Skocz do zawartości

[3000zł] Gravel,Cross?


Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie, po prostu trzeba patrzeć na inne parametry. :) Porównanie długości HT ma sens tylko w rowerach tego samego typu i z tym samym widelcem, czy to szosa czy MTB. 

Do oceny wysokości ramy wystarczy stack,  bo pozwala porównać dwa rowery niezależnie od tego jakie mają widelce, pod jakim kątem, i na jakiej wysokości suport. Długość, przynajmniej tak jak rower wyjeżdża z fabryki, to TTH + mostek. Dlatego, że obecnie mamy różne filozofie projektowania, przykładowo gravel od Scotta w moim rozmiarze ma fabrycznie mostek 120mm a Meridy 80 mm. Toż to różnica jak 3 rozmiary ramy, wszelkie wyliczenia stack/reach przestają mieć sens przy takich różnicach. 

Do tego różnica w gięciu kierownicy i ilości podkładek pod mostkiem... ale to już trzeba szukać zdjęć roweru w interesującym nas rozmiarze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Po przemysleniu i zmierzeniu sie z rzeczywistościa zdecydowałem, ze gravel typu Aspre 1 nie jest dla mnie, zbyt agresywna geometria, zdecydowanie bardziej pasuje mi Triban 500 i tutaj mam do Was kolejną prosbe o pomoc.

Przy adaptacji Tribana 500 na gravela koszt calkowity bedzie do 4000 zł, czy Waszym zdaniem kupię jakiegoś gravela właśnie do tej kwoty z komfortową geometrią, czy raczej brać tego Tribana?

Chodzi tylko o nowe rowery i niestety, ale budżet 4000zł jest nieprzekraczalny.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za wszystkie wpisy.

Wczoraj zamówiłem Tribana rc 500.

Cieszę się jak dziecko, aż boję sie jakiegoś rozczarowania. Rower pewnie sam w sobie mnie nie rozczaruje, ale boje sie jakis mankamentów serwisowych... Jak na razie czekam z wielką radością.

 

Jeszcze raz dziękuję!

Temat do zamknięcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...