Skocz do zawartości

[suport] pomoc w doborze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

TREK DOMANE 4 Korba: ULTEGRA

Który suport będzie odpowiedni? Oba czy żaden? Czy przy wymianie należy zwrócić uwagę na podkładki dystansowe? W rowerze jakoś ich nie widzę, nie jestem też w stanie zobaczyć, jaki mam obecnie ten suport.

SHIMANO ULTEGRA SM-BBR60 Suport Hollowtech II BSA 10784481952 - Allegro.pl

Wkład suportu Shimano Dura-Ace BSA, BB-R9100 10864945535 - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował Michał,

Wezmę ten droższy, bo rozumiem, ze na pewno będzie lżejszy. Wiem, że parę gram, ale tu parę gram tam parę gram i robi się kilogram a różnica w cenie mała.

@Mihau_, a możesz mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tymi gwintami? Bo ten rozumiem jest inny?: Wkład suportu SHIMANO BB-R9100 Dura-Ace ITA 10816059316 - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK, już doczytałem, dziękuję. One faktycznie ze względu na gwinty nie będą pasować. Tylko czy bym dał głowę uciąć, ze nie mam włoskiego to nie, ale zawierzę Michałowi, myślę, że może aż tak mnie nie lubi :) Wyczytałem takie zdanie: Najpopularniejszym standardem jest niewątpliwie  BSA który występuje w prawie wszystkich rowerach. Gwint włoski możemy spotkać głównie w rowerach właśnie z Włoch, aktualnie głównie szosówkach. No a TREK włoski nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł. Jutro mam nadzieję, ze serwisanci go "ogarną". Przy montażu rozumiem, że smarujemy gwinty i oś? Czy są jakieś wytyczne do tych smarowideł?

Mam takie dwa, będą użyteczne? To wezmę na serwis

Smar Montażowy SHIMANO Anti Seize 50 ml 10175353289 - Allegro.pl

Smar MOTOREX GREASE do roweru konserwacji 100g 10619727275 - Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, wróciłem z serwisu z niczym, powiesiliśmy rower i zdjęliśmy. Ten suport nie pasuje, musi być wciskany a nie wkręcany (ten sobie już wkręcę na ścianę, na pamiątkę, żebym intensywniej myślał przy zamawianiu części))

Czy ten będzie pasował?: Łożyska suportu TOKEN NINJA BB3724 C3 Trek BB90 10872734536 - Allegro.pl  Tylko tu piszą, do wyrobionych muf, ja raczej wyrobionej jej nie mam, bo ten rower ogólnie wygląda na mało jeżdżony. @abdesign; @Mihau_ pomożecie?

ps. Muszę jakoś te swoje części zidentyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci za wiele nie pomogę, nie że nie chcę, po prostu odkąd mam ramy na suporty wciskane używam Shimano. O Tokenach dużo ludzi dużo pozytywnego napisało, ale ja nigdy nie miałem problemów z dedykowanymi Shiamno, nic mi nigdy nie strzelało nie pukało i nie zgrzytało a mam trzy ramy z wciskanymi suportami - dwie karbonowe Merckxa i Krossa no i aluminiową Cuba, żadna nawet śladu kłopotów o których gdzieś ktoś coś wspominał. Nigdy ten temat mnie nawet nie zainteresował więc nic o suportach Tokena mających być remedium na nieistniejące u mnie problemy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jak ten suport Tokena, skoro piszą że większa średnica to pewnie tak jest, weź najzwyklejsze Shimano i będzie git. Używam BB72 i jakoś od 18kkm bez problemów i bez wymiany, w drugiej szosie 21kkm i też ok. W cenie tego Tokena masz 2 takie Shimano.

Natomiast czemu zwyczajnie nie zostawisz roweru w serwisie, albo nie poprosisz, żeby tam Ci dobrali suport, skoro nie masz pojęcia i nie odróżniasz PF od BSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian, zwyczajnie coś się tam nauczyć, zobaczyć to od środka i mieć jakąś tam chociaż pobieżną wiedzę. A ten będzie OK: SUPORT TOKEN NINJA BB3724 - BB90 / BB95 TREK 8566743425 - Allegro.pl

Dzięki Artur także

Dlaczego nie serwis? Kolego administratorze, to proste, na dziś wciąż mam większe zaufanie do forum niż do serwisu. Szczególnie jeżeli chodzi o wiedzę, bo wiadomo, manualnie jeden serwisant zrobi zgodnie ze sztuką inny spierniczy prostą naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mu zaniesiesz suport kupiony na allegrze zamiast kupić go w sklepie który oferuje serwisową wymianę to jak to różnicuje poziom zaufania? Wciśnie go ten sam człowiek tą samą praską... 

