Skocz do zawartości

[amortyzator] Markhor - jaki olej do dolnych goleni


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem instrukcje oraz chyba wszystkie tematy o manitou na forum. Szukałem info na YouTube i google. Najczęściej było wskazywany olej motorex semi bath 5W40 (taki parametr jest też w instrukcji), ale aktualnie niedostępny.

 

Znalazłem też sugestie żeby zastosować motorex power synt T4 5w40 ale to jest olej silnikowy, a te są odradzane.

 

Jakiego oleju powinienem użyć do zalania dolnych goleni? Będę wdzięczny za wskazanie konkretnego produktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sznib napisał:

Na pewno 15W ? A nie przypadkiem 2,5W ?

Nowsze manitou potrzebują 18 cSt, a motorex 15 ma 70, 2,5W jest zliżony

  Motorex Racing Fork Oil 2.5 Fork Oil 015.1      
  Motorex Racing Fork Oil 5.0 Fork Oil 022.6      
  Motorex Racing Fork Oil 7.5 Fork Oil 035.9      
  Motorex Racing Fork Oil 10 Fork Oil 052,5      
  Motorex Racing Fork Oil 15 Fork Oil 069,8      

 

 

EDIT: Sorry mowa o dolnych goleniach. To racja każdy 5-15W ( ja mam stary z Rock Shoxa 15W i ten wlewam ). Do tłumika ważne dobry dobrać i tu leję Motorex Racing Fork Oil 2.5 

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, właśnie siedzę w garażu bo zdjąłem lagi dolne i wylało mi się trochę oleju. Chciałem czymś uzupełnić ale nie wiem czym. Mam dwa oleje Fuchsa RSF 5 i Supergear Titan 80W/90. Wlałbym tego RSF 5 ale zauważyłem, że w ladze gdzie jest komora powietrzna był olej czerwony gęstszy a w drugiej olej jasny rzadszy. Jakie tu powinny być oleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę używam 5w40 silnikowy i amortyzator śmiga tak jak trzeba 

59 minut temu, czmiel.t napisał:

Wlałbym tego RSF 5 ale zauważyłem, że w ladze gdzie jest komora powietrzna był olej czerwony gęstszy a w drugiej olej jasny rzadszy

Barwa oleju zmieniła się przez smar , masz ta sprężynę która jest smarowana smarem pewnie się wymieszało  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...