Skocz do zawartości

[Hamukce] Sram G2 r piszczą po wymianie klocków


Gremlin008

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem zużyte klocki żywiczne na metaliczne. Na pierwszym wypadzie w góry było jeszcze wszystko ok. Po nim zaczeły sie piski. Odtlusciłem tarcze, wypaliłem klocki pojechałem na czarną a tam już piszczenie było straszne. Później kumpel dla sprawdzenia odtluscil mi przednia tarcze i przetarł przednie klocki to na początku nie piszczały ale nie dużo trzeba było żeby znów zaczeły. Zamówiłem nowe klocki. Jeszcze raz odtłusciłem tarcze. Szorowałem je szczoteczką do zębów przy uzyciu denaturatu i meglio. Chciałem je ogolnie odkrecic i zostawic na noc w odtluszczaczu ale oczywiscie w jednej ze śrub odrazu musiała sie wyrobić główka i nie szło jej odkręcić. Mimo tych zabiegów hamulce dalej piszczą. Tarcze są przystosowane do metalików. Tylna tarcza ma czarne smugi. Ponoc moze to byc od nagrzanych klocków. Przednia jednak nie ma tych smóg a także piszczy. Ponizej przedstawiam zdjecie. Po lewej klocki przednie, w srodku tylnie po prawej te najnowsze ktore dzisiaj zalozylem.

Co robić?

Screenshot_20210702-110623_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze to sram certenline. W moim drugim rowerze mam te same maja ponad 6k przejechane i nie piszczą. Te mają 2k przejechane. Zresztą wlasnie przelozylem przednie kolo z drugiego roweru i na tej drugiej tarczy tez piszczą. Gdzie w tamtym rowerze nie piszczą. Dodam ze zadnych wycieków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gremlin008,

Kojarzę, że masz identycznego Stumpjumpera, jak moja żona. Ja też wymieniłem jej fabryczne żywiczne klocki SRAM na metaliczne (czarne) Jagwire. Na moje nieszczęście zrobiłem to przed wyjazdem na weekend w góry i  piszczące hamulce, nie były najgorszym, czego się tam nasłuchałem ;) Odtłuszczanie tarcz i klockow pomogło może na 30 minut. Po powrocie do domu zamówiłem półmetaliczne (czerwone) Jagwire i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no ja też kupiłem czanre jagwire. Tez mialem kupic teraz półmetaliki jednak kumpel polecił metaliczne Bicyklony. Jak wymienialem klocki w dartmoorze w levelach T to wymieniłem wlasnie na półmetaliczne czerwone jagwire i problemu nie było. Teraz bawie sie z ustawieniem klockow bo po szybkiej podmiance koła aby sprawdzic czy to cos z tarczą jak powrocilem do odpowiedniego koła to nagle tarcza zaczeła ocierać o klocki czego wczesniej nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...