Skocz do zawartości

[Porównanie] Conway xyron-s-827 2021 vs Specialized Turbo Levo 29 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Kemusi , rozmawiamy o bardzo ważnych sprawach.

Rozmawiamy o:

1. zasięgu rowerów elektrycznych w zależności od trybu jazdy 

2.w jaki sposób silny amator z  dużym FTP  może  zweryfikować ten zakres

3. po co się kupuje rowery elektryczne , że na przykład nie do ostrego jeżdżenia po górach tylko raczej to podziwiania przyrody

No i nie rozmawaimy o głównym temacie wątku bo to raczej  nudna sprawa..

🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DarekH napisał:

@Ogniomistrz Weź przykład, taki eco tryb u mnie to wyjściowo 100% wspomagania, czyli proste co włożysz z kopyta x2, weź tu takiego weekendowego rajdera, co kręci powiedzmy 220FTP, waży ok. 85kg to jego FT 2,6 W/kg to teraz jadąc w Eco generuje FT x2 = 5,2 W/kg 

Jaki masz rower? To co podałeś to duże wspomaganie, w Shimano to już  Trail jest , więc zużycie energi nie będzie wcale małe.

W Shimano w Eco jest tak: 60% i maksymalnie 30Nm ( czyli przekładając to na moc ok. 200W maksymalnego wspomagania). Jak podasz 220W to silnik dołoży  60% tej mocy  czyli +132W, razem będzie 332W. Jak podasz 350W to dostaniesz nie 210W tylko 200W , razem będzie 550W i to już maks. raczej będzie, potem wspomaganie zacznie spadać.

22 godziny temu, DarekH napisał:

 pamiętajmy, że 90% ludzie przyjeżdżają na trasę dla fun-u, dla widoków, dla ruchu... nie mając pojęcia co to te FTP, połowa myśli, że to jakiś serwer ;)   

To ja jestem bardziej w tych 10%  :)

22 godziny temu, DarekH napisał:

.nie mając pojęcia co to te FTP, połowa myśli, że to jakiś serwer ;)   

Dobre porównanie :)

 

Edytowane przez Ogniomistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaki masz rower? To co podałeś to duże wspomaganie, w Shimano to już  Trail jest , więc zużycie energi nie będzie wcale małe.

W Shimano w Eco jest tak: 60% i maksymalnie 30Nm ( czyli przekładając to na moc ok. 200W maksymalnego wspomagania). Jak podasz 220W to silnik dołoży  60% tej mocy  czyli +132W, razem będzie 332W. Jak podasz 350W to dostaniesz nie 210W tylko 200W , razem będzie 550W i to już maks. raczej będzie, potem wspomaganie zacznie spadać.

Mam Giant Trance, tu jest trochę inaczej niż w Steps. W silnikach Giant-a (Yamahy) masz 5 trybów, które możesz konfigurować (niestety nie można płynnie jak w Spec-u). Najsłabszy ECO (50/75/100),potem BASIC (125/150/175), ACTIVE (175/200/250), SPORT (200/250/300), POWER (300/350/360). Żona ma E7000 i tam nie pamiętam, ale ma trochę podciągnięte przez "tunera" tryb Trail, ale ten tryb działa trochę jak automat, bo tam z tego co pamiętam, płynnie zwiększa moc w zależności o podanej mocy na korbie. Giant wprowadził podobny tryb Auto w modelach od 2020, tak jak Bosch z eMTB, ale moje doświadczenia z tymi automatami sa raczej słabe i nie sprzyjąją one dobremu zarządzaniu baterią. 

Dobra nie ma co zaśmiecać tego wątku, bo odjechaliśmy od zapytania autora ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogniomistrz dziękuję za odpowiedź

od tyłu zacznę

 Podpunkt 3 podciął mi skrzydła ;) podziwiać przyrodę  wolę z xc , mniej stresujące zajęcie, nie trzeba myśleć o baterii. 
2 to tylko jeden z elementów ,czasami nie najważniejszy, bardziej się sprawdza na asfalcie czy leśnych (górskich) szlakach, ale nie w górach 

1 wszyscy świadomi , jeżdżą oszczędnie, więc..bateria 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...