Skocz do zawartości

[Łańcuch] Czy ktoś uzywa serii e przeznaczonej dla napędów elektrycznych ?


mike78

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pytanie jak w temacie - czy ktoś używa serii przeznaczonej E dla napędów elektrycznych w zwykłym napędzie ? Np. KMC X10e - cena jak za x10.73 lub .93 , a trwałość powinna być większa.

Proszę nie wypowiadać się odnośnie porównań zwykłych łańcuchów Shimano i KMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzieć nie będzie do końca o łańcuchach pod napęd 10 speed ale ten komentarz może dać do myślenia.

Kiedyś skusiłem się na łańcuch KMC e11, jako że łańcuch do elektryków ponoć miał być wytrzymalszy to liczyłem że wytrzyma więcej kilometrów niż zwykły KMC x11, cena była kilkadziesiąt złotych wyższa od zwykłego łańcucha ale i tak zależy ona od ilości ogniw. Niestety ale jakoś tej dużo większej wytrzymałości wprost proporcjonalnie do ceny zakupu nie zauważyłem, co ciekawe że zwykły Shimano HG701 który był tańszy wytrzymał podobną ilość kilometrów co KMC e11. W elektryku u żony zakładam zwykły KMC X10 i starcza jej na około 1800 kilometrów jeżdżenia.

Moja opinia jest taka że jest to chwyt marketingowy dotyczący legendarnej wytrzymałości łańcuchów do elektryków, na sąsiednim forum rowerowym "Szajsbajk" już kilka lat temu ktoś zadał podobne pytanie i wiele opinii było podobnych do mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę o łańcuchu Taya e-DECA 101. Dedykowany do elektryków więc powinien być wytrzymały. W internecie można znaleźć opinie o przebiegach rzędu 7000 km na wersjach bez literki "e". Te opinie pochodzą chyba tylko od sprzedawców. Bo łańcuch po 1500 km jeszcze nie miał 0,5% ale po 2000 km już przekraczał 1%. Dodam że warunki pracy miał wymarzone. Rower eksploatowany w płaskim terenie na miękkich przełożeniach. Był to najgorszy łańcuch jaki miałem kiedykolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wkg napisał:

Jak OK to wrzucaj.

Wprost się ma do twojego posta. Może sobie kupie po 130..

pytanie brzmiało "Pytanie jak w temacie - czy ktoś używa serii przeznaczonej E dla napędów elektrycznych w zwykłym napędzie ? "

a nie gdzie kupic łancuch za 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zły dzień, problemy ze zrozumieniem czy tak zawsze od rzeczy ?

Przecież napisałem, że sam jestem ciekaw, chętnie kupię - to chyba oczywiste, że nie używam a chciałbym spróbować skoro taki tani :)

Piszesz, że jest po 130, grzecznie poprosiłem to wrzucaj chłopie śmiało linka bez alpejskich kombinacji - na tym polega forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkg napisał:

Ty masz zły dzień, problemy ze zrozumieniem czy tak zawsze od rzeczy ?

Przecież napisałem, że sam jestem ciekaw, chętnie kupię - to chyba oczywiste, że nie używam a chciałbym spróbować skoro taki tani :)

Piszesz, że jest po 130, grzecznie poprosiłem to wrzucaj chłopie śmiało linka bez alpejskich kombinacji - na tym polega forum :) 

Ale Tobie google wyłączyli? Cos jeszcze mam podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do łańcucha skoro znalazłeś tani - niech i inni skorzystają. Mi się nie udało znaleźć w cenach o których pisałeś. 

A jeżeli nie umiesz się zachować, brak Ci życzliwości i kultury, nie umiesz podrzucić linka gdy ktoś grzecznie prosi to po prostu nie zaśmiecaj forum aroganckimi tekstami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...