Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox ZEB Ultimate 180 mm


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Kemusi napisał:

@_Piotrek ściągnij cugle, manual już jest.. Trochę za bardzo galopujesz , jak z ht 180 ;) 

Bardzo dobrze mi się galopuję ... ;)  

P.S. 

Widziałem geometrię i rozmiary ram. Szkoda że rozmiar M " wersja aluminiowa "  nie jest troszku dłuższa ( TT )  

Nie wiem, ale chyba jest jakiś błąd na stronie, bo rozmiar M / L ma taką samą długość " TT "  Dobrze widzę ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor ma szansę wyjść z łatki taniego, prostego fulla dla młodzieży a czy z tego skorzysta się zobaczy. Sam 4 zawias już jest sporym ruchem do przodu bo przecież teza o pewnym zachowaniu na minus tego typu konstrukcji padła. Jednak jak ktoś ma kasę na 20 tys projekt miał okazję jechać na Yeti to jakoś średnio mi się widzi odejście od fulla jako takiego. Tym bardziej na rzecz jakiejś pokraki ze 180 mm skokiem. Cały temat jest co najmniej dziwny pod kilkoma względami... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej link

15 minut temu, Tyfon79 napisał:

Dartmoor ma szansę wyjść z łatki taniego, prostego fulla dla młodzieży a czy z tego skorzysta się zobaczy.

Dobrze to ująłeś, się zobaczy . Ja im kibicuję ,ale żeby czekać to nie bardzo , poza tym „śmierdzi Chińczykiem” ,żadnego info z realnych testów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tyfon79 napisał:

Dartmoor ma szansę wyjść z łatki taniego, prostego fulla dla młodzieży a czy z tego skorzysta się zobaczy. Sam 4 zawias już jest sporym ruchem do przodu bo przecież teza o pewnym zachowaniu na minus tego typu konstrukcji padła. Jednak jak ktoś ma kasę na 20 tys projekt miał okazję jechać na Yeti to jakoś średnio mi się widzi odejście od fulla jako takiego. Tym bardziej na rzecz jakiejś pokraki ze 180 mm skokiem. Cały temat jest co najmniej dziwny pod kilkoma względami... 

Jeżeli dla Ciebie moje odejście od roweru z pełnym zawieszeniem na rzecz roweru bez tylnej amortyzacji jest troszku dziwne, to tak musisz sobie zapisać w głowie. Jeżeli kiedyś powrócę do roweru z pełnym zawieszeniem, to tylko do konstrukcji " 4 zawias "    :wub:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja ;)   

Na razie tylko się zastanawiam, gdyż nie muszę sprzedawać. Chciałbym się Was zapytać ( Maniaków rowerowych ) jaka cena za taki rowerek. Koła, napęd, platformy, gripy, opony, tarcze, Star Ratchet 54T to są nowe części ( 32 T  - 170 mm - 11 - 46 - 203 mm ) 

Zdjęcia wrzuciłem na mój profil Garcza ... :)   https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/_piotrek.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie ;) 

Kumpel zdecydował się na fajnego bajka " Dartmoor Hornet 2021 " Budżet na rower jaki posiada nie jest za specjalnie duży 7.000 - 8.000 zł, może po jakimś czasie zwiększyć budżet jak dozbiera, czyli za jakiś czas może coś lepszego kupić.

Obecnie chciałby troszku zaoszczędzić kasy i kupić nowy amortyzator Rock Shox Domain 2021, na razie mógłby ganiać na nowym napędzie Shimano Deore XT M8000 ( 1 x 11 ) i tu się zaczyna haczyk ... 

Można jakoś połączyć tylną piastę DT Swiss 350 Straightpull w rozmiarze 142 x 12 do nowego rozmiaru 148 x 12 + napęd Shimano Deore XT M8000 ( 1 x 11 ) + bębenek HG ?. 

Resztę części mam dla niego ...

DT Swiss XM 551 + DT Swiss 350 Straightull Przód 110 x 15 + End Cap / Tył 142 x 12 + Hope Tech 3 V4 + ten mój nowy napęd Shimano Deore XT M8000 + reszta wszystkich części do roweru.

