Skocz do zawartości

[Piasta planetarna] Sachs7, przerywa na 2 i 6 biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc w spr. piasty planetarnej Sachs, 7-biegowej

Piasta była regulowana, wymieniony clicbox z manetką, demontowana, przesmarowana i składana. Nadal szwankuje w ten sposób, że na biegach 2 i 6 przerywa. Tj. jakaś część obrotu pedałami nie przenosi napędu (oczywiście przy tym gruchotanie itp.). Pozostałe biegi działają bez zarzutu.

Nie mam pojęcia, co się tam mogło zużyć. Czy może któraś ze sprężyn dociskających? Jak rozpoznać, że sprężyna jest wadliwa? 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na obu tych biegach jest zasprzęglone środkowe koło słoneczne. Nie obędzie się pewnie bez rozebrania piasty - jak chcesz się tego podjąć, to może zobacz, czy zapadki wewnątrz tego koła zębatego nie są zniszczone. Chociaż szczerze, to ciężko mi to sobie wyobrazić... A wcześniej działała i nagle coś się zepsuło? Czy od kiedy ją masz taki problem? Może coś było przy niej grzebane i źle złożone. np. te takie fazki wewnątrz koła zębatego, o którym pisałem, powinny być skierowane w górę, może to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź 🙂
W rowerze wymieniłem clickbox na nowy - poprzedni nie przerzucał biegów, blokował się. Trudno nawet powiedzieć, jak działały wówczas biegi 2 i 6.

Przyjrzę się tym zapadkom. Przy składaniu całości kół zębatych kojarzę jedynie konieczność spasowania takich naznaczonych punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...