Skocz do zawartości

[Koło] Szybkozamykacz koła przedniego


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyż ściskasz za słabo, vide masz za małą dźwignię ;)   

Spróbuj użyć czegoś z dłuższymi ramionami niż zwykłe kombinerki, może cęgi do wyciągania gwoździ jeśli posiadasz - one złapią punktowo nakrętkę, wcześniej zapewne pozbawiając plastik żywota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RafalxM napisał:

Jeśli masz na myśli nakrętkę pod plastikową osłoną po stronie przeciwnej niż wajcha szybkozamykacza  to po prostu ściśnij tą nakrętkę kombinerkami (przez ten plastik), a wajchą odkręć ośkę.

RafalxM próbowałem ale kiedy trzymam kombinerkami i zaczynam odkręcać wajchą to ta plastikowa nakrętka się kręci a nakrętka zostaje.

1 minutę temu, RafalxM napisał:

Gdyż ściskasz za słabo, vide masz za małą dźwignię ;)   

Spróbuj użyć czegoś z dłuższymi ramionami niż zwykłe kombinerki, może cęgi do wyciągania gwoździ jeśli posiadasz - one złapią punktowo nakrętkę, wcześniej zapewne pozbawiając plastik żywota ;)

a może da się zdjąć ten plastik z nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RadBus napisał:

a może da się zdjąć ten plastik z nakrętki?

pewnie podobnymi do wyżej wymienionych narzędzi...ew zmiękczyć go płomieniem zapalniczki i wtedy rozszarpać

 

a jak masz szlifierkę to nie wiem po co ta dyskusja...killim! ;)     

chociaż jak nie chcesz porysować widelca to pewnie lepiej jednak ten plastik unicestwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RadBus napisał:

a teraz pytanie jakie nowe zaciski zamówić ktoś jakieś poleca?

jeśli masz na myśli ośkę z szybkozamykaczem, to ja polecam Shimano XT  , w porównaniu z innymi Joytechami  wajcha działa nadzwyczaj lekko zarówno przy zamykaniu i otwieraniu , nawet przy bardzo mocnym naciągu

być może są lepsze, ja mam porównanie do Joytecha i niższych/starszych grup Shimano (Deore LX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...