Skocz do zawartości

[do 4000zł] Gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest świeżo po dostawie i te rowery są u dystrybutorów. Nie wiem czy wszystkich ale u sporej większości na pewno. 4C jest na tyle nietypowym rowerem że przymiarka jest wskazana. Zwłaszcza że masz spory rozrzut: Romet Aspre i Marin 4C bardzo znacząco różnią się od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem w sklepie i miałem okazję przysiąść się do 4cornersa w rozmiarze XL. Pozycja i całokształt (prawie) to jest to. Problemem są dla mnie tylko hamulce, takie same jak w moim poprzedniku, trochę miałem strach się tym rozpędzać. Ale sama pozycja na rowerze + typ kierownicy to jest chyba to czego szukałem.

Pytanie tylko czy rowery nie zdrożeją na nowy rok i jaką mam możliwość tutaj zmiany hamulców na mocniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie czy do moich potrzeb jest sens wydawać znacznie więcej. Miałem wcześniej rower kupiony za 2800zł (giant Revolt, używany). Obecnie muirwoods 3100, i przechodzimy do 4cornersa, który jest za ponad 4000. O jakich przykładach rowerów dla mnie można tutaj jeszcze napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wyraźnie lepsze hamulce niż miałeś i nie płacić wyraźnie więcej, to zrezygnuj z baranka.

 

Niestety, ale obecnie baranek + hamulce hydro = (relatywnie) wysoka cena.

 

Najtańszy będzie romet aspre 2. "Wygodny" z hydro = merida silex 400. Możesz też kupić używke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny rowerów z płaską kierownicą, również zaczynają szybować do góry. Więc tu też robi się mniej wesoło.

Dwa przykłady z brzegu rowerów bez baranka:

Cube Sl Road Pro - stara cena 4559 zł, nowa 5249 zł

Spec Sirrus X 3.0 - stara cena 3999 zł, nowa 4700 zł

Bardzo jestem ciekaw ceny Marina DSX, kiedy już (jeżeli wogóle) wróci do sprzedaży. Wydaje mi się, że obecne ceny raczej są nie do utrzymania. Poza tym, nie wszyscy jeszcze zaktualizowali ceny w katalogach. To są różnice rzędu kilkunastu procent, jeszcze parę miesięcy temu w sklepach przebąkiwali że na nowy rok ceny podskoczą pewnie 4-5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny niemal wszystkiego szybują. Szczególnie w Polsce, ale również w nieco mniejszym stopniu w innych krajach Europy jak i na prawie całym świecie. 

W najbliższych miesiącach na zahamowanie cen nie ma raczej co liczyć, tym bardziej na obniżki.

Natomiast co do w/w cube'a, to wersja Pro w 2021 była na tiagrze, ta z 2022 na grx 400.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...