Skocz do zawartości

[przerzutka] pomoc w identyfikacji


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

BINGO!!! To ta: Przerzutka przód Shimano Ultegra FD-6800 10762685201 - Allegro.pl jeszcze chwile i "rozwalimy" cały mój rower.

Czy zakładając czysto hipotetycznie taka mogła by być zamiennikiem?: Shimano Dura-Ace FD-R9100 2s 34.9mm przerzutka prz 9972482731 - Allegro.pl

ps. Pomożesz mi jeszcze tylną zidentyfikować? Rozumiem, że też 6800, ale jaki wózek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos Ty popsuł w tej fc-6800 że chcesz wymieniać? A i ogarnij mocowanie przerzutek, masz DM a nie obejmę jak zalinkowałeś.

Jak masz kasetę 11-34 to krótki wózek rd-6800 byś urwał... może być taka podpowiedź? ;)

Ps. Jak szukasz obniżenia wagi dla osiągów... to nie tedy droga, zacznij od kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Artur nie zepsułem, mam tak, że trzymam sobie w podkatalogach kilka opcji i w razie co sięgam i wyjmuje królika za uszy. Jak jest coś pilnie, nie myślę za dużo, sięgam i gotowe. Ot po prostu rower rozbity na części. Dziś właśnie z braku takiego przygotowania straciłem dzień na problemie z suportem, na szczęście jeszcze na Kampinos się wyrobiłem i pojeździłem. Zawsze lepiej jak masz w życiu wszystko poukładane i posegregowane. Programiści już tak mają. Trochę też to przesrane, ale na początku, później procentuje.

Możesz coś więcej nt. tego mocowania??

A sorki, kół nie będę zmieniał, pewnie za dwa -trzy lata jak wezmę kolejnego TREKa (bo naprawdę zakochałem się w tej marce) to już tarcze będą prawie obowiązkowe, albo tylko takie dostępne, więc tu nie ma co teraz szaleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój charakter sprawił że mnie wywalili z machatroniki... ale to dobrze bo wybrałem dzięki temu wolny zawód i mogę sobie na raz być i inżynierem i "bałaganem". Za to jak to inżynier jak czegoś nie wiem... to czytam techdoce zanim coś o czym nie mam pojęcia popełnię ;)

Jak chociażby kaseta 12-28... którą mam i można ją sobie za 400zł skompletować.

No przyjrzyj sie swojemu rowerowi i to jak ma mocowaną przerzutkę. Nie ma obejmy ma taką zintegrowaną "blaszkę" z otworem fasolą. To się nazywa DirectMount i takiej jak chcesz coś wymieniać szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, to coś takiego?: Shimano XT FD-M8020 2x11s DM przerzutka przednia 10027745903 - Allegro.pl  ale to XT, pewnie by działało

A to jest na hak, więc potrzeba by haka?: SHIMANO FD R8000 ULTEGRA PRZERZUTKA PRZEDNIA 2x11 10722941291 - Allegro.pl

A to jest na obejmę, więc potrzeba by obejmy?: Shimano Dura-Ace FD-R9100 2s 34.9mm przerzutka prz 9972482731 - Allegro.pl

Jeżeli dobrze myślę, tzn. można kupić do jednej hak a do drugiej obejmę i wtedy to do kupy złożyć?

idzie mi to jak geometria wykreślna hehe - pewnie pamiętasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

idzie mi to jak geometria wykreślna hehe - pewnie pamiętasz...

Ja z wykreślnej miałem bdb, więc znalazłem coś takiego ;) 

FD-R9100-F (shimano.com)

5 godzin temu, abdesign napisał:

To się nazywa DirectMount

W zasadzie to Brazed-On Mount (Braze-On Mount). FD-R6800 są dwie wersje -B clamp mount i -F braze-on mount. Direct mount -D, to chyba tylko w MTB istnieje

Cytat

A to jest na hak, więc potrzeba by haka?

To "na hak" to jest Brazed-On Mount

FD-R8000-F (shimano.com)

Szukaj przerzutki z "-F"  (Braze-On Mount) na końcu i z "R" (road) na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @JWO masz rację ;),  ja tylko zamotałem z tym nazewnictwem. 

Geometrię wykreślną to... pamietam że była. Jak Wy to pamiętacie co z niej mieliście? Jasne dyplom, jakieś duże projektowe, albo takie z gatunku makabra do ktorych się podchodziło po 3 razy żeby zaliczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to słynne 3xZ :)

@JWO, bo mnie już łeb pęka od tego... Mogę Cię poprosić, żebyś mi podesłał z Allegro (tylko nie chińskiego :)) link/ki Co maiłbym kupić, gdyby mi padła przednia przerzutka. Obecnie mam: Ultegra FD-6800, ale już są prawie niedostępne. Może być też wyższa grupa np. DURA-ACE o ile to się nie pogryzie z klamkami. Może też być wyższa grupa ULTEGRA, tylko z czymś, z czym to by się dało zamontować. Taki komplet.

ps. Swoją drogą, to ta wyższa grupa ULTEGRy i DURA-ACE przy przedniej przerzutce ma takie hmmm trzymadełko? Co można końcówkę linki przypiąć. Podoba mi się ten patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omegagl czy ty nie masz co robić z wolnym czasem. Kto szuka części na zapas na długo przed ich awarią??? Ciesz się jazdą a jak wystąpi problem to go rozwiążesz. Podsyłanie linków z aukcji mija się z celem, bo to się zmienia dość dynamicznie. Chyba że zamierzasz kupić szpej na zapas i trzymać go na półce. Dziwne te twoje podejście. Martw się tylko odpowiednimi wymianami łańcucha, aby ten twój napęd służył sprawnie jak najdłużej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abdesign napisał:

Geometrię wykreślną to... pamietam że była. Jak Wy to pamiętacie co z niej mieliście? Jasne dyplom, jakieś duże projektowe, albo takie z gatunku makabra do ktorych się podchodziło po 3 razy żeby zaliczyć...

