Skocz do zawartości

[Plecak podsiodłowy] Próbował ktoś umieścić w plecaku podsiodłowym hamak / namiot?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem plecaka podsiodłowego takiego jak na prawym rowerze o tu:

bo wygląda to stabilnie i pojemnościowo, natomiast nie miałem nigdy ani takiego hamaka survivalowego w rękach, ani takiej torby by móc coś powiedzieć o tym czy to da się połaczyć ze sobą

Co do hamaku to mówimy o rzeczach z tego sortu:

https://www.amazon.pl/COVACURE-Hamak-hamak-outdoorowy-moskitierą/dp/B07P397KZ4/ref=pd_sbs_2/259-6412379-5785022?pd_rd_w=ZDAgN&pf_rd_p=4ce8ced5-c46a-4f6c-8d56-6ae0f7b26519&pf_rd_r=VKGJCYMG2CCJ0ZM8KPET&pd_rd_r=a18677ff-4d73-4560-9487-fc72d461ba9c&pd_rd_wg=UOtj9&pd_rd_i=B08XS6QJQK&psc=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, będę się wybierał w pierwszy wypad rowerowy z noclegiem poza cywilizowanym terenami. Jako, że jednak bliżej mi do minimalisty niż do zabierania wszystkiego co tylko mogę chciałbym przygotować cały sprzęt w myśl (jakże modnego) bikepackingu. Jestem na etapie przygotowań. Głównymi "nośnikami" wyposażenia będzie torba (worek) na kierownicę 10l, plecak i torba podsiodłowa 11l. Jak na razie nie zamiaruję się na zakup bagażnika i sakw (chociaż pakowanie byłoby pewnie wygodniejsze). Przy okiełznaniu wszystkiego stanąłem przed koniecznością przytroczenia, upakowania min. 2 rulonów/worków. I tutaj pada pytanie:

Czy ktoś ma doświadczenie jak najlepiej na taką wyprawę spakować karimatę (mam zwijaną nie składaną) ?
Jak spakować namiot ? Czy przytroczyć go do torby czy powinien się zmieścić w środku - 2 osobowy. 

Karimata ma 40cm szerokości i nie wiem czy lepiej próbować ją upychać do któreś z toreb ? Pewnie zajęła by 99% jej pojemności. 
Czy lepiej przytroczyć ją paskami do np. torby na kierownicę od dołu.....a może przerzucić się i kupić karimatę składną w kostkę ? 
W gruncie rzeczy to i tak nie zmienia problemu gdyż na ciut chłodniejsze dni zamiast zwykłej karimaty będę zabierał matę samopompującą, która i tak po złożeniu stworzy rulon. 

Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź. Na razie nie mam wszystkich wyżej wymienionych akcesoriów dlatego dopytuję, a nie chcę wtopić kasy. Potem się okażę, że się nie spakuję według mojego pomysłu. Torby, które kompletuje to M WAVE ROUGH. 
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Weź poczytaj ten temat, znajdziesz tam wszystko:

A jeśli nadal kombinujesz z karimatą to daj sobie spokój, do jest za duże na takie wypady. Ma być małe i lekkie, dmuchany materac sprawdzi się lepiej i jest wygodniejszy. Jak chcesz dodatkowej izolacji od spodu to folia nrc, nie waży nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Im mniejszy/lżejszy namiot tym lepiej, wydaje Ci się że jest OK, ale mógłbyś to miejsce zagospodarować na inne rzeczy i mieć lekki plecak zamiast ciężkiego.

Kombinować można z troczeniem nawet bez toreb. Na zdjęciu Bieszczady rok 2013 - zanim przednie torby były popularne ;) Tutaj akurat troczyłem do ramy...sam nie wiem czemu, można wsadzić w worek i trokami spiąć z kierownicą. Wychodzi bardzo dobrze, koszt zamyka się w kilkudziesięciu PLN licząc już worek.

Mi nogi na rowerze ledwo się mieściły, ale człowiek nie patrzył na sprzęt tylko suszył zęby z radości. I nawet zjeżdżał tak w terenie :D  Muszę wrócić do tych czasów

 

bieszczady.JPG

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...