Skocz do zawartości

[rękawiczki] Jakie do 150zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat pewnie wałkowany wiele razy, ale zamiast szukać godzinami konkretniej odpowiedzi, to postanowiłem utworzyć temat.

Pytanie zatem brzmi: Jakie rękawiczki do 150zł?

Aktualnie jeżdżę na crossie, więc z tego co się doedukowałem zalecane są rękawiczki krótkie. A jak miewa się sytuacja z długimi? Mówią, że niby nie są aż tak przewiewne jak krótkie, ale za to wynagradzają jakością trzymania gripa i w razie upadku bardzo dobrze chronią dłoń.

Druga sprawa, to marka i cena.. W tym wypadku zakres jest bardzo duży i sam nie wiem „czego się czepić”😂

Myślałem nad rękawiczkami od foxa, które gdzieś tam wyskoczyły mi na Allegro: Zobacz ofertę: RĘKAWICZKI FOX RANGER BLACK DŁUGIE MTB ROZ. L https://allegro.pl/oferta/rekawiczki-fox-ranger-black-dlugie-mtb-roz-l-10616901160

A Wy co polecacie? Jest tu zapewne wiele osób, które pokonały setki jak nie tysiące kilometrów, a więc doświadczenie w tym macie, temu zwracam się do Was z pomocą 😊

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker86 no przyznam, że Chiba całkiem nieźle się prezentuje i wykonanie jest naprawdę rozsądne (a przynajmniej na takie wygląda).

 

@KrissDeValnor nawet nie wiedziałem, że Polska firma produkująca rękawiczki jest tak długo na rynku :o 

 

Czyli ogólnie już ma dwie konkretne marki, którymi mogę się sugerować, i które zapewne są bardzo dobre jakościowo.

A powiedzcie mi jeszcze jak to się miewa z długością rękawiczek? Jakiś duży dyskomfort odczuję pomiędzy rękawiczkami krótki a długimi?

I jak miewa się też sytuacja z wkładką żelową? Dużo osób narzeka, że im większa tym gorszy chwyt i nie odprowadza potu w tym miejscu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barteq777 napisał:

@Joker86 no przyznam, że Chiba całkiem nieźle się prezentuje i wykonanie jest naprawdę rozsądne (a przynajmniej na takie wygląda).

 

@KrissDeValnor

Ja posiadam Chiba Gel premium,polecił mi ten towar jeden z forumowiczów i jestem bardzo zadowolony

Edytowane przez Joker86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@barteq777 Jeżdżę w długich cały rok, zarówno na szosie jak i na MTB i nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego z przegrzewaniem dłoni, ani nic takiego. Na krótsze dystanse na szosie nie zakładam w ogóle (żeby wyrównać opaleniznę xD) i też nie czuję dużej różnicy w odczuwaniu temperatury.

Te Foxy miałem i są to raczej rękawiczki do MTB, w porównaniu z innymi wentylacja będzie nieco gorsza, aczkolwiek są dość wytrzymałe.

Aktualnie używam Rocday Flow (poprzedniego modelu, który jest jeszcze dostępny) i są zdecydowanie bardziej przewiewne, ale kosztem wytrzymałości - po intensywnym sezonie między palcami zaczynają się rozdzierać. Tak czy inaczej Rocdaye polecam, zresztą muszę wymienić zużyte i chyba kupię po prostu nowy model.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...