Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox ZEB Ultimate 180 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Zenek ;)  fajnie pracuje zawieszenie w pełnym rowerze zawieszonym, także wiem o co chodzi. Ale po iluś tam latach różnych firm miałem już dość fulla,  chyba u mnie nastąpiło zmęczenie materiału, to znaczy takie że, czułem że napęd idzie w amortyzację, podczas hamowania wkurzało mnie też to nurkowanie, chociaż czasami podobało mi się to, też czasami sam jeszcze bardziej dobijałem tylne zawieszenie. Ostatnio ganiałem na fullu Yeti, nie wiem czy to był nowy model z tego roku, czy z tamtego, nie śledzę, ale sądzę że rower raczej świeżutki. Może kiedyś jeszcze powrócę do fulla. Obecnie Dartmoor Hornet pozostaje jednym z najlepszych na rynku rowerów Enduro Hardtail pod względem niesamowitej geometrii, oraz niesamowitego wyglądu roweru, jeżeli oczywiście złoży się z głową rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie się moimi bazgrołami, zdjęcia usunąłem z mojego profilu Gracza. Co do Pana który powiedział że złoży hamulce, jest to Pan ze środowiska rowerów szosowych, głównie szosowych, także może nie czai takie rowery, no ale jak sam powiedział pracował w serwisie rowerowym. Z hamulcami pojechałem do serwisu rowerowego, nie takie rowery składają na zamówienie, także indywidualne projekty. Jak to określił Rafał facet się zna :D może składać rowery, ale najpierw niech zacznie od swojego ...      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zenku :) Dartmoor Hornet = Fun - Bike ... też bardzo dobrze pasuję to określenie :wub: 

Co do mocnego łomotania mam na myśli takich ( głaziorów ) lub tak dziurawej drogi że tylko tam full się nadaję to tak, lepiej się sprawdzi rower w pełni zawieszony. 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 20:19, KrzysiekCH napisał:

Generalnie podoba mi się koncepcja złożenia fajnego ht enduro, ale też uważam, że jednak 180mm do ramy ht to za dużo, nie wykorzystasz tego na ht. Ja bym celował w coś koło 160. Te 6mm offsetu moim zdaniem pomijalne, tak jak pisali koledzy.

Miałem zamontowany amortyzator 160 mm ( Dartmoor Hornet 2018 ) i było dla mnie za nisko, nie było takiego prowadzenia z góry, a także stabilności jaką mam teraz. Oczywiście rower był super stabilny ze skokiem 160 mm, ale można jeszcze lepiej, dlatego mam aktualnie 170 mm / 180 mm i jest idealnie. 

Wrzucę zdjęcie roweru do mojego profilu Gracza ...  ( 180 mm ) :)  

https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/_piotrek.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontować można wszystko, mi chodziło raczej o to, że 180mm z przodu zakładasz do bardzo mocnej rąbaniny - duże prędkości, duże dropy, dużo dużych skał, kamieni, korzeni itp. Na fullu amortyzacja z tyłu pomaga przelecieć tyłem po tego typu terenie, na ht musisz wszystko wybrać nogami, co na dłuższą metę może być trochę problematyczne :-) Jak przód za bardzo nurkuje to warto pokombinować z ustawieniami, chociaż to ma też pewne granice, swojego pikea nie udało mi się tak ustawić, żeby było ok, dopiero fox z grip2 poprawił sytuację. Ale, żeby nie było jestem fanem ht :-), zimą jeżdżę głównie na ht, uwielbiam na nim jeździć, trasy jeżdżę te same co na fullu enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, wreszcie fan ht szkoda ,że tylko zimą ;) . Teraz rynek oferuje ciekawe ramy ht do tak zwanego ęfuro, artykuł, który umieścił  @Galvatron ma trochę lat , ale dalej aktualny w paru sprawach. Zakładanie 180 z przodu to jednak przesada, nurkowanie to mniejszy problem , bardziej kłopotliwe jest panowanie nad tylnym kołem, z tym może być naprawdę krucho . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, KrzysiekCH napisał:

Zamontować można wszystko, mi chodziło raczej o to, że 180mm z przodu zakładasz do bardzo mocnej rąbaniny - duże prędkości, duże dropy, dużo dużych skał, kamieni, korzeni itp. Na fullu amortyzacja z tyłu pomaga przelecieć tyłem po tego typu terenie, na ht musisz wszystko wybrać nogami, co na dłuższą metę może być trochę problematyczne :-) Jak przód za bardzo nurkuje to warto pokombinować z ustawieniami, chociaż to ma też pewne granice, swojego pikea nie udało mi się tak ustawić, żeby było ok, dopiero fox z grip2 poprawił sytuację. Ale, żeby nie było jestem fanem ht :-), zimą jeżdżę głównie na ht, uwielbiam na nim jeździć, trasy jeżdżę te same co na fullu enduro.

