Skocz do zawartości

[tarcza] Shimano MT-800 okresowo ociera


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też raczej nie ma korelacji z temperaturą za oknem. Wystarczy mocne hamowanie i obciera. Mogę dopatrzyć się takiej zależności:

=> Krótkie mocne hamowanie ociera chwilę.
=> Długie mocne hamowanie / kilka szybkich mocnych i krótkich hamowań bezpośrednio po sobie i ociera dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się tarcza, tyle. Przecież miejsca tam jest bardzo mało, wystarczy minimalne odgięcie żeby już "szurało".

Może kup jakieś inne tarcze niż Shimano? Co jak co, ale organiczne klocki Shimano i ich krzywe tarcze po wyjęciu z pudełka, to im nie wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie ma korelacji  temperaturą, dzisiaj rano na dojeździe do pracy też obcierało 😑

@Eathanciekawe, że u Ciebie pojawiło się to od razu na nowych zaciskach, klockach i tarczy, u mnie natomiast przez ponad 500 km był spokój. Chyba podejmę się drobnego serwisu tłoczków w zacisku 🤔

@skom25rozumiałbym, że tak jest w przypadku niskich grup (tak też było na moim poprzednim setup-ie) ale kurde XT made in Japan? Suabo 😑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcesco napisał:

@skom25rozumiałbym, że tak jest w przypadku niskich grup (tak też było na moim poprzednim setup-ie) ale kurde XT made in Japan? Suabo

Co zrobisz. Ja kupiłem kilka lat temu tylną przerzutkę XT 10s, nie pamiętam symbolu, chyba 791, wersja bez sprzęgła. Od nowości miała luz na sworzniach i wyglądała tak sobie. Miałem bliźniaczy model pod 9s i była wykonana perfekcyjnie.

Najwyraźniej niektóre rzeczy robią lepiej, inne gorzej. Trzeba uczciwie przyznać że Shimano i tak trzyma poziom, powtarzalność produktów. Zauważyłem też, na przykładzie manetek szosowych Claris, że w międzyczasie wprowadzają drobne zmiany w konstrukcji.

Co do tarcz. Może sprawdzić w którą stronę bije po rozgrzaniu i przy regulacji przesunąć możliwie daleko w drugą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 09:34, Eathan napisał:

@TheJW o widzisz to u mnie jest tak:

180mm tył - sprawia problemy, 
203mm przód- jest ok, 

Robiłem dokładnie to samo co Ty. Z moich obserwacji wynika, że tarcza jest prosta i idealnie ustawiony zacisk na stojaku. Na trasie po mocniejszych hamowaniach można odnieść wrażenia, że tarcza w jednym miejscu jest minimalnie krzywa. Po ostygnięciu wszystko wraca do normy i znowu nie widać tej krzywizny. Wygląda to tak jakby materiał się rozszerzał i przez pająka wybrzuszał w jednym miejscu. Pewnie pająk nie puszcza i nie ma gdzie się "zgubić". 

Rozważam zmianę na te Jagwire polecane przez @JackFrost

Swisstop, nie Jagwire.

Dokładnie to mam 180 i 160mm CatalystPro w wersji centerlock.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...