Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox ZEB Ultimate 180 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi że rama za mała, po prostu lubię troszku do tyłu posadzić cztery litery, wolę taką geometrię jak już siedzę na siodełku. Oczywiście cały czas nie siedzę, trzeba też czasami na platformach ganiać, z łazić z siodełka jak się robi coś nie normalnego na rowerze ;) Problem jest taki że te fajniejsze myk myk są bez offsetu, a ja dodatkowo bym chciał taki bez sznurka kupić, kiedyś prawie zdecydowałem się na Speca na sznurku, miał nawet taki mały offset, ostatecznie się nie zdecydowałem na zakup. 

P.S 

Jak do łba wbić kumplowi że ciągłe siedzenie na siodełku i pedałowaniu to nie jest przyjemność ?.  Dartmoor Hornet to nie jest kur@# rower tylko po bułki  !!! :D     

1 godzinę temu, KSikorski napisał:

Z jakiej okazji potrzebujesz offsetu? Masz za małą ramę?

Magura nie ma offsetu https://www.magura.com/en/components/bike/dropper-post/productdetailpage/?p=16513

 

Do głowy przychodzą mi jedynie najtańsze kind shock e-ten.

To chyba właśnie ta Magura co kiedyś widziałem, tylko już nie pamiętałem czy myk myk miał offset czy nie, dzięki za info. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa Zenku  ;) weź pomóż w miarę możliwości. Pewnie widziałeś tutaj w moim temacie adapter do tarczy Hope Tech 220 mm. Zaraz po Niedzieli od chłopaków z Mbike.PL przyłazi rama do mnie rama Dartmoor Hornet ( S ) resztę części mam, no i jaki adapter do Rock Shox Zeb Ultimate ? Stronę wcześniej masz adapter jaki mi chłopaki zaproponowali do tarczy 220 mm ale nie wiem czy będzie pasować. Taki sam amortyzator ... 

 

_Piotrek.jpg

Tera idę na rower, pomyśl, przeanalizuj, zrób wyliczenia ... ;)  i odpisz :thumbsup: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Szyte elektryczne ma też RS w systemie AXS. I wydaje mi się, że widziałem również takiego Foxa. Tylko jedno i drugie będzie droższe niż rama ;)

2.000 zł / 3.000 zł za myk myk bez sznurka ;) jestem na to przygotowany.

Kiedyś interesowałem się najwyższymi myk myk ze sznurkiem kosztowały coś około 2.500 zł / 3.000 zł może więcej ? nie pamiętam dokładnie, nie chce tych cholernych sznurków !!! :wallbash:tylko bezprzewodowy myk myk. Szukam tego RS w systemie AXS i Foxa ale wszystko na prosto, no chyba że coś źle szukam. 

Kiedyś Michał ;) wrzucał na swój Blog różne myk myk, troszku czasu już minęło ...  (  https://www.1enduro.pl/sztyce-regulowane-przeglad-rynku-2020/ ) i chyba wszystkie ze sznurkami, czyli to było kiedyś, a teraz jest teraz ...  :) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 15:48, Dokumosa napisał:

Szyte elektryczne ma też RS w systemie AXS. I wydaje mi się, że widziałem również takiego Foxa. Tylko jedno i drugie będzie droższe niż rama ;)

Rowerek złożony ... rozmiar ( S )  ( https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/_piotrek.html ) 

Dzisiaj rozmawiałem w sprawie myk myk, to co wiedzą w sklepie z tych droższych to nie mają offsetu. ;)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszku już się ubrudził. Dla mnie najlepszy rozmiar ramy ... ( S ) potem ( M ) i na końcu ( L ) Ten ostatni rozmiar już porzuciłem. Nowe ramy będą dopiero w lutym, czy jakoś tak, tak mi powiedziano ... :) 

 ADRY BIEL BIELSA   Competición Dirt Jump Tres Cantos (Madrid).  B) :) ;) Lepiej się ogląda fajne filmy z rowerami połączone z muzyką ...  

