Skocz do zawartości

[łańcuch] Wymiana


krisuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam fabryczny wyciagniety łańcuch- ma 112 ogniw.  Wg tego kalkulatora: http://www.machinehead-software.co.uk/bike/chain_length/chainlengthcalc.html   w moim rowerze powinien miec dlugosc 108 ogniw,   z tylu zębów 28 a przodu 42 , dlugosc od osi wolnobiegu do osi korby = 44 cm
 
Pytanie czy robic tak jak jest stary łańcuch 112 ogniw czy zrobić mniej 110 ?  Jakie jest ryzyko jeśli zrobię 110 ? bo wydaje mi sie ze 112 to za duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię chyba 110 bo zawsze na tym starym który ma 112 mi się wydawało że on jest za luźny. Tak jakby spadając z 15 cm krawężnika dolna część łańcucha za bardzo latała góra-dół.

wkg -  nic się nie działo, wszystko hulało tylko że łańcuch się wyciągnął i potrzeba go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tą drogą - większe zębatki wolniej się zużywają. Najlepiej założyć sobie np. 64/25 :D

Łańcuch powinien być dobrze naprężony. Wtedy nie spada, biegi dobrze wchodzą. Ja dobieram długość w ten sposób: z młynka na najmniejszej koronce wózek przerzutki powinien wychylić się do tyłu o podobny kąt, jak z blatu na największej koronce - do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...