Skocz do zawartości

[szosa] Fondriest R30 i TF4 - prośba o opinię


Muchomory

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Mam pytanie czy ktoś to ma, używa. Tylko nie piszcie zaraz, że z marketu to nie rower, bo generalnie chciałem gravela, ale że teraz nic nie ma, więc zostawię sobie starego trekkingowego Authora na wycieczki, a może sobie zafunduję jakąś szosę.

FONDRIEST TF4 M17 XS 28 cali męski Czarny Rower szosowy - ceny i opinie w Media Expert

FONDRIEST R30 M18 S 28 cali męski Czarny Rower szosowy - ceny i opinie w Media Expert

 tego co widzę, to słabe koła i pasty oraz brak sztywnych osi (nie wiem czy to bardzo ważne, przy szosie, bo ostatnio studiowałem głównie gravele).

Głównie jeżdżę i tak po asfalcie, na trekkingu wyrabiam jakieś 26-27 km/h na krótkich trasach (ok 25 km) 23-24 na dłuższych (na razie maks. 150 km).

Jazdy krótkie 2-3 razy w tyg. dłuższe 2-3 w miesiącu.

Jak ktoś może coś innego polecić (tak maks. 6000zł), bronił się nie będę, ale bez przegięć, aha i używek nie chcę. Samochodów nie kupuję używanych, to tym bardziej nie będę kupował roweru...

I pytanie o geometrię - czy w tych rowerach będę musiał zrobić z siebie agrafkę, czy da radę pojeździć bardziej luzacko (dlatego początkowo chciałem gravela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I pytanie o geometrię - czy w tych rowerach będę musiał zrobić z siebie agrafkę, czy da radę pojeździć bardziej luzacko (dlatego początkowo chciałem gravela).

Ale gravele w większości mają geometrie praktycznie identyczne jak rowery szosowe, są producenci, którzy na tej samej ramie robią model zarówno szosowy jak gravel. Samo "gravel" nie mówi totalnie nic o pozycji jaką na nim przyjmiesz, to kwestia geometrii konkretnego modelu

Cytat

tego co widzę, to słabe koła i pasty oraz brak sztywnych osi (nie wiem czy to bardzo ważne, przy szosie, bo ostatnio studiowałem głównie gravele).

Koła to w ogromnej większości najsłabszy element roweru, niezależnie od budżetu. Sztywnych osi w rowerach na hamulcach szczękowych się nie stosuje.

Cytat

Nie ma na rynku nic lepszego w tej cenie. Będzie pasował jeśli masz 160 wzrostu bo innego rozmiaru niż XS nie ma dostępnego

Cytat

tak samo jedyny dostępny rozmiar jest na krasnala

Cytat

bo generalnie chciałem gravela, ale że teraz nic nie ma

Jest, wystarczy odejść od kompa i przejść się po lokalnych sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarem roweru szosowego jest długość rury poziomej. Akurat tutaj podają jako 17" długość podsiodłowej, informacja totalnie nieistotna przy wyborze rozmiaru. Przy takim wzroście musi być S. Do tego geometria tego roweru jest dość agresywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mihau_ napisał:

Jest, wystarczy odejść od kompa i przejść się po lokalnych sklepach

Albo cena zaporowa, albo słaby sprzęt. Rozważałem Author Aura XR4/XR5, Unibike Geos, Romet Aspre 2, żaden nie jest dostępny, jakieś zapisy na zeszyt i mgliste wizje, że może we wrześniu ruszy produkcja...

3 minuty temu, Mihau_ napisał:

Rozmiarem roweru szosowego jest długość rury poziomej. Akurat tutaj podają jako 17" długość podsiodłowej, informacja totalnie nieistotna przy wyborze rozmiaru. Przy takim wzroście musi być S. Do tego geometria tego roweru jest dość agresywna

Dzięki za podpowiedź, przemyślę na spokojnie. Zawsze mogę zamówić i przy odbiorze się rozmyśleć, zwłaszcza jak będzie za mały w stosunku do podawanej informacji na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego R30 18" - rozmiar chyba dla mnie dobry. Śmiga. Cwaniaki z Mediaexperta doliczyli 140zł za 2 obowiązkowe przeglądy. Regulacja przerzutek katastrofalna, jakoś mi się samemu udało poprawić (obcierała przednia prowadnica zwłaszcza na najmocniejszych przełożeniach i to, że przy pierwszej jeździe w zasadzie 3-4 ostatnie zębatki były nie do użycia). Ale w ogóle rowerek śmiga, byle jak ustawiony i na platformach (bo SPD dopiero w drodze) 30 km/h na 25 km lekko poszło (na trekkingu 28 wychodził  max). Myślę, że jak go dobrze ustawię pod siebie to 33 km/h powinno się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...