Skocz do zawartości

[upgrade] Giant Talon 3 2021


ep87

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

to mój pierwszy post.

Szukam porady i doradzenia osób doświadczonych. Chciałbym upgradować mój rower do osprzętu shimano deore.

Wiem że potrzebuję, piastę, przerzutkę tył, przerzutkę przód, mechanizm korbowy, manetki L+R, łańcuch i kasetę.

Czy ktoś jest w stanie mi doradzić? Chce serię 6000 i 3x10 przełożeń. chyba ze jest dostępna 3x11 lub 3x12. Mam problem z doborem elementów gdyż widzę że są różnego rodzaju uchwyty itp.

Może ktoś mi doradzi.

Z góry dziękuję za pomoc i dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co robić kapitalny remont nowego roweru, w dodatku budżetówki? Wydasz ponad 1000 PLN a reszta nadal będzie kiepska. 

Brakuje przełożeń, to wymień wolnobieg na kasetę i tylną przerzutkę. Resztę w przyszłości w miarę zużycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, some1 napisał:

Ale po co robić kapitalny remont nowego roweru, w dodatku budżetówki? Wydasz ponad 1000 PLN a reszta nadal będzie kiepska. 

Brakuje przełożeń, to wymień wolnobieg na kasetę i tylną przerzutkę. Resztę w przyszłości w miarę zużycia. 

Ciekawa sugestia. Sądziłem że przód też muszę wymienić by działał z upgradowanym tyłem. . A co proponujesz  w kwestii wymiany samej tylnej przerzutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wolnobiegu na kasetę wiąże się zmianą piasty i zaplataniem (o ile będą do siebie pasować). Ewentualnie z wymianą tylnego koła. Te drugie przy chyba sensowniejsze, bo można już celować w lepsze. Dopiero wtedy można założyć kasetę. 

Przy tych chorych obecnie cenach części, to jeśli masz wszystko nowe - zastanów się czy nie zajeździć tego co masz i wymieniać na bieżąco. Chyba, że brakuje Ci przełożeń, to na początek tak jak napisałem wyżej + kaseta, przerzutka, manetka, łańcuch. Komponenty podlinkowal już KSIKORSKI. Resztę zmienisz później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...