Skocz do zawartości

[Bagażnik dachowy] Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla Thule?


macia22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukając bagażnika rowerowego i analizując wszystkie za i przeciw jestem zdecydowany na wożenie rowerów (czterech) na dachu auta. Wstępnie nastawiony jestem na zakup Thule proride 598. Zastanawiam się tylko czy jest jakaś inna firma produkująca wysokiej jakości bagażniki w bardziej przystępnej cenie? W moim przypadku zakup całego zestawu to około 3000zł.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poskąpiłem, wziąłem Aterę - niby też nie tania - przeklinałem kilka lat. W tych Thule można przełożyć ramię na drugą stronę, by łatwiej się wkładało z obu stron auta (szczególnie jak są 3 na wąskim samochodzie i trzeba ustawić je przód-tył-przód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam THULE, tylko że rower wożę w środku, a bagażnik opanowały pająki. Nie ma żadnej innej sensownej alternatywy, albo THULE albo nic. Szukaj używek jak chcesz taniej, ludzie często zmieniają samochody i te bagażniki zawalają im tylko garaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereotypy i ograniczone myślenie to chyba najglupsze czym można się kierować przy jakichkolwiek zakupach. Jeśli ktos pisze "tylko thule" to może powodować jedynie wybuch śmiechu jakby napisał, że passat to najlepszy samochód na świecie. 

Jak nie chcesz przepłacać za thule to zerknij sobie np na aguri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 11:58, Chociemir napisał:

Niby dlaczego ""albo Thule albo nic"? Miałem/mam bagażniki Thule, mam Yakimę i jest to doskonała alternatywa dla Thule.

Myśląc o alternatywie, myślałem o produkcie tańszym niż Thule a z tego co widzę, Yakima jest chyba droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma doświadczenie z tym bagażnikiem Aguri Acuda? Zastanawiam się nad ewentualnym zmontowaniem 2x Aguri Acuda i 2x Thule 598. Thule dla dorosłych i droższych rowerów a Aguri na rowery dziecięce.

Zastanawia mnie w Aguri jedna sprawa- czy po zamontowaniu roweru nie można go łatwo zdjąć/ukraść z uchwytu- nie przemawia do mnie ta łapa mocująca ramę- teoretycznie jest na kluczyk, ale nie opasa ramy od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 15:38, Mihau_ napisał:

Stereotypy i ograniczone myślenie to chyba najglupsze czym można się kierować przy jakichkolwiek zakupach. Jeśli ktos pisze "tylko thule" to może powodować jedynie wybuch śmiechu jakby napisał, że passat to najlepszy samochód na świecie. 

Jak nie chcesz przepłacać za thule to zerknij sobie np na aguri

Widziałeś inne bagażniki rowerowe ? 

Czy naprawdę uważasz że za thule się przepłaca ?

Może jeżeli chodzi o boxy dachowe lub belki to się zgodzę że tu można szukać alternatyw bo przeskok nie jest jakiś diametralny ale bagażniki rowerowe to inna bajka.

 

W dniu 9.07.2021 o 11:10, KrzysiekCH napisał:

Mam 598 i 599. Nie wiem jakie masz rowery, ale ja jestem najbardziej zadowolony z 599. W niektórych fullach ciężko się montuje ten uchwyt za ramę, dodatkowo mam pewne obawy odnośnie tego uchwytu, przy lekkiej karbonowej szosie, czy lekkim fullu xc.

Do carbonu są specjalne adaptery czyli podkładka gumowa rozkładająca nacisk na większą powierzchnie za 100 zL :) Zapinam bez obaw

Poza tym carbon wcale nie jest taki delikatny

 

 

 

 

Jeśli chodzi o tańsze rozwiązania od Thule. Popatrz na Thule dla Forda czyli THULE EXPERT 298

Różni się to szyna na koła, ma malowaną jakąś farbą strukturalną a nie z polerowanego aluminium. Reszta identyczna

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widziałeś inne bagażniki rowerowe ? 

 

Czy naprawdę uważasz że za thule się przepłaca ?

 

Może jeżeli chodzi o boxy dachowe lub belki to się zgodzę że tu można szukać alternatyw bo przeskok nie jest jakiś diametralny ale bagażniki rowerowe to inna bajka.

To nie ma wyglądać tylko działać a z grubsza każdy "markowy" uchwyt spełnia swoje zadanie. Jeśli ktoś chce płacić za identyczne rurki ale w otulinie z tworzywa to jego sprawa. 

