Skocz do zawartości

[Stery] Półzintegrowane jakie?


PenigroX

Rekomendowane odpowiedzi

ZS44 oznacza że miska jest płaska na równo z rurą sterową,  a średnica rury w którą wchodzi ta miska (jest nabijana) to 44mm. W tej nazwie brakuje jeszcze parametru średnicy rury, będzie to dla górnej miski przeważnie 28,6mm  .

Do tego dochodzi Ci dolna miska sterów , też może być ZS, ale może być EC , wtedy miska wystaje poza obrys rury sterowej . Dolna miska i łożysko mają do kompletu bieżnię która się osadza na koronie widelca - i to jest tez opisane parametrem np EC44/30   , wtedy ta bieżnia/pierścień (przeważnie z jednej strony rozcięty)  ma 30mm średnicy.

Najszybciej będzie użyć tego co opisał @leejoonidas  , sam takie posiadam i są ok - jeśli chodzi o wymiary i jeśli komuś pasuje ZS/ZS .

Zwróć uwagę w szczególności na średnicę tego dolnego łożyska, na wklejonej ofercie jest jasno opisane że to 30mm,  ale bardzo popularne jest ZS44/40 mm  pod rury sterowe tapered 1.5"  .

Zacznij od wyjęcia widelca i zmierzenia średnicy korony żebyś wiedział co potrzebujesz na dole.  Dodatkowo - wcale nie musisz mieć misek 44m , tylko np 30mm, także pomierz to, albo napisz jaka to rama dokładnie to da się to namierzyć po katalogach ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie chce mi się tego rozbierać po raz kolejny m.in z racji, że nie mam zbytnio miejsca. Strzela mi coś tam ostro na nierównościach więc kupiłem same łożyska kulkowe 1/8 lecz po wymianie nic to nie dało. Więc stwierdzam, że to będą wyrobione miski? Wygłupiony totalnie już tym jestem 

O ile pamiętam wygląda to tak jak na poniższych filmach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...