:thumbsup:  

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dokumosa napisał:

No elegancko wyszedł. Szkoda brudzić ;)

Zenku ;) coś na temat nowych topowych hamulców od Hope Tech coś Tobie wiadomo ?. Jak masz jakieś info gdzie można tutaj w Polsce kupić hamulce, to daj znać ... B) Fajnie że Szymon :thumbsup: pokazał swój nowy rowerek i zaprezentował nowe hamulce od Hope Tech  ... :wub: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dokumosa napisał:

No elegancko wyszedł. Szkoda brudzić ;)

Zenku ;) miałeś styczność z amortyzatorami Öhlins ?  ( Öhlins RXF38 m.2 180 mm / 44 mm )

Na razie mam troszku czasu i wybieram części do nowego projektu. Hamulce już mam Hope Tech, to znaczy jeszcze nie, dzisiaj dzwoniłem i jak na razie nie ma ich tak oficjalnie do kupienia, no ale nowe heble Hope Tech :wub: zaklepuję jak się pojawią.      

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 08:57, Dokumosa napisał:

Oj nie wiem. Ostatnie hope jakie zakładałem były kupowane w UK jeszcze za czasów normalnych cen i braku odpraw celnych. Ostatnio nie było okazji siedzieć w temacie.

Dzisiaj troszku się dowiedziałem na temat nowych hamulców. Zamówiłem tarcze wentylowane Hope Tech przód / tył do Hope Tech 3 V4 / 203 mm srebrne, się zobaczy tarcze  ... B)

Zenku ;) Według Ciecie ... Lepiej składać rower po swojemu czy kupować gotowca ze sklepu ? Tak tylko pytam, bo jakoś mnie nie przekonuje zakup nowego roweru, nawet za sporą sumę. Mam takie coś że zawsze znajdę coś do wymiany w nowym rowerze ... B) :)   

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie ;). Generalnie sam kupiłem sobie 2 lata temu neurona CF 9 i absolutnie nic w nim nie musiałem zmieniać (w sensie wszystko było jak trzeba - węglowa rama, wzmocniony zawias główny, przyzwoite zawieszenie foxa, rewelacyjnie prowadzone przewody, węglowe koła DT, napęd i hamulce XT i masa w okolicy 12kg a wszystko w bardzo przyzwoitej cenie ~12k). Gdybym miał składać sam to na pewno nie zmieściłbym się w tej kasie i raczej nie kupiłbym w przyziemnej kasie (poniżej 5k) ramy zbliżonej do tej w canyonie. Podobnie z endurakami canyona (spectral czy strive). Generalnie wszystko rozbija się o dostępność przyzwoitej ramy w dobrych pieniądzach. Używanych a tym bardziej chińczyków się najzwyczajniej boję biorąc pod uwagę nieco bardziej ambitne zastosowania niż jazda po bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dartmoor nigdy nie oferował dobrej ramy FS więc i tym razem bym się nie spodziewał. Wszystkie black/blue-birdy to była skrajna budżetówka zarówno technicznie jak i pod względem wykończenia. Moim zdaniem te ramy robione są mocno na czuja i na oko. Zapewne nikt z projektantów nie przejmował się wpływem napędu na pracę zawieszenia i parametry anti-rise czy antu-swuat. Odnośnie węglowego thunderbirda coś mam wrażenie że gdzieś.już tą ramę widziałem... No i kluczową sprawa - cena. Również rodzima marka NSBikes ceni się za fulle przeokrutnie nie dając kompletnie nic co by tą cenę uzasdniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

Ale dartmoor nigdy nie oferował dobrej ramy FS więc i tym razem bym się nie spodziewał. Wszystkie black/blue-birdy to była skrajna budżetówka zarówno technicznie jak i pod względem wykończenia. Moim zdaniem te ramy robione są mocno na czuja i na oko. Zapewne nikt z projektantów nie przejmował się wpływem napędu na pracę zawieszenia i parametry anti-rise czy antu-swuat. Odnośnie węglowego thunderbirda coś mam wrażenie że gdzieś.już tą ramę widziałem... No i kluczową sprawa - cena. Również rodzima marka NSBikes ceni się za fulle przeokrutnie nie dając kompletnie nic co by tą cenę uzasdniało.

