Skocz do zawartości

[opony] Smart Sam vs Continetal Double Fighter 3


Ghost80

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zakupiłem Schwalbe Hurricane 27.5 - 2.25" Performance i założyłem na razie na tył, śmiga się naprawdę z mniejszym oporem toczenia , przy  ciśnieniu ok. 3.4 bar (przy 89kg) ładnie wybierała nierówności, trochę miałem problem z centrowaniem opony, ale woda z płynem i pompka stacjonarna z ciśnieniem 4bar dała radę. 

Zastanawiam się teraz nad wymianą przedniej opony, czy wymienić na nowego smart sama, czy na hurricane.... a wiadomo, że przednia opona ma mniejsze znaczenie na oporze toczenia, jakie macie zdanie na ten temat? , nowy smart sam ma twardsze klocki na środku i może być szybszy od poprzednika. 

Edytowane przez Ghost80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, podepnę się pod temat bo wybieram między tymi 2 oponami. 
Czytałem o niech już sporo i w sumie w obu opory toczenia niby niskie, a na tym mi zależy, ale tez nie chciałbym, żeby opona była zbyt śliska, a zdarzały się takie opinie o Double Fighter III.
Problem w tym, że wszystkie te opinie są subiektywne bo każdy do czegoś innego porównuje. 

Dlatego proszę o opinie kogoś kto miał okazje testować te opony w porównaniu do CX COMP. Takie obecnie posiadam i są dla mnie ok, zarówno pod względem oporów toczenia jak i trzymania. 
Obawiam się, że DF III będą bardziej śliskie (chodzi mi głównie o przyczepność w zakrętach na asfalcie. Bo tam nie dość, że się szybciej jedzie to jeszcze upadek mniej przyjemny niż na leśną ziemie).
W SS z kolei wydaje mi się, że będą miały większe opory toczenia (chociaż w katalogu Schwalbe niby SS maja mniejsze opory niż CX COMP, ale ciężko w to uwierzyć). 

 

Edytowane przez Tutom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem  na bontrager x1

Schwalbe racing ralph

Vittoria saguaro

Schwalbe smart sam 

Continetal dubel fighter 3

 

Najlepsze były shwalbe RR ale znikały w oczach tylna opona lysa po sezonie beż hamowania w sensie blokowania koła. Później bym na drugim miejscu postawił Conti właśnie 

Mówię o mojej jeździe. Szutry, polne drogi ,asfalty 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...