Skocz do zawartości

[Rower składany w teren] do bagażnika samochodu


reykard

Rekomendowane odpowiedzi

No taki pełnoletni lexus z hakiem to byłby unikat. Generalnie hak jest mało estetyczny, więc w nowych autach tych powyżej opcji budżetowych robi się chowane. 

Niestety w przypadku autora tematu taki sedan jako daily car dla rodziny generuje sporo ograniczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym polega problem, że:

A. ładując rower do bagażnika zabierasz sobie przestrzeń bagażową, której i tak masz mało.

B. Chcąc kupić składany rower, który po złożeniu będzie się do czegoś nadawał, musisz raczej przygotować się większy wydatek. 

Taki rower da się pewnie też zamówić indywidualnie, ale idziemy w zupełnie inne pieniądze. 

Szukasz mega niszowego rozwiązania więc nie dziw się, że nikt tu nie ma gotowej opcji. Większość po prostu dołożyłaby elektryczny hak albo kupiła coś na dach, co się da zamontować i zdemontować w kwadrans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idę na łatwiznę, nie szukam gotowych rozwiązań 😎 Nie sądzę, żebym był jedynym, który szuka tego typu rozwiązania. Chciałbym po prostu poznać Wasze opinie na ten temat i coraz lepiej mi się klaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Płowieckiej sklep z rowerami składanymi, planuję się tam wybrać w pn. 

Budżet przesuwam na ok. 4 tysiaki, może będzie łatwiej 😎

Jeżeli hak + bagażnik na tył to koszt 4-5 tys., można by wydać tą kwotę na rower 🤗😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcę dachowego?

1. Nie zniósł bym czegoś takiego na dachu mojego samochodu.

2. Nie mam miejsca przed blokiem żeby bawić się z mocowaniem/zdejmowaniem rowerów.

3. Niekomfortowo by mi się podróżowało/przemieszczało w niektórych miejscach tras.

4. Nie chcę zakładać nagażnika za każdym razem, gdy będzie trzeba zostawić auto u mechaniora lub małżonce 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jaki macie stosunek do rowerków ze składanymi ramami, ale zapytam jeszcze z innej beczki...

Czy miał ktoś kontakt z takim Xiaomi HIMO C20, ktoś go używa(ł)?

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-rama-20-250w-36v-10ah-10831125499

Czy lepiej darować sobie elektryczną chińszczyznę w tym budżecie i spojrzeć na coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/rower-skladany-tern-link-d8-skladak-z-tern-polska-10818395217?utm_source=notification&utm_medium=platformMessage&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie Dahon'a. 

Jeżeli już cokolwiek składanego i do bagażnika w środku auta to koła 20" z oponami 2.0 wyglądają jakby na twardych grogach leśnych ale bez piachu mogły dać radę. Dodatkowy problem polega na tym, że raczej nic grubszego tam nie wejdzie.

Przez ten. Czas co sobie je objeżdžałem czterech klientów wyszło z zakupionymi rowerami 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...