Skocz do zawartości

[Bagażnik tylny, sakwy i błotniki] na tygodniową wyprawę w cywilizowane tereny


serwus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mój rower to Unibike Crossfire Disc GTS, rama 21", koła 28". Hamulce tarczowe. Za jakiś czas przymierzam się ze znajomymi na ok. tygodniową wyprawę rowerową.

Czy moglibyście polecić jakiś bagażnik rowerowy nadający się na sakwy? Chodzi mi o coś, co ma te boczne pręty, dzięki czemu sakwy nie opadałaby na koła.

Do tego jakieś sakwy, które na pewno będą pasowały (jak to stwierdzić?). Chciałbym, żeby sakwy były w miarę nieprzemakalne, fajnie jakby w zestawie była nieprzemakalna nakładka na sakwy. Pojemność myślę, że ~40L będzie w porządku, choć więcej mogłoby również być. Czy sakwy będą haczyły, jeżeli założę na plecy średni plecak (WENGER Legacy 16")?

Chciałbym też dodać jakieś tanie błotniki. Nie będą przeszkadzały w montażu bagażnika/sakiew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zatem, że napisałem przed kupnem. :) Na allegro widzę masę różnych sakiew, ale nic nie znalazłem na temat wymagań odnośnie bagażnika. Może ktoś z forumowiczów zna jakieś produkty, które na pewno będą że sobą kompatybilne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się zastanawiałem i bym poszedł w Crosso. Używam ich worków na kajaku, sakwy tez są chyba niezłe, Ludzie chwalą. 

http://www.wlasnadroga.pl/sakwy-i-bagazniki-firmy-crosso

Przeczytaj.

Dobre bagazniki ma Tubus ale to inna półka cenowa. 

Ale niech się wypowiedzą sakwiarze ... Można też zadzwonić albo zamailować do Crosso i zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem artykuł i chciałbym jeszcze dodać. Jestem raczej niedzielnym cyklistą, nie planuję wielu tak długich wycieczek, przypuszczam, że to będzie pierwsza i ostatnia tak długa moja wyprawa w tym roku. Dlatego nie potrzebne mi super pancerne sakwy i 600 PLN, jakie widziałem za Crosso, wydaje mi się nieco za dużo. Chodzi mi o bagażnik i sakwy, które na pewno będą ze sobą kompatybilne i nie rozlecą się na kawałki w trakcie tego tygodnia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobnika, który prawie całą karierę jeździ z dwoma wiaderkami zamiast sakw i sobie to chwali.

Crosso możesz kupić też taniej - Dry to to około 250 złotych.

Na allegro są białe ortlieby city - https://allegro.pl/oferta/sakwy-sakwa-rowerowa-tylna-ortlieb-city-40l-n5-j-10934961757 ale upewniłbym się, czy chodzi o dwie, bo zapisy są mętne.

Jak chcesz przyoszczędzić na bagażniku, to zamiast crosso możesz poszukać podobnych konstrukcji marek iberia/massload/xlc

https://allegro.pl/oferta/tylny-bagaznik-xlc-rp-r03-aluminiowy-28-matowy-10884423358

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, serwus napisał:

przypuszczam, że to będzie pierwsza i ostatnia tak długa moja wyprawa w tym roku

Jak wiesz że lubisz jazdę na rowerze i za rok czy dwa Ci nie przejdzie poszedł bym w Crosso. To zakup na bardzo długie lata, może na całe życie. Ja mam sakwy które mają około 30 lat i wciąż świetnie się sprawdzają. Kolorki wyblakły, są trochę poprzecierane ale swoją funkcję nadal spełniają. Tylko że to jest przyzwoity produkt a nie jakaś tandeta, z lichych materiałów w której zaczepy się połamią a materiał porwie po kilku użyciach. Niestety większość tanich produktów teraz to takie "jednorazówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Chyba w ogóle wyszukałem inne sakwy. 😐

17 godzin temu, woojj napisał:

Kup wersję Crosso Dry 60(ok 250 zł). To chyba najlepsze sakwy za tą kasę. Tańsze rozwiązania mogą cię zawieść. Choć widziałem rowerzystów z koszykami i nawet przytroczonym wiadrem ;-))

 

Znajomy ma zamiar wziąć fotelik dla dziecka i do niego przywiązać plecak. 😅

W każdym razie, Crosso 60L wydaje się przesadą, więc myślę, że brałbym Ortlieb City 40L, do tego jeszcze będę miał plecak i powinno styknąć. :)

Jak poznać czy bagażnik jest kompatybilny z tarczówkami? Czy ten z podanego przez wojtasina linka będzie git? https://allegro.pl/oferta/tylny-bagaznik-xlc-rp-r03-aluminiowy-28-matowy-10884423358

