Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] kompatybilność sram+shimano


Agromajster

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie taki temat już gdzieś był, ale chcę się upewnić czy takie rozwiązanie będzie działało w moim rowerze.

Planuję zmienić tylną przerzutkę na taką ze sprzęgłem, ponieważ SRAM X-4 niezbyt nadaje się do katowania naturalnych ścieżek enduro, do jakich został zaprojektowany Hornet (łańcuch spada, lata na boki i obija się o ramę). Moje pytanie brzmi: czy taki zestaw będzie działał poprawnie - przerzutka shimano zee fr, manetka sram x5 9s, kaseta 9s 11-40 i jeśli to ważne, to przednia zębatka ma 30 zębów. Oczywiście napęd 1x.

Z góry dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem jest taki że w ogóle nie kojarzę przerzutki 9 rzędowej pod kasetę o takim dużym zakresie

kasetę 9s 11-40 mogą na pewno obsłużyć przerzutki x4 i x5

A jakbym założył przerzutkę sram gx 2x10, to czy mogłoby to zadziałać z powyższymi gratami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Nie zadziała. Shimano/SRAM mają inny ciąg linki. 

No akurat przy manetce srama 9s i dynasysowej shimano 10s różnica ciągu jest tak minimalna że takie połączenie działa bez zarzutu dając napęd 9s ze sprzęgłem.

Zee fr nie bardzo obsługuje 11-40, a przynajmniej dalece niekulturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam tu po miesiącu, żeby dokończyć temat, a więc do rzeczy:

Około tydzień temu kupiłem przerzutkę SRAM NX 11s i na kasecie 9s z manetką X5 9s chodzi jak złoto. Napęd stabilny, łańcuch nie spada, nic się nie obija, napęd pracuje cicho, a przerzutka precyzyjnie zmienia biegi. Da się? Da się.

To tak bardziej informacyjnie jakby ktoś też chciał zmieniać przerzutkę w takim zestawie jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...