Skocz do zawartości

[Opony] Vittoria Rubino Pro G2.0 28c do Kross Vento 2.0 2021- tylna się nie mieści


molokun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam kross vento 2.0 2021, dokładnie ten model :
https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-2-0-niebieski-srebrny-polysk

Fabrycznie są opony 700x25c, lecz ostatnio jedna mi strzeliła, więc kupiłem nowe decydując się na szerokość 700x28c:  VITTORIA Rubino Pro G2.0 , zwijane.

Mam taki problem, że opona z tyłu nie mieści się, dotyka od góry widelca, a konkretnie tego poprzecznego elementu, na którym zamontowane są hamulce, brakuje kilka milimetrów. Montował, ktoś może opony 28c w takim modelu, da się coś z tym fantem zrobić, może wymiana kół  ?

Oczywiście przed zakupem sprawdzałem posty czy w tym modelu 28c się zmieści. Z przodu jest ok, około 5mm prześwitu.

Przy 2 barach z tyłu jest też około 5mm prześwitu, przy 4 barach mam już 1mm a przy niecałych 7 (zalecane 5-7) już ociera, więc brakuje niewiele. Czy dobrym pomysłem było by obniżenie koła ? W sensie podłożenie czegoś pod hak, żeby koło było minimalnie niżej i w takiej pozycji zamknięcie szybkozamykaczy ? Ewentualnie zmiana kół na szerszą obręcz, teoretycznie napompowana opona powinna zrobić się szersza i niższa. ale tu też ryzyko, że zostanę z kołami i oponami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wchodzi to nie wchodzi, nic nie zrobisz. Trzeba mieć realny zapas na wypadek lekkiego bicia obręczy, brudu czy uginania koła podczas jazdy. 1mm tego nie rozwiąże.

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że szersza obręcz jest niższa.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....w teorii mógłbyś podłożyć takie łódki w haki i było by ok (z 2 stron identyczne) tylko raczej takie wkładki trzeba by dorobić ręcznie.....lub wykorzystać i przerobić podkładki od nexusa???

Oczywiście jeśli haki w ramie są wystarczająco głębokie.

Monkey Nuts | Bicycle Dropout Spacers | Surly Bikes

coś w ten deseń????

Po co pompować 28 na 7 atm???--- styka 5

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się taka podkładka nazywa lub gdzie tego szukać? Przeglądam internet i nie mogę znaleźć czegoś podobnego, jedynie podkładki pod piasty.

Jeśli by pasowało to takie coś mogłoby rozwiązać problem, chętnie bym spróbował.

Szlifować trochę szkoda, żeby jeszcze rower był starczy to może. W ostateczności zostanie wymiana na 25c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Jeśli wystarczy lekkie zeszlifowanie poprzeczki pod hamulcem to spoko, w żadne "adaptery" bym się nie bawił, mówimy jednak o mocowaniu koła. 

Inna sprawa, że włożenie czegoś na styk nie do końca jest dobrym rozwiązaniem, minimalna centra koła i koniec jazdy. 

Kup 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem mało miejsca, nie ma sensu poprzeczka i hamulec są na tyle blisko że wszystkie śmiecie i lepkie kamyczki grają i ciężko wytrzymać, wróciłbym do 25. 

Acha i u mnie sensację zrobiły dwie 25 od Conti, Grand prix i grandprix Classic ta druga na na tej samej obręczy wysokość prawie 3 mm wyższa., Szerokość nominalna  zachowana. Ale to jakiś ewenement, żadna inna szosowa 25 nie była taka wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony to niezłe balony. Na niektórych obręczach potrafią układać się nawet na 32 mm. Nic dziwnego, że Ci nie wchodzą. Miałem ten model i w w rozmiarze 25 i 28. Wagi również nie trzymają, realnie ważą jakieś 280g.

Kup 25, wyjdzie realnie od 26 mm w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...