Skocz do zawartości

[licznik] Sigma 16.16 czy coś innego do 250zł z kadencją?


mmoorroo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam licznik bo mój dotychczasowy Bion przewodowy z czujnikiem kadencji uległ uszkodzeniu (uszkodzone kable przy podstawce). Budżet do 250zł. Znalazłem tytułową Sigmę. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego z kadencją? A może coś z możliwością rozbudowy w przyszłości o pulsometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale potrzebujesz wyłącznie czujnika kadencji, bo prędkość masz z GPSa. Ja bym dopłacił, bo to jest współczesny licznik w kompaktowej formie. Komunikuje się z czujnikami/pulsometrem przez BLE, czyli połączysz praktycznie z każdym czujnikiem na rynku. Ta Sigma ma tylko STS, więc w przypadku uszkodzenia jesteś ograniczony wyłącznie do czujników/pulsometrów Sigmy, które są 2,3x droższe niż np. Magene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, "trochę" te tanie liczniki podrożały. Bardzo fajna była Sigma 16.12 (dużo lepsza od nowszej 16.16 - problemy z przyciskami i wodoszczelnością). Miałem oba i ta starsza Sigma 16.12 przeżyje nie jeden współczesny licznik, imo ostatnia seria Sigmy z bardzo dobrą trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ten licznik kupowałem w 2016 to za 16.16 STS CAD płaciłem chyba koło 150-170 zł. Jak wyżej ja nie byłem zadowolony z tego licznika (po jeździe w deszczu odsyłałem go na gwarancji do Sigmy), lepiej żebyś kupił starszą wersję 16.12 jest dużo bardziej trwała, ma lepsze podświetlenie i identyczne funkcje jak 16.16 - https://www.akcesoria-rower.pl/sigma-licznik-bezprzewodowy-16-funkcyjny-z-kadencja-bc-1612-sts-cadence-p-424.html

Zresztą czujniki w tej starszej wersji też są lepsze, trochę bardziej masywne, ale nie łamią się od byle nacisku. W Sigmie 16.16 czujnik prędkości musiałem kleić, także dobrze tego licznika nie wspominam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...