Skocz do zawartości

[Kask] Jaki kask i czy warto wydać 2x więcej?


stinx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat a może coś doradzicie innego (najchętniej z centrum rowerowego ponieważ kupiłem wcześniejszy i po prostu bym wymienił na głowę 62cm), waham się nad kaskiem na szosę, kilka modeli mam na oku, wiem że rozrzut cenowy spory ale nie bez powodu bo może nie ma sensu brać kasku za 450 względem tych za 250?

HJC H-Sonic

GIRO Agilis

MET Strale

ABUS Aduro 2.1

ABUS Macator

RUDY PROJECT Strym

KASK Mojito X Peak

BELL Formula MIPS

GIRO Syntax MIPS

Wcześniej miałem na głowie Aduro 2.1 i wydawało się spoko, zamieniłem na Viantor i to był błąd, jakby trochę mnie uciska z przodu głowy i bardzo nieprzyjemny wkład, jakby coś ostrego wbijało się w czoło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, same cyferki nie mówią wszystkiego. Byłem już parę razy napalony na jakieś fajne modele kasków (bodajże Lazer, Bell) które teoretycznie były większe 

od mojego rozmiaru głowy a w przymiarce okazywało się że  uwierają  na bokach.

Niemniej kask za 2 stówy to już jest naprawdę budżetowy (jakość materiałów, wykonanie, projekt). W końcu parę lat w nim pojeździsz (odpukać). 

Ostatnio kupiłem Giro Helios ( wielokierunkowy mips)  przez internet bo nie było gdzie żywcem go przymierzyć i leży jak ulał. Tym razem trafiłem.

Ten na pewno nie bedzie za mały (daszek mozna zdjąć) :

https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-uvex-oversize-pd6488/?gclid=CjwKCAjwlrqHBhByEiwAnLmYUCVXPVO5P6P4K5HVWqxo3nPBezPEw_H1Kx6BWLMYxdjYIW72P4933BoCSn8QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem Abus 2.1 i był ok ale tak 7/10, później ABUS Viantor to totalnie jakoś nie dla mnie - leżał 2/10. HJC H-Sonic już był spoko tak 7/10. Na koniec zostałem z Giro Syntax MIPS. Leży 10/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czy warto wydać 2x więcej to mam kask z Lidla za ok.50zł (LINK) i przetestowałem kilka "markowych" w okolicy 300-350zł

Co jest 6-7 razy więcej i w żadnym z markowych nie było:

- siatki na owady (ugryzienie osy w głowę już przerabiałem)

- miękkiej wyściółki pod brodą

- gąbki na części potylicznej 

  Wszystkie te opcje w lidlowym są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...