Skocz do zawartości

[suport] pomoc w doborze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Podziękował. Widziałem te z tych Twoich linków. One są w tej samej cenie. Wygrała NINJA nazwą hehe

To tak na przyszłość jak znajdziesz jeszcze dla mnie przysłowiową minutkę, wklej link do tych porządnych

ps. Na szczęście suport jest ukryty, bo jak jeżdżę wokół Kampinosu, to tu faktycznie rewia mody jest. Pod tym względem, to chyba najbardziej wypasiona trasa Warszawy-okolic. Z samej Warszawy rzadko na BMXach tu przyjeżdża młodzież, bo już ciut za daleko a wozić rower jak ja, to już trochę zachodu. Ale wożą tu bryczki, że ho ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard Trek BB 90 jest źródłem częstych wymian gwarancyjnych w MTB, i moi znajomi zawodnicy oddawali ramy karbonowe jedna po drugiej. Łożyska włożone prosto do ramy rozbijają gniazda, są gniazda tylko z plastiku są z wklejonym insertem, oba podobno zawodzą. Od deptania gniazda się rozbijają.

Suport Ninja podobno dzięki skręcanej , zaciskającej się konstrukcji usztywnia relację łożysk suportu i ramy,   To jest główna zaleta -tuleja łącząca prawą i lewą stronę jak w dawnych czasach. 
Ważne żeby mechanik dokręcał powiedzmy dynamometrycznie aby rama nie została zakatowana już na etapie montażu, bo:......

Ach tung ach tunk!!!!   ——————->>>>>>>>>

Są dwie wersje -  nadwymiarowa do ram już rozbitych wcześniej poluzowanymi  łozyskami  i normalna  do nowych- dokładnie pod wymiar
 

Nie znam nikogo z Suportem Ninja, widocznie nazwa zobowiązuje do utrzymania go w sekrecie. Jednak proszę anonimowo o recenzje i potwierdzenie czy nie czyni on ramie sepuku, albo czy jego łożyska nie harakirują po pierwszych deszczach monsunowych. Jestem nim  (jeszcze) żywo zainteresowany

https://sklep.token-polska.pl/rewolucja-tokena-w-bb90-n-57.html

generalnie te wiadomości są w opisach aukcji, ale napisałem żywym tekstem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ten suport powinien przyjść to zajrzę do magików na 11 bo o tej godzinie otwierają serwis. Spoko, będzie robił to sam kiero i wie, ze ja będę się mu patrzył na ręce. Już wiedzą, że nie ma ze mną lekko. Teraz mi coś strzela ten, ale to nie tak że strzela non-stop, bo przejadę i 20km i cisza a jakoś się inaczej coś ustawi i zaczyna strzelać, ale to dosłownie kilka razy strzeli i znowu cisza. Myślę, że to suport, bo głowy nie dam, nie da się tam ucha włożyć, zresztą ta rama jakoś tak rezonuje, zupełnie inaczej niż poprzednia aluminiowa.

@JWO, dzięki kolego, teraz to już na tym NINJA pojeżdżę. Nie ma tego normalnie gdzieś po ludzku do kupienia w Polsce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci kolego zrecenzował, ale nic z tego. GIANT TARCHOMIN nie ma takiego klucza, na bazarku ten serwis też nie ma. Obdzwoniłem pół Warszawy, niby TREK w Łomiankach ma, ale terminy 3-tygodniowe i rower ma zostać do 4 dni (jakaś apokalipsa to jest) W Radomiu w TYTANie może pomoże może nie, nie bardzo kojarzył ten suport, ale prosił żeby podjechać w sobotę. Wskażecie mi link do tego klucza? Najlepiej jakby na Allegro, ale mogą być inne sklepy internetowe bądź stacjonarne na terenie Warszawy.

ps. Z której strony idzie ta część o większej średnicy?

suport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnym kluczem pojedź do autoryzowanego Trek serwisu, czy Łomianki czy Bronie czy Śniego, czy Rydy, tam gdzie honorują gwarancję  i gdzie w razie dalszych problemów będziesz ją oddawać,  poproś o wpisanie serwisu w książkę roweru, zachowaj paragon, gdy będziesz reklamować ramę nie będą mogli zarzucić że zepsułeś samodzielnie.

przecierasz Warszawski tokenowy szlak, to dobrze! Powodzenia może za rok dwa też będę, na razie zostaję na stali i gwintowanym suporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Też nie pomogę, bo nie pojadę do tych Łomianek (od ręki mi tam nie zrobi) Mam taką zasadę, że albo robię sam czy to przy samochodzie czy rowerze, albo patrzę na ręce. Jak się ktoś nie zgadza, to sobie grzecznie dziękujemy. Korzystam ze stałych, znanych mi serwisantów, także ponieważ wyjeżdżam w okolice Radomia na dłużej teraz, będzie to TYTAN Pojadę z własnym kluczem, bo przecież nie mam tego jak sam zrobić, bo nie mam czym wyciągnąć starego. Chyba, że ktoś podpowie jak stary wyciągnąć (mogę go zniszczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee to rower używka. Nie mam pojęcia czy ma w ogóle jakąś gwarancję na ramę. Nawet nie chcę tym już zawalać głowy, bo i tak już mam jedną półkulę zapchaną na rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wydaje się, że wiedzę mam do tej pracy całkowitą. @itr, dokupiłem jeszcze:

