Skocz do zawartości

[konwersja] Wrocław, gdzie i za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zamontować firmowy silnik  shimano , boscha itd musisz mieć dostosowaną do tego ramę . Do żadnej zwykłej nie podejdzie . Albo kupisz odpowiednią ramę ( gdzie ??? ) albo zbudujesz na zamówienie . Wpisz w google - ,, rowery na zamówienie " czy coś takiego . Jest albo była we Ww firma robiąca dziwne elektryki od podstaw ale nie pamiętam nazwy .

Tak czy siak uważam że finansowo to się nie opłaci . Lepiej , pewniej a pewnie i taniej kupić gotowy rower . Jeśli konwersa to zostaje ci Bafang albo silnik w kole . W przypadku roweru trekingowego to może być wystarczające rozwiązanie choć na pewno gorsze od fabrycznego roweru z firmowym systemem  .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeszcze pytanko o silniki - czy lepszy jest Shimano Steps 6100, czy Bafang M400? moment obrotowy o 20Nm lepszy Bafang. Jak to jest w praktyce? Na razie jezdzilem na tym Bafangu, moj debiut na elektryku i było super, chociaz nie wiem jak z oporami, gdyby zdarzylo sie wyladowac baterie. Podobno z tym jest gorzej niz w Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki moment ma shimano ? Jeśli 60 albo więcej to w zupełności wystarczy . W Boschu mam 75 ale taki moment jest tylko w najwyższym trybie . Taki moment przydaje się tylko na ekstremalnie stromych podjazdach i trzeba zaznaczyć że rower jest bardzo ,,wyrywny " . W normalnych,łatwiejszych, warunkach 50 -60Nm w zupełności wystarczy .

Gdybym miał wybierać między tymi dwoma systemami to w ciemno shimano . Wybór na postawie tego co przeczytałem tu i tam bo po prawdzie ani na jednym  ani na drugim nie jeździłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Weź pod uwagę że trans hybrid ma baterię na bagażniku. Ja wypróbowałem i zdecydowałem o dozbieraniu do systemu silnik centralny i bateria w ramie - bo trans hybrid był fatalnie wyważony.  Wiem że ciężko zejść poniżej 10tyś, ale z drugiej strony elektryka w Polsce nie kupujemy co rok czy dwa - jak będziesz niezadowolony to przez ładnych kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...