A ja się przesiadłem z fulla na hardtail ;) także Krzysiu :) rozumiem Ciebie w całym znaczeniu Twojego wpisu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Galvatron napisał:

Skok 180 mm w HT oznacza dużą niestabilność geometrii:

https://www.1enduro.pl/geometria-hardtailu-robisz-zle/

Kiedyś nawrzeszczałem na Michała, no i mnie zablokował " na chwilę " :D w bazgraniu.    

33 minuty temu, Kemusi napisał:

Przesiadać się, jak najbardziej, jednak lepiej mieć oba

Kiedyś się właśnie przesiadłem, na rower szosowy, to był mój pierwszy i ostatni raz ... :blink: Ostatnio u Rafała było parę bardzo ciekawych rowerów szosowych, wyglądały tak trochę lepiej niż takie za 20.000 zł może więcej, potem mi powiedział że niektóre rowery te szosowe co mi się tak trochę spodobały z wyglądu kosztują niecałe 50.000 zł, a niektóre blisko 60.000 zł. Nie wiem co ludzie widzą w tych dziwnych rowerach, jeździć się na tym nie da, po chodniku z kostki też, jeszcze pewnie trzeba z przodu zamontować kawałek szczotki żeby w czasie jazdy szczotka odganiała z ulicy małe ilości piasku, lub jakiegoś żwirku ... :P   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KSikorski napisał:

Przecież pokazali już Thunderbirda.

No właśnie na tą ramę czekam od Janka ;) tak po cichu :wub: dodatkowo jeszcze zastanawiam się nad wersją karbonową, a wiem że z tym materiałem to trzeba już nieco inaczej dokręcać śrubki ... 

 

Ten to mi się podoba. Janku ;) poproszę wersję karbonową bez wspomagania elektrycznego z niską rurą podsiodłową, różne rozmiary ramy, ale żeby rura podsiodłowa się nie zwiększała, tak jak jest to w Hornecie, opony żeby wlazły 27.5 + czyli  27.5 x 2.8 :wub:  27.5 x 2.6 też będzie, ale jakoś tak lepiej się czuję na nieco szerszych kapciach.  

Kemusi ;)

Jeżeli Janek zaprojektuje różne rozmiary ram, i zobaczę na stronie ( o ten jest pod mój rozmiar ) lecę ... 

Jak się wkleja gify, bo bym Tobie pokazał jak lecę po ramę, resztę roweru sobie sam zbuduję ... B)

A nie, to przekrok się nie zwiększa, chodzi o to żeby rura podsiodłowa nie wyła za dużo ... :P i będzie dobrze ... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Piotrek To co teraz Dartmoore wypuszcza na rynek, to  pożenienie starego z nowym , to mnie akurat odpowiada , nie jestem fanem długich ram . Szkoda, że u nich ciągnie się to jak „flaki z olejem”, ja już mam posprzątane a kupiłbym coś w polskiej firmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kemusi napisał:

@_Piotrek To co teraz Dartmoore wypuszcza na rynek, to  pożenienie starego z nowym , to mnie akurat odpowiada , nie jestem fanem długich ram . Szkoda, że u nich ciągnie się to jak „flaki z olejem”, ja już mam posprzątane a kupiłbym coś w polskiej firmie. 

No tak powiem że z tym czterozawiasowcem to nieźle chłopaki poszli do przodu, Janek podwinął rękawy ... B) No ten elektryczny, jak dla mnie, jeden z najpiękniejszych rowerów na rynku ... :wub: Oby powstał taki sam nie elektryczny, to znaczy rama ... :wub:  tylko żeby tam wlazły koła 27.5 + / + opony 27.5 x .2.6 / 27.5 x 2.8 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się tak podniecacie. Fulle tego producenta mają zdecydowanie niepochlebne opinie (brak sztywności bocznej, masa, do tej pory lipne zawieszenie (tu będzie pewnie podobnie bo zaplecza do projektowania takich rzeczy żadnego)), antisquat i antirise to pojęcia w tym przypadku obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...