Używam uchwytu z mocowaniem za widelec. Są to stosunkowo proste konstrukcje, aluminiowy profil, "kawałek rurki" do przykręcenia widelca i mocowanie tylnego koła. Bardzo chętnie się dowiem dlaczego miałbym zapłacić ponad 900 złotych za thule sprint xt (kompatybilny z karbonem) + adapter 12mm zamiast np. aguri marathon, gdzie za 250 zł mam komplet z adapterami na 9, 12, 15, 20 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobra i tania alternatywa to Taurus.

https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwyty/bagazniki-rowerowe/bagazniki-rowerowe-na-dach/taurus-bikeup-uchwyt-rowerowy

za 215 masz całkiem znośny uchwyt, najlepszy z budżetowych. 

Co do thule to klasa. Seria ProRide jest wyśmienita.

Ja w tym roku przetestuję Taurusa Alfa Plus ale ten jest na hak. 

https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwyty/bagazniki-rowerowe/bagazniki-rowerowe-na-hak/taurus-alfa-plus-bagaznik-na-hak-na-4-rowery

Ja od razu zamontowałem hak do auta z zamiarem wożenia 4 rowerów na platformie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mihau_ napisał:

Jeśli ktoś chce płacić za identyczne rurki ale w otulinie z tworzywa to jego sprawa. 

Za rurki w otulinie, przemyślane rozwiazania mocowania bagażnika jak i roweru, łatwość montażu, trwałe materiały, estetykę wykonania, pewność że rower nie odfrunie jak latawiec. 

Tak warto za to dopłacić, ale to oczywiście kwestia wyboru. 

Znajomy miał bagażniki Taurus podlinkowany wyzej, system mocowania za ramę nie wygodny, nie przemyślany, problem z pionowaniem rowerów, po kilku latach użytkowania polamane zaczepy, zaślepki i popękane paski. Teraz ma Thule i już wie skąd ta różnica w cenie. 

Zwróć uwagę że bagażniki rowerowe to nie tylko chwyt za przednia os, być może tam faktycznie filozofii nie ma ale jeśli mówimy o chwycie za ramę Thule jest naprawdę bardzo dobrze zaprojektowanym bagażnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy montażu z małymi wyjątkami są identyczne, dwa paski i śruba, w tym nie ma filozofii. Co niby w tym taurusie jest nieprzemyślane? Prościej się tego skonstruować nie da. Z żadnego bagażnika rower nie odfrunie jeśli tylko jest dobrze zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

Co niby w tym taurusie jest nieprzemyślane?

Czy nieprzemyslane to nie wiem, ale w Thule dużo wygodniejszy wydaje się system zapinania roweru za dolną rurę. Zwróć uwagę, że żeby zapiąć rower w tym Taurusie to musisz sięgać dość wysoko a potem jeszcze trafić tam kluczykiem. W Thule masz pokrętło i zamek na wysokości dachu auta, dla niższych osób, albo przy kilku rowerach na dachu może być to duże utrudnienie ;)

Poza tym Thule jest też wygodniejszy jeżeli chodzi o przesuwanie na belkach, masz wszystko na pojedynczym szybkozamykaczu, mimo wszystko system Taurusa: https://www.taurus.info.pl/imager/zdjeciaproduktow/6/taurus-bikeup-uchwyt-rowerowy__13986/13980/taurus-bikeup-uchwyt-rowerowy_8_83d028c5a280ea0bfb202cababa2f899.jpg wygląda po prostu "biednie".

I nie mówię, że Taurus jest kiepski. Pewnie w tej cenie jest dobrym wyborem, natomiast do Thule dopłacasz po prostu za komfort,  czy wykończenie. Podejrzewam, że oba bagażniki trzymają rowery tak samo pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam thule outride 561 (za widelec) i ten uchwyt jak na taką światową firme jak thule nie budzi mojego zaufania.
Woziłem na nim fulla xc. oś 9mm zamykana na zamek który blokował się w cieniutkim plastiku, wkładka zamka osadzona w plastiku. Zamek w tym bagażniku do rozwalenia w 5sekund.
Bagażnik montowany na wsuwki, po jednej na belkę i tu moje największe obawy bo są to wsuwki ze śrubą M6 czyli taka nie za gruba ta śruba. Teraz mam cięższego fulla trail na ośkę 15mm i za kawałek rurki/adapter na 15mm thule każe sobie płacić 150zł :D ale jeszcze jej nie kupiłem bo nie przekonuje mnie wożenie ciężkiego fulla zamocowanego do bagażnika na śrubce M6. W przypadku montażu za widelec cały ciężar bujania roweru jest przenoszony na przednie mocowanie, jak strzeli ta przednia wsuwka to tył już w niczym nie pomoże bo koło łapane za plastikową opaske puści jeszcze szybciej. Wszystko fajnie jak się jedzie bez przygód ale co w przypadku nietypowych zdarzeń na drodze typu gwałtowne hamowanie, gwałtony manewr skrętu, kolizja? Czy takie wsuwki M6 są w stanie bezpiecznie utrzymać 15kg rower?
Widziałem że w którejś nowej wersji bagażnika za widelec zastosowali już dwie wsuwki na przodzie.
na razie worze w aucie ale jak by mi przyszło wozić kilka rowerów to wybrałbym platformę, a dachowy thule nie budzi mego zaufania,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, safian napisał:

