Skocz do zawartości

[do 7000] szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W życiu bym nie przypuszczał, że zakup nowego roweru będzie taki problematyczny. Byłem już zdecydowany na Giant Contend AR 2, później na Cube Attain SL, następnie na Fuji spo,rtif (dlaczego tu jest cenzura? :D) 1.3 Disc, przeglądałem też modele Trecka oraz Specialized. Niestety żadnego z tych rowerów nie udało mi się znaleźć w sklepie, a szukałem dwie noce. Zależy mi ma tym by rower kupić do tygodnia czasu, bo wtedy będę miał najwięcej wolnego czasu na jeżdżenie. 

To wszystko skłania mnie w tej chwili do zakupu czegoś używanego, jednak używek nie potrafię wycenić. Sprawia mi też problem ocena rowerów z poprzednich sezonów, bo nie znam się na osprzęcie. Proszę więc o sugestie na temat używanego roweru który da mi najwięcej za cenę ok. 6000zł (maks do 7000 jeżeli byłoby coś naprawdę wartościowego za taką cenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam na oku obecnie powystawowy Cube Attain Race z 2021. Sprzedawca jest zarejestrowany jako firma, więc chyba nie ma mowy o tym, ze sprzedaje rower kradziony. Nie posiada on jednak gwarancji. Zastanawiam się jednak czy cena nie jest za wysoka za rower bez gwarancji. Jest to 4400zł, podczas gdy na stronie producenta sugerowana cena to 1050E, czyli ok. 4725zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL attain race to 4999 katalogowo

Osobiście mam wątpliwości czy warto ten model kupić akurat w wariancie "race".  Jak już iść w tarcze to hydraulika a nie mechaniczna tiagra. W tym przypadku dostajesz największą wadę tarcz czyli masę roweru ale nie masz największej zalety czyli siły i modulacji przy hamowaniu. Wolałbym iść w attain sl albo szukać czegoś bez tarcz

Tak jak pisałem wcześniej, idź do stacjonarnych sklepów, nie szukaj przez www. Dam ci na przykład takie krakowskie dobrerowery, na stronie praktycznie nic a masę szos można dostać od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem za granicą, więc do sklepów stacjonarnych nie mam na razie dostępu. Póki co więc pozostaje tylko internet. Znalazłem coś takiego:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-szosa-cube-attain-sl-carbon-jak-nowy-okazja-r-56-CID767-IDKiQqe.html

To mi wygląda na Attain GTC SL z 2018. Wydaje się to być dobra oferta jak dla mnie. Co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 56, wzrostu mam 178. Po zakupie roweru mam zamiar zrobić bike fiting. Jeżeli nie będzie dało się go odpowiednio wyregulować, to po prostu go odsprzedam i tyle. Założę na te koła szytki o większej średnicy jeżeli najdzie mnie taka ochota?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy tych 178 kupisz standardowe "56" to bikefitiingu będziesz potrzebował😂 Weź sobie coś z poziomą cirka 540

Ewentualnie o większej szerokości a nie średnicy, założysz o ile się w ramie zmieszczą. Nooo ale wymiana szytek to spore koszty, zresztą imo w amatorskich zastosowaniach szytki to wyłącznie niepotrzebne koszty i problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego (zdjęcie). Na stronie Cube jest też kalkulator w którym podaje się wysokość i długość "nogi" (83,5 u mnie). Wychodzi mi z tego rama 53 lub 56 wg rekomendacji producenta. Z tym, że wolę bardziej komfortową pozycję, dlatego więc wybrałem 56.

rozmiary.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tyłek sobie można tę tabelkę wsadzić. Każdy model ma inną geometrię i trzeba je rozpatrywać indywidualnie. Jeśli w danym modelu pomiędzy rozmiarami różnica w poziomie to 20mm a stack np. 12 to w żaden sposób większy nie będzie "bardziej komfortowy" - pomijając już to, że siedzenie na szosie jak na krześle nie dla każdego oznacza wygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej sugerujesz, że za duży. Pisałem wcześniej z użytkownikiem modelu Attain GTC SL Disc, rama 56. Napisał coś takiego:

"Ja mam 174, ale stosunkowo długie nogi, tj 84. siedzę więc wysoko, ale tułów mam krótki, przez co większość rowerów jest dla mnie albo za niska albo za długa :( attain jest na wysokość ok, ale za długi. jeśli masz podobnej długości nogę, to tułów będziesz mieć o 4 cm dłuższy i rower myślę, że będzie pasować. Ja nawet mostek miałem krótszy - 80 mm, Seryjny jest 100 mm."

No ale poszukam jeszcze po forum właścicieli Attaina i zapytam o opinię:

Edit: O, widzę, że sam miałeś rower z tej serii. Ciekawie. Jaka rama i ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 z mostkiem 110, 185 wzrostu, 85/6 przekroku, z tym, że na "świadomie" dokonałem takiego wyboru i doskonale wiedziałem jak ten rower będzie w moim przypadku wyglądał

Jeśli brałbyś pod uwagę wylacznie attaina i totalnie nic innego to "56" byłby lepszym wyborem niż mniejsze "53". Może nawet nie tyle lepszym co mniejszym złem biorąc pod uwagę przede wszystkim bardzo dużą różnicę w wysokości główki ramy (jeśli mam być szczery to zaryzykowałbym stwierdzenie, że geo attaina nie jest dla ciebie i poszukaj sobie innego roweru, np contrnda w rozmiarze M) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że widzę że niby ta dwójka ma niefabryczne hamulce (mechaniczne) i korba Shimano RS 500 zamiast RS 510 i nie wiem czy nie jeszcze coś. Sam fakt, że były modyfikacje na gorsze elementy jest niepokojący i nie wiem co o tym myśleć. Pomimo tego cena wydaje się na oko takiego leszcza jak ja całkiem okazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanału dobrerowery, to doszedłem kiedyś do wniosku że Jan Piątkiewicz musi mieć po prostu krótkie nogi i dlatego lubi wybierać większe rozmiary, oraz wywalać z pod mostka wszystkie podkładki. Tak jak pisał MIHAU_, twój rozmiar to ten z górną rurą 54cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bobik2 napisał:

Z tym, że na kanale yt dobrerowery prowadzący ma także 178cm i w recenzji tych rowerów mówił, że dla niego najlepszy jest rozmiar M/L, więc może jednak te M/L?

Nie porównuj gościa, który jeździ kilka/naście lat na rowerze i zna swój organizm z początkującymi, Dla kontrastu ja wziąłbym również ML a mam 185. On byłby przy dolnej granicy rozmiaru, ja przy górnej, jeśli nie masz doświadczenia to musisz iść na kompromis. Kiedy będziesz ogarniał temat kolejnego roweru za 2-3 sezony to będziesz już wiedział w którą stronę pójść zarówno z rozmiarem jak i z geometrią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na Specialized Roubaix SL4 2016. Cena 5150, rama 54 tak jak radziliście. Czy może jednak 56? Bo w sumie Treck dla mnie sugeruje 56 dla Domane, a dla Specialized Roubaix nie mogę nigdzie się doszukać rozmiarówki.

Specialized Roubaix (Carbon) + Pomiar mocy Stages Gdynia Wielki Kack • OLX.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...