Skocz do zawartości

[amortyzator] wystrzał śruby podczas serwisu


Bartexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio podczas pierwszego zerowego serwisu amortyzatora Fox 49 w momencie odkręcania dolnych goleni śruba trzymająca je po stronie Komory powietrznej wystrzeliła. Był to najprawdopodobniej powód resztki powietrza która gdzieś została. Pytanie moje brzmi czy mogłem coś przeoczyć i czy jest możliwość że gdzieś jeszcze spuszcza się powietrze? Wydaje mi się że spuściłem wszystko co było używając głównego zaworu. Dodam że amortyzator jest z 2020 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w dolnych goleniach nie masz w ogóle ciśnienia, jak się ma trochę wprawy to można je serwisować w ogóle bez spuszczania powietrza z komory.

Rozumiem, że z amorem nie ma problemu? Ciśnienie z niego nie ucieka? Nie musiałeś go często dopompowywać? Ja bym obstawiał, że powietrze ucieka z komory do dolnej goleni.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2021 o 16:15, kamfan napisał:

Przecież w dolnych goleniach nie masz w ogóle ciśnienia, jak się ma trochę wprawy to można je serwisować w ogóle bez spuszczania powietrza z komory.

Rozumiem, że z amorem nie ma problemu? Ciśnienie z niego nie ucieka? Nie musiałeś go często dopompowywać? Ja bym obstawiał, że powietrze ucieka z komory do dolnej goleni.

Amortyzator jest nowy i nie występują żadne z powyższych problemów. Najprawdopodobniej nie spuściłem powietrzna za pomocą odpowietrzników pod uszczelkami kurzowymi.

W dniu 22.07.2021 o 16:22, siejak1 napisał:

Pod uszczelkami kurzowymi masz zaworki do upuszczania zgromadzonego powietrza w dolnych goleniach.

Tak może się tak zdarzyć jak zamykasz często pełny skok na goleni 40mm :D

Najprawdopodobniej tego nie zrobiłem a jako że był to pierwszy serwis od wyjechania z fabryki to pewnie jakieś powietrze się tam znalazło. dziękuję za pomoc :)) jak następnym razem będę robił to o tym nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 16:15, kamfan napisał:

Przecież w dolnych goleniach nie masz w ogóle ciśnienia, jak się ma trochę wprawy to można je serwisować w ogóle bez spuszczania powietrza z komory

Tu chyba nie chodzi o wprawę, a bezpieczeństwo. Lepiej żeby taki popychacz nie wystrzelił podczas serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...