BIKE HAND YC-25BB WYBIJAK ŁOŻYSK SUPORTU BB86 BB90 9967755812 - Allegro.pl

Klucz do korby Shimano Hollowtech II TL-FC16 KOVYS 8098701786 - Allegro.pl

oraz Liqui Moly cleaner

Chęci są, w poniedziałek/wtorek jak przyjdą graty biorę się za naprawę osobiście. Wrzucę Ci kilka fotek i ogólnie jak i z czym to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza poczekać kolego itr i inni chętni posiąść tę wiedzę. Po raz pierwszy w życiu InPost zgubił mi dwie paczki. Wybijak do łożysk i klucz. Dzwoniła miła pani z oddziału Radom, paczkomat został przeszukany i mam wrażenie, że ona sama nie bardzo wie co dalej. Kazała czekać, bo może kurier wrzucił do innej przegródki i ktoś wyciągnął to może zadzwoni... Wiecie jak to poprowadzić? Komuś się to przydarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, też dobrzy ściemniacze w tej firmie, cała historia już się utworzyła. Szkoda zanudzać. Do sprzedawców nie mam po co pisać, bo obie paczki trafiły do oddziału Radom. Prawdopodobnie jest w którejś skrytce, bo paczkomat przeszukany, ale tam... gdzie puste skrytki były, bo kurier ponoć nie może innych otwierać, tzn. jednak może, ale ktoś wyżej musiał się pod tym podpisać :) Dom wariatów. Rano już będę wiedział znacznie więcej. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek NIET Zostały zamówione z systemu dokładne logi operacji, ale będą dostępne ponoć w przyszłym tygodniu. Szczęście w nieszczęściu, ze ta wymiana suportu to więcej moja fanaberia, niż faktyczna potrzeba, wiec spokojnie czekam. Później problem trafi już do działu reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła nadszarpnięta wiara w człowieka... Miła pani wyciągnęła ze skrytki także dwie moje paczki i usilnie starała się znaleźć, do kogo one należą. Zadzwoniła do Krakowa do sklepu, tam mnie pan skojarzył, bo klucz nietypowy i ekstra był wysłany, skontaktował się ze mną i może jeszcze wieczorkiem zabiorę się za robotę.

Najgorsze to, że zamówiłem po raz drugi to samo z rana. Kraków mi odpuści, bo jest za pobraniem i mam nie odbierać, a wybijak (zapłacony) zamówiłem troszkę inny, to będę miał dwa :) 

A wszystko zaczęło się od kolegi Witka, @wkg, bo gdzieś wyczytałem u niego właśnie o opcji SMART, tak to zamawiałem na adres i nigdy nie było problemów. Oczywiście, nie roszczę żadnych pretensji, te mogę mieć wyłącznie do siebie.

UFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMART? 

Ja mam świetną opinię o Inpoście. Raz był problem bo postawili dzień wcześniej paczkomat pod domem i cos tam it nie podłączyło. Bardzo profesjonalnie się tym zajęli i kilka dni później przyszło. 

Problem moze być gdy obiera się paczkę i w tym momencie ktoś otworzy inną skrytkę aplikacją mobilną. Można pomylić skrzynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po robocie i po kilkudziesięciokilometrowej próbie. @itr, i inni zainteresowani. Nie ma bardzo co pisać, bo ta cała robota to pikuś. Klucz oczywiście musi być. Wklejam dwie fotki, bo w zasadzie na temat wymiany nie ma co więcej dodać. Skala trudności pracy 0,0nic

Stare łożyska były dobre, różnic w prędkości nie zauważam, ale... nie trzasnął ani razu. Chociaż stary tak miał, że potrafił nie trzaskać a później trzaskać o ile to w ogóle suport był. Na razie po ~40km absolutna cisza. Jeszcze dam znać czy nie trzeszczy.

suport2.jpg

suport3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno wróciłem z ok 40km przejażdżki, cisza jak makiem zasiał. Oczywiście, jak coś będzie strzelać w tym suporcie dam znać. Noooo, to jednak jakaś ameryka jest w tym skręcanym, bo chwalili się, że wyeliminowali trzaski i wygląda na to, że tym razem producent napisał prawdę. Teraz choć w jednym jestem THE BEST, TOKEN NINJA skręcany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...