Znalazłem jeszcze taki adapter: https://www.centrumrowerowe.pl/adapter-bagaznika-do-hamulca-tarczowego-crosso-pd16364/?v_Id=68127&gclid=EAIaIQobChMIxZbB1eb38QIVxRV7Ch32mgTgEAQYAyABEgIMW_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe i duże Crosso, małe dobre tylko na takie tam trzy rzeczy na krzyż w mieście. Duże dają wygodę i brak kompresji wszystkiego . Używam z bagażnikami Racktime marka Tubusa dodając dodatkowy dolny zaczep blaszkę z oferty Crosso. Mam też inne bagażnik z oferty alltheway, który pasuje do crosso i ramy z tarczówkami. Ramy i zacisk tylnego hamulca są czasami szerokie. Bagażniki mogą mieć takie tutki jak oliwki słuchawek lekarskich obchodząc konstrukcję zacisku hamulca ważne żeby objęły szerokość ramy na dole przy piaście.   Jak ktoś ma wielką stopę musi mieć pewność że bagażnik z zawieszoną sakwą nie będą kolidować z ruchem pięty. Bagażnik nie może być  zamocowany za bardzo do przodu.  Duże sakwy Crosso są prawe i lewe i to daje trochę miejsca dla pięty. Dobrze jeśli bagażnik ma podparcie owalne dla przylegającej sakwy, łuk od tyłu, podparcie tylko trójkątem jak ekierka powoduję bujanie się końca sakw kiedy są wypełnione i ciężkie. 

Ps prawdopodobnie mam ten bagażnik z wcześniejszego linku:

Bagażnik XLC

nie wiem tylko czy nie ma jakiś różnicy modeli w końcówce modelu czy wielkości koła mam rozmiar pasujący mi do ram z kołem 29 ale to czasem zależy od wysokości otworu dolnego w ramie  np braku czy posiadania błotnikow.

nie pamiętam jak z dolnym mocowaniem haczykiem dużych Crosso możliwe że dodawałem adapter, albo łapałem za rurki dolne a nie poprzeczkę .mogę sprawdzić w razie potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A w czym sztywna oś przeszkadza podczas montażu bagażnika?

Co do tarcz są różne patenty - bagażniki montowane na obejmy czy też bagażniki za adapterami. Montowałem kilka razy IBERA RA5 - fajny bagażnik z adapterami pod tarcze. Ta sama firma robi też też taki na obejmy IBERA RQ17 chyba ma symbol. Zakładałem kiedyś, dobrze to wygląda ale trudni mi powiedzieć jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma otworów to bieda.  Zależy do czego ten bagażnik miał by służyć. Jeśli kilkudniowe wyprawy z pełnym ekwipunkiem to....to raczej inny rower z porządnym bagażnikiem.

Jeśli jakieś krótkie, spontaniczne wyjazdy z niespecjalnie dużym bagażem to właśnie może z tymi obejmami coś. Thule i Topeak robią bagażniki montowana na opaski. Przypina się je do widelca tylnego lub przedniego. Nawet to działa..ale drogie z deka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest tego typu, że zamierzam powoli wysłać mój rower na emeryturę, a na emeryturze chciałbym go zmienić może nie w wyprawowy ale w rower z solidnym bagażnikiem żeby można było pojechac gdzieś z namiotem. Mocowanie góry to nie problem, Tubus ma dedykowane stalowe obejmy i to jest jeszcze chyba lepsze od dziur w tylnym trójkącie ale kombinuję jakby takie obejmy dorobić/znaleźć do dolnego mocowania bagażnika. Najlepiej, żeby obejmowały obie rurki tylnego trójkąta.

Na razie kupiłęm torbę podsiodłową Triglava ale to tak awaryjnie na krótsze wycieczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam odczuwasz paniczny strach przed jazdą po drogach :)  wobec czego bikepacking to dla ciebie strzał w dychę bo to właśnie w terenie sprawdza się najlepiej.

Temat rzeka...dobrze jest skompletować dobry ekwipunek, który ułatwi pakowanie bo w bikepackingu oprócz wagi bardzo ważna jest też objętość.

No i jakość toreb jest bardzo ważna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szosach z TIR-ami ten strach paniczny :) Tu raczej myślę o szutrach ewentualnie lokalnych asfaltach kiepskiej jakości.

Nie, bike packing to nie dla mnie. Ale jeżeli kupować - to rzeczy porządne.

10 godzin temu, serwus napisał:

W każdym razie, Crosso 60L wydaje się przesadą, więc myślę, że brałbym Ortlieb City 40L, do tego jeszcze będę miał plecak i powinno styknąć. :)

Przeczytaj co w zalinkowanej recenzji facet pisał o systemie Ortlieba na klick. Te torby są zwijane - z 60 łatwo zrobić 40 - w drugą stronę to nie działa. A plecak przeklniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...