Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana tarczy Sram


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję pomocy. 

Mam RR XC 900 z napędem GX Lunar 10-52 z mechanizmem korbowym Truvativ Stylo tarcza 34 zęby oraz zamówionego RR XC 120 z mechanizmem korbowym sram NX tarcza 32 zęby.

Czy jest możliwość przełożenia tarczy 34 zęby do RR XC 120 a do XC900 dokupienia i wymiany tarczy z 36 zębami ?

Możecie polecić pasująca tarczę ? Dużo z tym roboty ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma..... jedyna jaka może cię spotkać niespodzianka to możliwość kontaktu ramy z zębatką 36. Ale nie wiem jakie tam są prześwity (miejsce) na zamontowanie zębatki 36. O ile będzie ona okrągła to raczej się zmieści. Na stronach producentów często masz podaną średnicę zewnętrzną danej zębatki dla rozwiązania tego problemu przed zakupem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zakładał tradycyjną zębatkę, czyli okrągłą, to nie powinno być problemu. Tym bardziej że występują w dwóch offsetach, czyli 3mm i 6mm.

Przy zębatkach owalnych bywa różnie. U mnie w Spark RC, zębatka 36 oval obcierała o ramę, pomogła dopiero zmiana offsetu, ale wtedy nie do końca zgrywała się linia łańcucha.

Gdyby mnie ktoś pytał o zdanie to niekoniecznie inwestowałbym w zębatkę owalną do mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent ma. :D Wejdź na stronę SRAMa i znajdź instrukcję (dla ułatwienia - są też filmy na YT). My musielibyśmy zrobić to samo. Nie bądź leniuszkiem. :) A zębatki polecam od Banlessa - mam już trzecią czy czwartą i dla mnie super.

No dobra, trochę pomogę - zarówno korba Stylo jak i NX mają mocowanie w standardzie Direct Mount. Jeśli obydwa rowery mają ramę boost, to zębatki będą pasować. W przeciwnym razie będą miały inny offset, co przełoży się na zmianę linii łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, akurat ta jest pod Shimano. Ciekawe, że Banless nie ma okrągłych zębatek pod DM SRAMa, wydaje mi się, że niedawno szukałem dla znajomego i były...

Musisz poszukać zębatek z mocowaniem SRAM Direct Mount (DM) i offsetem 3mm. Oryginalne kosztują powyżej 300 zł... https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-zebatki-i-tarcze-zebatki-zebatka-sram-eagle-x-sync-2-direct-mount-3mm-offset-boost-1x12-czarna-o_l_206_12259.html

A może owalna 34t? ;) https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-SRAM-Direct-Mount-BOOST-3mm/46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...