Skocz do zawartości

[Hamulce mechaniczne] Zaciski BR-R317 - klocki nie pokrywają całej tarczy


Dareios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam rower Romet Aspre (ten pierwszy). Od nowości są tam zainstalowane mechaniczne hamulce BR-R317. Problem w tym, że klocki nie dociskają całej roboczej powierzchni tarczy. Zarówno z przodu jak i z tyłu. W ramie jest standard Post Mount, hamulce też na Post Mount, żadnych adapterów, a tarcza (przód) wygląda tak jak w załączniku.

Teraz szykuję się do wymiany linek i pancerzy, może (o ile się da) to poprawię te hamulce? 

 

IMG_20210718_170111 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już trochę późno, rower kupiony w 2018. Kiedyś do nich pisałem w tej sprawie, kazali mi dostarczyć rower do serwisu, a wówczas najbliższy był jakieś 50 km ode mnie i nie specjalnie mi się chciało tam jechać. 

Teraz zastanawiam się czy jest sens wymieniać tarcze, bo w przyszłym roku chciałem przechodzić na hydrauliczne więc i tak bym musiał je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można jeszcze zapytać... Dokumentacja podaje, że właściwa tarcza do tego zacisku to SM-RT64.

https://productinfo.shimano.com/download?path=pdfs/archive/2017-2018_Line-up_chart_v024_en.pdf - strona 88

 

Tabela kompatybilności podaje takie tarcze kompatybilne:

SM-RT99-S

SM-RT86-S

SM-RT81-S

SM-RT76-S

SM-RT70-S

SM-RT66-S

SM-RT64-S

https://productinfo.shimano.com/download?path=pdfs/archive/2017-2018_Compatibility_v030_en.pdf - strony nie są numerowane, 23 strona w pdf

 

A tymczasem strona produktu, podaje zalecane SM-RT54 

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/sora-3500/BR-R317.html

 

To teraz już nie wiem o co chodzi. Różnica między nimi to jest praktycznie dwukrotnie wyższa cena RT64. Domyślam się, że odpowiednie będą te 64 ponieważ one są "narrow", tymczasem 54 tak jak moje obecne są "wide" - dlatego klocek nie dotyka całej powierzchni tarczy. 

Edytowane przez Dareios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem jest wtedy, gdy nie pracuje cała powierzchnia klocka. To, że zostaje trochę tarczy to nie problem. Mi też producent dał tarczę do szerokich klocków z zaciska i z wąskim (4 tłoczki) i poza nieoptymalną masą, nie widzę problemu ani wpływu na hamowanie. Jeśli klocek pracuje cały, to jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...