Skocz do zawartości

[Łańcuch] Głośna praca.


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas tematu wymieniłem tylny napęd w Tiagry na GRX (Serious Grafix).

Zasadniczo wszystko działa poprawnie poza głośnym łańcuchem, który pracował cicho z Tiagrą.

Początkowo myślałem, ze już czas wyczyścić i nasmarować, co uczyniłem, poprawy brak. 

Najbardziej daje się we znaki na dużym  blacie w przodu, po przełożeniu na mniejszy jest zdecydowanie lepiej.

Oddałem rower do zaprzyjaźnionego serwisu i uzyskałem odpowiedz, ze tak już będzie, ponieważ GRX mocniej wyciąga rzeczony łańcuch...

Sam nie wiem co o tym myśleć, przez zakupem GRX sporo czytałem i nigdzie takiej sytuacji nie było.

 

Bede zobowiązany za wszelakie sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łańcuch jest dobrze puszczony przez kółeczka przerzutki? ;) 

Czasem się zdarza że podczas jego przekładania przypadkiem puści się źle i ociera o wózek. 

Spróbowałbym też posmarować, bo może suchy - to taka pierdółka, ale czasem pomaga. 

Możliwe że w ogóle winny jest GRX, ja mam wrażenie że przerzutki Shimano z serii 51xx np. mają nieco "wygięty" wózek i przez to głośniej pracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze poprawnie.

Smarowałem, używam MOMUM Mic WAX Lube.

Tego się właśnie po cichu obawiam. Chciałem wyeliminować taniec łańcucha na szutrach i korzeniach, a zafundowałem sobie dodatkowe źródło dźwięku 😔

Screenshot.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakaś szansa na to że łańcuch jest za suchy istnieje. Może na nieco wyrobionych kółkach poprzedniej przerzutki pracował ciszej a teraz, na nowych jest głośniej. Ja bym na Twoim miejscu spróbował od solidnego przesmarowania właśnie "mokrym" smarem, może ktoś ze znajomych pożyczy, albo w serwisie. 

Też miałem podobny problem z napinaczem do singla, po jego zmianie łańcuch pracował głośniej. Dorzuciłem oleju ponad normę i ustało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROHLOFF zamówiony.

Biorąc pod uwagę ilość obecnego smaru, raczej suchy nie jest.

Jak już wspominałem na Tiagrze, przy tej samej konfiguracji było zdecydowanie ciszej, fakt samo smarowanie starcza na chwilę.

Oby to był tego typu problem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MOMUM jak dla mnie jest drętwy, fakt, ze nie brudzi, prawie nic sie nie lepi, ale co z tego ,jak po 30 km łańcuch hałasuje ,

wymieniłem nowy łańcuch,wytarłem tylko z nadmiaru, przez 200 km cisza,no i się zasyfił trochę, wymyłem w benzynie, nasmarowałem tym woskiem i mały dramat.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...