w Thule dużo wygodniejszy wydaje się system zapinania roweru za dolną rurę. Zwróć uwagę, że żeby zapiąć rower w tym Taurusie to musisz sięgać dość wysoko a potem jeszcze trafić tam kluczykiem. W Thule masz pokrętło i zamek na wysokości dachu auta, dla niższych osób, albo przy kilku rowerach na dachu może być to duże utrudnienie ;)

Tylko trzeba patrzeć na podobne uchwyty, bo ja mam https://www.strefakierowcy.pl/3723,thule-freeride-532.html i porównując do https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwy/bagazniki-rowerowe/bagazniki-rowerowe-na-dach/taurus-bikeup-uchwyt-rowerowy to nie ma różnicy jeżeli chodzi o zapinanie. Ja zauważyłem, że wiele bagażników iż uchwytów na autach jest strasznie pordzewiałych, więc cena pewnie też wpływa na zabezpieczenie antykorozyjne. A może to przez garażowanie pod chmurką? Hmmm... Nie wiem. Mam też https://aguri.pl/produkty/marathon/ i nie narzekam 😀.

 

  

24 minuty temu, Rafał87 napisał:

W przypadku montażu za widelec cały ciężar bujania roweru jest przenoszony na przednie mocowanie, jak strzeli ta przednia wsuwka to tył już w niczym nie pomoże bo koło łapane za plastikową opaske puści jeszcze szybciej. Wszystko fajnie jak się jedzie bez przygód ale co w przypadku nietypowych zdarzeń na drodze typu gwałtowne hamowanie, gwałtony manewr skrętu, kolizja? Czy takie wsuwki M6 są w stanie bezpiecznie utrzymać 15kg rower?

Przytoczę słowa mojego kolegi, który mnie przyuczał jak zaczynałem jeździć ciężarówkami - "Zapamiętaj sobie - lepiej niech się śmieją z Ciebie, że za wolno jedziesz niż mieliby się śmiać, że leżysz w rowie" 😉.

Ja z rowerami na dachu jestem, może nie zawalidrogą, ale jeżdżę bardzo ostrożnie do tego stopnia, że nawet na autostradach nie przekraczam na dłuższy czas 110 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. 

Porównywać należy podobne modele bagażników w związku z czym warto nadmienić że różnica w cenie między przytoczonymi przez ciebie bagażnikami to 52 zł albo i mniej bo  THULE FreeRide 532 można mieć już od 252 zł.

 

50 minut temu, Rafał87 napisał:


Bagażnik montowany na wsuwki, po jednej na belkę i tu moje największe obawy bo są to wsuwki ze śrubą M6 czyli taka nie za gruba ta śruba. 
 

 

Jeśli mówimy o rowku T i tych śmiesznych śrubkach z prostokątnymi główkami to prędzej ci się uchwyty przesuną na relingach lub rozerwiesz rowek niż zetniesz tą śrubkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli mówimy o rowku T i tych śmiesznych śrubkach z prostokątnymi główkami to prędzej ci się uchwyty przesuną na relingach lub rozerwiesz rowek niż zetniesz tą śrubkę.

Czyli twierdzisz że te śrubki z prostokątnymi główkami które mają 6mm średnicy (a odejmując gwint to jeszcze mniej) są takie mocne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelW84 napisał:

Porównywać należy podobne modele bagażników w związku z czym warto nadmienić że różnica w cenie między przytoczonymi przez ciebie bagażnikami to 52 zł albo i mniej bo  THULE FreeRide 532 można mieć już od 252 zł.

Tyle że Taurus jest aluminiowy, a Thule stalowy. 

Taurus jest lepszy. To dobry Tani uchwyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...