Prosisz o bb92, bb72 - w zasadzie bez różnicy który weźmiesz czy który tam mają czy na który Cię stać dla fanaberii oszczędzenia 15gram - wciskają i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
42 minuty temu, omegagl napisał:

wciąż mam większe zaufanie do forum niż do serwisu. Szczególnie jeżeli chodzi o wiedzę, bo wiadomo, manualnie jeden serwisant zrobi zgodnie ze sztuką inny spierniczy prostą naprawę?

Rozumiem kolego użytkowniku, chociaż to trochę zabawne, bo nieprecyzując jaki rower (2021 Domane AL 4 i SL 4 mają gwintowany suport) słuchając forum kupiłeś zły suport a potem poszedłeś do tego złego serwisu, który pewnie by spierniczył ;) 

Tak czy inaczej ten suport Tokena wymaga specjalnego klucza, poza tym ma niestandardowe łożyska, których sobie nie wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi mi o cenę, bo nie są to duże różnice. Tzn. ten:

SUPORT TOKEN NINJA BB3724 - BB90 / BB95 TREK 8566743425 - Allegro.pl

a ten

Łożyska suportu TOKEN NINJA BB3724 C3 Trek BB90 10872734536 - Allegro.pl

są inne tak? Bo jak mam mufę OK to mogę wziąć ten bez dodatkowego oznaczenia C3?

Artur, GIANT TARCGHOMIN na dziś nie ma żadnego suportu PF, ale to nie pilne, spokojnie

Żebym teraz dobrze zamówił, bo w końcu za chwilę dodatkowo oprócz tworzenia oprogramowania zajmę się sprzedażą części rowerowych, które zaczynają mi i tak już powoli zalegać :)

@safian, czy ja od zarania na tym forum gdzieś coś złego napisałem na GIANT TARCHOMIN? Nie wydaje mi się.

No to chyba ten klucz to mają, ale mogę dopytać, jak nie wymienią mi tam to chyba gdzieś w Warszawie (okolicach) się znajdzie.

Fakt, że te części jak patrzę to głównie Kraków, jakby Warszawa jakiś kompleks rowerowy miała...

ps. Te łożyska to chyba są w kompletach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to musi być Giant na Tarchominie to kup sobie dla połechtania ego bb92 zamiast bb72 będzie 15 gram lżej i D.A. w rowerze i zanieś im do wciśnięcia.

Co do Twoich wyborów... Co prawda ja jak wspominałem się tam na tych tokenach nie znam bo i po co?... Ale b.często jak się gdzieś na nie w wypowiedziach nadziewam to stosują je ludzie do ram które mają problemy z wyklepaniem gniazd, nadlewką lakieru, wżerką, niezidentyfikowanym strzelaniem, zwichrowaną osiowością, niechęcią do planowania mufy etc... po co Ci łatać coś co nie ma dziury? Taki standardowy temat o tych suportach... :

"oj Panie scela mi sapurt i klekoce"

- "to kup se tokena."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale coś mi tam właśnie strzela, to BB92 będzie pasował?? Jak miałby być BB90?

Najlepiej Artur jakbyś mi podrzucił gotowca tj. linka z Allegro, co mam nabyć. Na cenę specjalnie nie patrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
53 minuty temu, omegagl napisał:

@safian, czy ja od zarania na tym forum gdzieś coś złego napisałem na GIANT TARCHOMIN? Nie wydaje mi się.

Nie wiem, nie czytam wszystkich Twoich postów, ale napisałeś w tym temacie, że nie ufasz serwisantom...

 

W ogóle jesteś pewny, że masz BB90 a nie np. T47? Zacznij od napisania co za ramę masz dokładnie, bo znów się okaże, że kupisz coś innego.

Nie rozumiem tylko jednego, byłeś w serwisie, powiedzieli Ci, że suport nie pasuje i nie powiedzieli jaki kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psia jego mać. Ja już to zamówiłem...

NINJA tak fajnie brzmi, od zawsze jestem fanem filmu "Wejście smoka"

Co byś mi polecił?? Bardzo poproszę bardzo o link z Allegro już bez dodatkowego wykładu :)

przecież tu wyraźnie napisano:

NINJA dla BB90 pozwoli wielu użytkownikom odetchnąć z ulgą i cieszyć się odpowiednią jakością produktu.

a ja mam się teraz nie cieszyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, żartowałem z tym że nie będziesz zadowolony. Nie kupuj już innego!!!!

Ninja będzie działać, tylko jak się "na mieście" pokazać? ;) 

Tu jakieś są, ale to jakieś przekierowanie z AliExpress?

Pressfit BB90 BB92 ceramiczny wał osi łożyska 10910156446 - Allegro.pl

Pressfit BB90 BB92 ceramiczny wał osi łożyska 10878862240 - Allegro.pl

Porządne ceramiczne kosztują dwa razy tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...