Skocz do zawartości

[Koło] Szybkozamykacz koła przedniego


Rekomendowane odpowiedzi

Hm, nawet nie wiem jak to skomentować. Mam dokładnie te od 12 lat w 3 rowerach, nigdy nie było żadnego z nimi problemu.

Wiesz nie obraź się, ale facet od ładowania towotu w uszczelki kurzowe amortyzatora raczej wątpię, aby miał pojęcie o zaciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu jak jeszcze miałem rower na qr (o zgrozo) to miałem takie zaciski i w obu dźwignie wygieły się od odkręcania. Novatec jest wykonany solidniej.

 

 

(Sorki za offtop, małe sprostowanie i tyle)

@Q_u Nie wiem co ma serwis amorka do zacisków piast ale ok. Widzę że nawiązujesz do poprzednich dyskusji.

Ładowanie smaru którego użyje się raz i którego opakowanko kosztuje 10-20% ceny jakiegoś suntourka czy innego ścieku to jakaś pomyłka. Ważne żeby był poślizg i tyle. Teoria o tym że towot szkodzi gumie nie ma pokrycia w praktyce bo uszczelki prędzej sparcieją ze starości i braku serwisu niż od kontaktu z litem . Poza tym takie padaki od nowości mają uszczelki które  do niczego się nie nadają więc bez różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, To_JaT napisał:

Ładowanie smaru którego użyje się raz i którego opakowanko kosztuje 10-20% ceny jakiegoś suntourka czy innego ścieku to jakaś pomyłka. Ważne żeby był poślizg i tyle. Teoria o tym że towot szkodzi gumie nie ma pokrycia w praktyce bo uszczelki prędzej sparcieją ze starości i braku serwisu niż od kontaktu z litem . Poza tym takie padaki od nowości mają uszczelki które  do niczego się nie nadają więc bez różnicy.

Smaruj łańcuch olejem silnikowym, bo przecież nie warto kupować oleju za 30 zł do łańcucha za 80 zł. Ważne żeby był poślizg.

Może kiedyś zrozumiesz, że nie patrzy się na wartość tego co się serwisuje, tylko na działanie. Towotem ubijesz i tak już słabo działający widelec. 

Przy okazji. Weź sobie ten Towot i rozsmaruj na palcach. Potem to samo zrób z smarem do widelca. Jeżeli dla Ciebie Towot daje poślizg, to ja nie wiem.

Co do zacisków. Długo używałem zaciskós na Imbus, bo nie lubiłem tych klasycznych. Ostatnio z rowerem dostałem właśnie Shimano i są bardzo fajne. Cały mechanizm jest w obudowie, więc nic się nie brudzi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema mam bardzo dziwny problem, wróciłem z trasy jak zwykle i odstawiłem rower na kolejny dzień przychodzę biorę rower i zaczynam jechać po chwili czuję jak koło się rusza i słyszę jak okładziny ocierają o tarcze, staję i sprawdzam szybko zamykacz patrze a on był poluzowany i troche nie wiem o co chodzi bo raczej nikt mi go nie ruszał 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze go dokręciłeś i zamknąłeś? Odpowiednio mocno?

Ja szybkozamykaczy nie cierpię, ale uczciwie przyznaję że Shimano są dobre. Odradzam za to te z plastikowym elementem na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...