No tutaj się zgodzę Z tobą Zenku ;) W pełni zawieszony bluebird, też mnie nie przekonuje. Nie jest to jakiś totalny paździerz a idź PAN Z TYM :D jednak osobiście nie kupiłbym ramy, jeżeli miałbym wybierać rower w pełni zawieszony to szukałbym innej ramy. Najlepszą ramę jaką Janek ;) zaprojektował to Dartmoor Hornet :wub: Przepiękny wygląd, a za wyglądem przecudowna geometria, również jakość wykończenia, nie ma się do czego przyczepić ... :thumbsup:

Aha i jeszcze jedno. Zmieniłem kierownicę, to znaczy na taką samą, tylko teraz ma szerokość 800 mm. Już wcześniej coś mnie ciągnęło do szerszej kierownicy, bardzo dobry zakup ... :thumbsup:   

Co do nowego w pełni zawieszonego Dartmoor Thunderbird dzisiaj rozmawiałem na ten temat z pewną osobą z branży, także coś już wiem, ale nie chodziło mi o nowego w pełni zawieszonego roweru, bo może to właśnie zrozumiałeś, będzie coś jeszcze ... B) 

    

_Piotrek.jpg

Kiedyś w jakiś temacie ktoś pytał o fajną małą lampkę do roweru, i takie coś znalazłem na serwisie ...  

Zenku ;) znasz tą firmę ?. Jeszcze nie patrzyłem co mają w ofercie, ale ta już jest względnie mała i na USB !!! B) :thumbsup: 

Rafałowi działa już bardzo długo Przód / Tył i zero problemów ... :thumbsup: 

 

Sting Ray.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Nie wydaje mi się by 8 tys za nowy 4 zawiasowy plastik to było sporo. Może czas skończyć z łatką bida marki na dzieci i iść wyżej. Na pewno więcej osób by ją kupiło niż cokolwiek z fulla takiego spróchniałego Treka i nie tylko... Czas na oceny przyjdzie po sezonie lub dwóch. 

Czas pokaże, też jestem tego zdania, a jak będzie dobrze produkt sam będzie się bronił. Jestem za nowym 4 zawiasowym w pełni zawieszonym rowerze od Janka ;) 

Są różne rowery, wiele opinii. 

 

Cyclo Spec Service  1.jpg

Cyclo Spec Service  2.jpg

Cyclo Spec Service  3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak bazgroliłem " niebawem zmiana opon 27.5 x 2.6 " B) ...   https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/_piotrek.html  

Po małej przerwie chciałbym wrócić / zbudować w następnym roku rower w pełni zawieszony, także jakbyście maniaki rowerowe B) coś fajnego zapodali. Interesuje mnie coś takiego jak Dartmoor Hornet rozmiar ( S ) tylko że w wersji zawieszonej ( przód / tył )  ... takie klimaty ... B)  

Niski przekrok, niska rura podsiodłowa, rozmiar kół 27.5 ( opony 27.5 x 2.6 / 27.5 x 2.8 )     

_Piotrek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zenku ;) Kiedyś ganiałem na NS SNABB ( nie mój rower ) miałem już prawię kupić ramę, ale się nie zdecydowałem, ogólnie jest możliwość powrotu do NS BIKES B)  

Nie tak dawno pewien sklep rowerowy proponował mi ramę, jak sobie przypomnę albo znajdę gdzieś w internecie to nabazgrolę.

K@#wa jak ta rama się nazywała ? ... :blink:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...