Skocz do zawartości

[Dieta] Czy dobrze się odżywiam?


Gorax

Rekomendowane odpowiedzi

Przed treningiem rano spożywam płatki musli i jajecznice, podczas treningu banan,  2 musy owocowe i baton proteinowy- na całą trasę 40km. Nie wiem czy to dobra dieta, jeszcze na obiad coś zjem a na kolacje warzywa na patelnię, twarożek lub znowu płatki. Co o takiej diecie sądzicie? Wzrost 179cm,waga 56kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje dzień w dzień rano płatki musli i jajecznice.

Rozumiem wyrzeczenia zawodowych sportowców, ale żeby sobie pie...ić życie nawet nie wiem w imie czego. 40 km to robisz w tempie do 2h po normalnym śniadaniu bez jakiś cudów żywieniowych po drodze ( no może banan po drodze ).

Wogóle wg. mnie to pytanie ma chyba zabić weekendową nudę, bo sensu w nim nie widzę. Ale trenujesz konkretnie i masz kogoś od planowania diety, albo żyjesz i jeździsz. I bez obrazy, ale 40 km to naprawdę kompletnie żaden wyczyn i mówię to ja, który jeździ tylko na MTB po największych leśnych zadupiach często korzeniami i kamykami wywalonymi na podkarpaciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kiedyś starałem się jeść jakiegoś batonika, a teraz najczęściej nie jem nic podczas takiej trasy ( jej profil jest bardziej istotny niż odległość ), a właściwie takiego dystansu.
Widzę, że masz niedowagę*, więc w Twoim przypadku może faktycznie powinieneś coś jeść, żeby zupełnie nie zniknąć...
Dobrze się czujesz ?
Konsultowałeś to z lekarzem ?

* Przy tym wzroście 10 kg więcej to i tak niedużo, a wiem coś o tym, bo sam ważyłem 63 kg przy 180 cm - obecnie +/-73 kg, co uważam za optymalne pod kątem roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tak mają. Ja przy 173/174 cm ważę od zawsze 57-58 kg. Wyniki badań zawsze dobre, zero problemów. Czego bym nie robił w jedną lub drugą stronę, to waga zmienia się o +/- 1kg. No i chłopak z tego co pamiętam ma 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja przy 173/174 cm ważę od zawsze 57-58 kg. Wyniki badań zawsze dobre, zero problemów. Czego bym nie robił w jedną lub drugą stronę, to waga zmienia się o +/- 1kg.

Ja przy 174cm wzrostu ważę 81kg, a wg badań składu ciała z AWF idealnie byłoby gdybym ważył 79kg. Czego to dowodzi? Że takie dyskusje nie mają sensu, bo każdy ma inną muskulaturę, inną przemianę materii. Dietetyka polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 02:15, Q_u napisał:

I bez obrazy, ale 40 km to naprawdę kompletnie żaden wyczyn i mówię to ja,

To dużo zależy od prędkości i profilu trasy. i na 40 płaskich kilometrach można się zarżnąć.

W dniu 11.07.2021 o 02:00, Gorax napisał:

Przed treningiem ... podczas treningu banan,

Pytanie co oznacza słowo trening. Przejechanie 40km nawet codziennie i bardzo szybko to nie trening. Trening powinien być różnorodny i mieć jakiś plan i cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeździ autor, ale nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

Ostatnio jeżdżę z drugą osobą, dopiero zaczyna po okresie raczej niezbyt aktywnym fizycznie. Siłę ma, ale wytrzymałości nie. 30km po Warszawie to już wysiłek, a 30 km po terenie to już naprawdę duże zmęczenie. Dużo zależy też od dnia. Czasami 20 km leci bez problemu, czasami brakuje sił.

Ja te trasy przejeżdzam ze średnim tętnem 90-100 BPM, mimo że w tym roku właśnie z tego względu, jeżdżę naprawdę mało.

Każdy kiedyś zaczynał, tylko się o tym zapomina albo nieco idealizuje początki. Ja jak zaczynałem jeździć, robiłem 14 km i myślałem ze to dużo. Potem dość długo miałem blokadę na 30 km. Jeden raz się zmusiłem, przemęczyłem i zrobiłem chyba 56 km. Od tego momentu zaczęły się jakieś sensowne dystanse.

A tak w ogóle to nie podobają mi się tematy. Widać że autor chce jeździć, szuka już po raz kolejny pomocy, a zakłada tematy jakby miał 5 lat. Zamiast wrzucić konkrety w jeden temat, to zaraz pojawi się kolejny wątek typu "przez ile odpoczywacie po ostatnim zakręceniu korbą".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...