Mam jakieś podkładki przejściówki do piast od Dawida :) ( Daveo ) ale nie wiem czy to się nadaję ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiada rower w pełni zawieszony. Kumpel już kiedyś miał " Dartmoor Hornet 2019  " troszku tęskni za tym rowerem, z powrotem ciągnie do Hardtail :) Jako że jest małym ludzikiem, na niego idealny rozmiar S. Kiedyś były potrzebne pieniądze no i musiał się pożegnać z rowerem ...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jak to zobaczyłem to sobie przypomniałem :) że już takie coś kiedyś widziałem, to znaczy w serwisie rowerowym. Dzisiaj będzie u mnie kumpel to pokaże mu że można zastosować taki pierścień, zobaczymy czy zdecyduje się na takie rozwiązanie ?.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze mnie naszedł inny pomysł. Zadzwonić do Dawida :) ( Daveo ) i zapytać się o piastę tylną DT Swiss Straightpull w rozmiarze 148 x 12 ale z bębenkiem HG czyli pod napęd Shimano Deore XT M8000 ( 1 x 11 ) no chyba że napiszecie że nie ma jeszcze takich piast w takim rozmiarze i z takim bębenkiem ?. Druga opcja to kupić tą markową chińską piastę która ma takie same ( chyba )  rozwiązania co DT Swiss, nie pamiętam teraz jak się nazywa ta chińska firma. Nie wiem też czy występują takie chińskie piasty w rozmiarze 148 x 12 i z bębenkiem pod napęd 1 x 11 czyli pod Shimano Deore XT M8000. Rama będzie na dniach kupowana Dartmoor Hornet 2021 jedyne co troszku komplikuje złożenie roweru to ta tylna piasta w rozmiarze 142 x 12 :blink: Jeszcze tak się zastanawiamy co zrobić. Adapter czy nowa piasta ale z bębenkiem HG, no chyba że nie występuje taka piasta z takim bębenkiem. Nowy napęd tak troszku nie za bardzo teraz wchodzi, ponieważ aktualnie kumpel ma ograniczony budżet, nie każdy wydaje wszystkie pieniądze na rower, a rodzina gdzieś z tyłu bo rower najważniejszy ... :) :D No dla mnie rower może nie jest ważniejszy od rodziny / domu, ale od samochodu już tak :wub: 

Najlepsza opcja " według mnie "  to zmiana piasty 148 x 12 z bębenkiem HG ( jeżeli można tak zrobić ? ) Piszcie ... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Piotrek strasznie coś mieszasz... co ma stanadard piasty 142x12 czy 148x12 do bębenka. Bębenki pod 11rz są generalnie HG, dopiero pod 12 rzędowe z najmniejszą zębatką 10 konieczne są specjalne bębenki xD (Sram) czy microspline (Shimano), natomiast są też 12rz pod HG tyle że kaseta ma najmniejsza zębatkę 11 (np. SRAM PG-1230). Zamiast stosować te adadptery Wolf-a za niebotyczne pieniądze, lepiej zainwestować w piastę (nawet jakiegoś Novatec-a) i przepleść koło. Przy boost trzeba pamiętać, że korba też powinna być pod boost. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Piotrek napisał:

No tak chce zrobić !!! i tak napisałem do Dawida :)  ( Daveo ) dać nową piastę w rozmiarze 148 x 12 mm z bębenkiem HG  

Kurcze wszyscy tylko Daveo, Lemon itp.. weź znajdź jakiegoś lokalsa (chyba że Daveo masz obok ;) ) i Wam to ogarnie każdy normalny mechanik rowerowy na miejscu i jeszcze wesprzesz lokalesa a i cenowo może się pozytywnie zdziwisz ;)  Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam Przyjaciela, maniaka rowerów. Składa rowery na zamówienie, prywatnie też ma wspaniałe maszyny, prowadzi indywidualne projekty, przygotowuje topowe rowery do wyścigów, sam też startuje, prowadzi swój profesjonalny serwis rowerowy, załatwia części do rowerów, może w przyszłości sklep ? ... także mam takie szczęście że mogę sobie obczaić rowery które mnie interesują. Jak już Dawid ogarnie temat, mam gdzie zawieźć koło do zaplecenia, także ogarnie temat koła ;) 

Na razie piszę do Dawida :)  w sprawie koła / piasty   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama kupiona ( Dartmoor Hornet 2021) czarny grafit ( S ) przylezie w środę, piasta kupiona u Dawida :) ( Daveo ) pewnie też przylezie w środę, reszta części już jest.

Dzięki Dawid za pomoc :) Najlepsze rozwiązanie ... Nowa piasta DT Swiss 350 Straightpull z rozmiarem 148 x 12 + bębenek HG :thumbsup: 

Dodatkowo przy kupnie ramy pytałem o tarczę o średnicy 220 mm. Obecnie chłopaki " RepublicBikes " nie mają jeszcze takie doświadczenia z tymi tarczami i adapterami bo świeża sprawa, także zapytam na forum. Jaki adapter należy zastosować ? ( Rock Shox ZEB ULTIMATE ) 

Tarcza 203 mm wchodzi do amortyzatora bez żadnego adaptera, obecnie na takich hamuję. ( Przód - Tył ) 

Pytam tylko o przód. Amortyzator obsługuje z niewielką pomocą adaptera tarczę 220 mm. Takie coś mi zaproponowali chłopaki ... 

https://allegro.pl/oferta/adapter-hamulca-post-mount-pm-pm-shimano-180-mm-10021614038 )      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To znowu ja :)

Maniaki rowerowe jest mała sprawa. Jako że we wtorek / środę przyłazi " już dla mnie "  następna rama Dartmoor Hornet ( S ) resztę części już mam, zostało mi jeszcze dokupić myk myk. Sprawa jest taka że potrzebuję coś co ma offset. Na sznurek :P to tak mnie mało interesuję, no chyba że to będzie coś bardzo fajnego, najlepiej bez sznurka !!!  taki bezprzewodowy. Janek Kiliński " Elvis " :D ma taki bezprzewodowy, tylko szkoda że nie ma offsetu ... 

   

Kiedyś chyba gdzieś widziałem albo mi się przywidziało, Magura mam sztycę bezprzewodową ? nie pamiętam też czy tam był offset. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...