Mnie na szczęście (moje) z mechatroniki na PW nie wyrzucili i na co dzień z niej (rozumienia geometrii wykreślnej) korzystam w pracy... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO, OGROMNE podziękowania kolego! Pomożesz jeszcze z tylną? Jak już dałeś palec to zgodnie z zasadą wezmę całą rękę :)

@woojj, wiem że to się zmienia, może i z tym na półce to faktycznie było trochę głupawe, bo po SPECU pozostało mi kupę gratów, ale już w ulubionych to co to mi przeszkadza??

ps. a i  mnie jakoś się udało PW ukończyć, ale to końcówka lat 80, także prehistoria. Niewiele wcześniej były premier Waldemar Pawlak na SiMR zakładał pierwszą pracownię komputerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, toż ja również zakończyłem swoje boje z polibudą dyplomem, tylko na całe szczęście (dla mnie) na innym wydziale. O z mechatroniki to taki zysk miałem, że na architekturze przepisali mi bez gadania matmę ;). Moje boje ze studiami i ich zmianą to historia też już leciwa, gdzieś tam w odległych czasach po niezaliczeniu semestru dziekanat słał do komisji wojskowej papiery... dostałem wezwanie w kamasze, no to wystraszony polazłem na semestr zimowy do pierwszego lepszego studium... żeby wrócić potem od jesieni na studia. A że studium architektoniczne okazało się fascynujące to wróciłem od października ale na architekturę.

@omegagl generalnie to masz wybór pomiędzy rd-r7000, rd-r8000, rd-r9100 - wszystkie jedenastkowe wszystkie godnie zastąpią rd-6800. Jeśli nie wychodzisz za 11-30 to możesz brać krótki wózek. Chcesz mieć 11-32 lub 11-34 to lepiej brać GS... przy czym z tego co kojarzę D.A. nie występuje z wózkiem z GS więc zostają 105 i ultegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylną przerzutkę dobrze dobrałem, właśnie chodziło mi o ten troszkę dłuższy wózek, bo nie będę schodził  <28T

Super, to już prawie wsio rozgryzione mam

Fajne czasy, ale niestety, czas biegnie nieubłagalnie...

@abdesign, dobrze kojarzysz, DA występują tylko z wózkiem SS a precyzyjniej ,tylko takie są na Allegro dostępne. Więc już ją jako alternatywę wykasowałem.

27 minut temu, abdesign napisał:

Jeśli nie wychodzisz za 11-30 to możesz brać krótki wózek.

Wyczytałem, ze 11-28 pewnie z 30 też zadziała, ale chcę się trzymać tych ich (SHIMANO) wytycznych. W tym przypadku 28T jest super, bo może być i SS i GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, specyfikacje Shimano to bardzo dobra rzecz, ale mają pewną "specyfikę" z różnych rzeczy wynika, a to w tym okresie nie było takich komponentów więc nie sprawdzali kompatybilności, a to nie chcą żeby wsadzić tańszy zamiennik albo o zgrozo innego producenta kasety użyć - no różnie. Zawsze bezpiecznie trzymać się ich wytycznych - niewątpliwie to bardzo dobre podejście. Ale jest też praktyka, że często pojemności czy maksymalne zębatki są nieco niedoszacowane - ważne jest owo NIECO. I tak np. niektóre przerzutki mające np. max 30t spokojnie bez pogorszenia pracy obsłużą 32t, albo w drugą stronę piszą o minimalnych zębatkach największej koronki... no ale działa poprawnie i z mniejszymi - też bez przegięć do tego trzeba podchodzić.

Krótki wózek w szosowych 11s pierwszej generacji (czyli np. gdyby Twoja rd-6800 była ss) w praktyce i to tysiące razy sprawdzonej ogarnia 30t... i tutaj masz tą "specyfikę" shimanowych tabel... jak już shimano wypuściło przerzutki rd-rXXXX i kasetę 11-30... to się nagle okazało że 11-30 jest dedykowana krótkiemu wózkowi. No ale w specyfikacji poprzedniego modelu a przecież z wózkiem tej samej długości... produkowanym przed wejściem w życie 11-30 dalej masz napisane co masz napisane. No bo co mieli napisać skoro wtedy nie robili kaset 30t? I tak jest z bardzo dużą ilością rzeczy.

Wiesz jaka jest ilość pytań odnośnie bębenka mtb 10s czy wejdzie kaseta 11s? A to w standardzie shimano ten sam bębenek od czasów 8s... i znajdziesz opisy z przestrzeni lat w których to istnieją bębenki 8... 8-9.... 8-10... 9-10... 8-11... 9-11... 10-11... a to cały czas to samo. A ludzie głupieją wymieniają koła cudują no bo przecież na jakimś komponencie wyprodukowanym prze wejściem w życie 11s nie opcji żeby się pojawiła kompatybilność z 11s.

To samo z korbami 10 i 11s :) ten sam rozstaw blatów ta sama wewnętrzna szerokość łańcucha a wg. Shimano istnieją korby 10... i korby 11s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego, że masz rację, tylko moja głowa już tego nie ogarnia. Jak się jeszcze trzymam zasad, to gdzieś to mam zapisane a w razie co, zawsze na Was mogę liczyć. Artur, nie ma po prostu szans, żebym się w tych wyjątkach nie pogubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...