Skocz do zawartości
  • 0

Sakwy / bagażnik / rady Ci do wyjazdu


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Cześć, planuje przejechać wzdłuż wybrzeża rowerem i potrzebuje pomocy z wyborem bagażnika i sakwy. Ktoś z doświadczeniem podrzuciłby jakieś rady co poleca, czego nie poleca, na co zwrócić uwagę przy szukaniu takiego sprzętu. A może jest tu ktoś kto przejechał trasę Świnoujście - Hel i ma jakieś rady co do trasy (jak jechać, czego unikać itp). Za każdą wskazówkę będę wdzięczny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sakw- świetne w swoim budżecie Crosso Dry https://sklep.crosso.pl/

Bagażnik też od Crosso-  jest OK, ale tu większość się sprawdzi, choć dolny hak w tych sakwach jest dość szeroki i trzeba zwrócić na to uwagę.

Oczywiście masz jeszcze całą masę producentów sprzętu. To jest bardziej opinia sprzedawcy niż użytkownika, a raczej zadowolonych klientów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki format tej wyprawy - namiot, kuchnia, pełna niezależność, czy od pensjonatu do pensjonatu? Spróbuj zgromadzić swój bagaż, następnie jeszcze go krytycznie przejrzyj i zważ. Z czasów sakwiarskich pamiętam, że z roku na rok bagaż coraz mniejszy był (w miarę doświadczeń ale też optymalizacji sprzętu - śpiwory, namiot...). Słyszałem, że te crosso fajne są. Te co ja mam, to już nawet fabryka nie istnieje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Myślałem żeby jechać bez namiotu i szukać noclegów w jakiś pensjonatach albo prywatnych kwaterach na bieżąco w miejscowości do której dojadę więc sporo bagażu by odpadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

A bagażnik to myślałem nad czymś takim 1. https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-aluminiowy-uniwersalny-az-110kg-9868937573 albo takim 2. https://allegro.pl/oferta/bagaznik-rowerowy-kellys-convoy-26-29-pod-tarcze-10078111951 Opinie mają dobre i wyglądają na solidne chociaż wydaje mi się że mocowanie pierwszego może być wygodniejsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że im bliżej morza tym gorzej z noclegiem tylko na jedną noc w sezonie?  Gumowe Crosso, z kompatybilnym bagażnikiem polecam, proste, to ale dobre. Byle nie stare i dziurawe czy śmierdzące,  

Bagażnik trzeba dobrać jednak z rowerem i sakwą w ręku, detale mocowania mogą akurat niedopasować  się,  pierwszy nie podoba mi się , dugi budzi wątpliwości jak zaczepić naciąg Crosso

B195CB03-EB39-4693-B9A2-2D96A49DC353.jpeg.3161697d4f1b4626b8f85cc49223d9b3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy bagażnik (110) to jakiś overkill - ten drugi, to przynajmniej jest jakiejś marki- główna różnica - pierwszy nie wymaga mocowań do bagażnika w ramie, a drugi tak - masz otwory w ramie do bagażnika? 

Jak bez namiotu, to może i bike-packing ci się sprawdzić (kilka toreb w ramę, pod siodło itd, zamiast sakw) ale ja wolę sakwy, bo łatwiej wziąć do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...