Skocz do zawartości

[pedały] Wybór pedałów platformowych do 100zł


mateuszsokolowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie polecacie pedały platformowe do 100zł? Zależy mi na łożyskach maszynowych i dobrym trzymaniu, oczywiście jak na tą półkę cenową. I jeszcze pytanie czy podeszwa mocno dostaje od pinów? tzn. czy np. po pół roku buty będą do wyrzucenia? jeżdżę 2-3 razy w tygodniu po około 30-50 km, głównie w lesie. Znalazłem jak na razie coś takiego https://allegro.pl/oferta/ultra-lekkie-pedaly-gub-lozyska-maszynowe-cnc-275g-10240376020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pedały raczej nie będą dobrze trzymać, bo trochę mało mają pinów, a poza tym nie wyglądają na zbyt ostre. Myślę, że powinny mieć minimum po 8 na stronę. Poszukaj legendarnych WheelUp Nylon w dobrej wersji, tzn. na łożyskach maszynowych i z osią przykręcaną na klucz płaski (nie sam imbus), albo zobacz sobie NS Bistro, lub Darmoor Rush. Tu co prawda jest łożysko + ślizg, ale do Rush teoretycznie można kupić taki zestaw za 20zł. Używałem obydwu (WheelUp i NS) i fajnie trzymają, przy czym NSy ze względu na mniej agresywny piny, mniej tyrają podeszwy. Jeżdżę już rok w butach Shimano GR7 i na razie podeszwa jest w całkiem dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2021 o 14:48, Rafu napisał:

Te pedały raczej nie będą dobrze trzymać, bo trochę mało mają pinów, a poza tym nie wyglądają na zbyt ostre. Myślę, że powinny mieć minimum po 8 na stronę. Poszukaj legendarnych WheelUp Nylon w dobrej wersji, tzn. na łożyskach maszynowych i z osią przykręcaną na klucz płaski (nie sam imbus), albo zobacz sobie NS Bistro, lub Darmoor Rush. Tu co prawda jest łożysko + ślizg, ale do Rush teoretycznie można kupić taki zestaw za 20zł. Używałem obydwu (WheelUp i NS) i fajnie trzymają, przy czym NSy ze względu na mniej agresywny piny, mniej tyrają podeszwy. Jeżdżę już rok w butach Shimano GR7 i na razie podeszwa jest w całkiem dobrym stanie.

Te będą ok? Czytałem że podobno nylonowe lepiej znoszą próbę czasu (nie schodzi lakier jak z aluminiowych) i że ten model ma 3 łożyska maszynowe, a nie jak większość dartmoorów łożyskowanie ślizgowe.

https://allegro.pl/oferta/pedaly-wheel-up-nylon-platformy-maszynowe-czarne-9285354777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, bo większość opinii na Allegro dotyczy "starej wersji" tych pedałów, opisywanych na blogu 1enduro. Mam w domu 2 pary - jedna "oryginalna" z Ali i druga z Allegro. Ta z Ali działa bez zarzutu od roku, a ta z Allegro rozleciała się po 2 miesiącach - odkręciła i zgubiła się śrubka w jednym z pedałów. Jeśli te, które podesłałeś faktycznie są na maszynach, to powinny być OK. Plastikowe korpusy są ok - kilka razy zahaczyłem o jakiś kamień i cały czas wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoście pedałów Dartmoor. Niedawno kupiłem model Candy. Po dokładnych oględzinach okazało się że to nic innego tylko VP-535 z natryśniętym napisem Dartmoor. VP-535 były o 1/3 tańsze i miały odblaski które w Dartmoor-ach są wydłubane - pewnie żeby taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...