Skocz do zawartości

[Mięśnie] Dlaczego niektórzy mają je grube a inni jeżdżący dużo ich nie mają?


xDaniel

Rekomendowane odpowiedzi

@marvelo takim leniem jestem. Mam rodzinę  firmę... I rower.  U nie chce mi się wyłuskiwać z filmów jakie badanie gdzie i potem tego szukać.  Szczególnie że prawie zawsze się okazuje że te badania są mocno wybiórcze dotyczą czegoś innego albo ich założenia zakładają że muszą udowodnić to a nie nic innego. I nie ma w nich nic złego ale ich przykładanie tu jest błędem.  Tak że jestem leniem. Porostu szkoda energii na YT misiów którzy chcą coś udowodnić 

A co do kolarzy bez nóg to jak by to powiedzieć.... CBDU.   Skoro oni mogą to nie stoi nic na przeszkodzie żeby sprawni też mogli. Więc sam siebie zaorałeś.  A tego chłopaka co podałeś za przykład to chyba nie widziałeś na torze ani w górach na szlaku?   Podejrzewam że też nie popylał 40+ po szosie... 

Więc wiesz... Ludzie bez nogi potrafią mocniej jechac niż zdrowi i trenujący. Ale bez SPD nie bardzo by była mowa o takiej jeździe.   

Swoją drogą filmik który podeslalem pokonałeś milczeniem....   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 17:25, KrisK napisał:

@marvelo. Proponuję zrób to w platformach....   Z taką kadencją i jeszcze tak ładnie przeskocz jak widać na tym filmiku.  I zobacz jaka mają kadencję na tych korzeniach 

https://instagram.com/stories/bartlomiej_wawak/2635842823635579552?utm_source=ig_story_item_share&utm_medium=share_sheet

Otwiera mi się tylko strona jakiegoś "misia z instagrama". To nie jest żaden film. Nie mam czasu grzebać w jakimś instagramie, który chce ode mnie rejestrowania się.

 

26 minut temu, KrisK napisał:

Swoją drogą filmik który podeslalem pokonałeś milczeniem.... 

 

30 minut temu, KrisK napisał:

Więc wiesz... Ludzie bez nogi potrafią mocniej jechac niż zdrowi i trenujący. Ale bez SPD nie bardzo by była mowa o takiej jeździe.

Czyli zakończmy to konkluzją, że SPD jest dla inwalidów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisKto nie ma sensu. Nasz drogi @marvelotak się emocjonalnie zakałapućkał w swoich męsko-żeńsko pedałowych kombinacjach, że teraz już od dawna rozum śpi. Gdyby ruszył łepetyną spróbował by sobie - nie nam - odpowiedzieć na pytanie dlaczego wszyscy uważają inaczej i dlaczego ambitniejsi nie wyobrażają sobie jazdy na platformach. No, może po bułki. Ale nic z tego - teoria futbolu górą. Rzeczywistość skrzydeł nie krępuje - a co tam 'D

Ale to już syndrom oblężonej twierdzy. Nawet koleś który go objeżdża sprintem w korbach ciągnąc w górę "depcze kapuchę" Zupełnie się biedaczyna sformatował :( A uczyć się nie chce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marvelo napisał:

Otwiera mi się tylko strona jakiegoś "misia z instagrama".

Zanim chlapniesz coś takiego chociaż sprawdź kto to jest ten misiu....    

I tak SPD są dla niepełnosprawnych masz odpowiedź czemu ich tak bronimy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunekiem do użytkowników tego forum,

Ale to jest ten sam poziom:

1. Na spd nie da sie jeździć i utrwala brak techniki, bla bla.

2. Na platformach to co najwyżej po bułki mogę pojechać.

Na dodatek bez związku z tematem.

Pozdro. Myślę że pora na zmianę tematu, a tu wszystko już zostało wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz. Znaczna część preferuje wpinane, ale nie neguje że na platformach też można.

Gorzej jak trafi się jakiś ortodoks i próbuje wmówić, podpierając się jakimiś badaniami, że rozwiązanie którego on używa jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co używają wpinanych na pewno jeździli również na platformach. W drugą stronę nie można tego powiedzieć. Zatem lepiej wiedzieć, co mi pasuje, czy słuchać kogoś kto twierdzi, że to co mi pasuje to mi nie pasuje :) . A wątek był o grubości mięśni i wydaje mi się że został zakończony, zanim zaczął się offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 01:43, wkg napisał:

@KrisKto nie ma sensu. Nasz drogi @marvelotak się emocjonalnie zakałapućkał w swoich męsko-żeńsko pedałowych kombinacjach, że teraz już od dawna rozum śpi. Gdyby ruszył łepetyną spróbował by sobie - nie nam - odpowiedzieć na pytanie dlaczego wszyscy uważają inaczej i dlaczego ambitniejsi nie wyobrażają sobie jazdy na platformach. No, może po bułki. Ale nic z tego - teoria futbolu górą. Rzeczywistość skrzydeł nie krępuje - a co tam 'D

Ale to już syndrom oblężonej twierdzy. Nawet koleś który go objeżdża sprintem w korbach ciągnąc w górę "depcze kapuchę" Zupełnie się biedaczyna sformatował :( A uczyć się nie chce :(

Dyskusja w tym temacie (i wielu innych z tych bardziej drażliwych na tym forum) przypomina dyskusje polskich polityków w sejmie lub programach publicystycznych. Zamiast odnieść się do konkretnych argumentów strony przeciwnej, próbuje się budować chochoła, którego łatwiej obalić. Chodzi o ośmieszenie przeciwnika (wkg, nagromadzenie stylistycznych zabiegów zmierzających w tym celu w powyższym poście aż bije po oczach) i zniekształcenie tez przez niego stawianych. Z obawy przed zachwianiem swojego dotychczasowego rozumienia zagadnienia, albo po prostu ze zwykłego lenistwa intelektualnego, nikt tu nawet nie zadaje sobie trudu, by rozważyć argumenty przeciwnika, czy nawet tylko zapoznać się z jego materiałami i odnieść się do nich. Łatwiej jest walczyć z chochołem, mówiąc że marvelo znów "toczy krucjatę platformersa", że przywołuje jakichś "misiów z YT" (jakoby sam fakt zamieszczenia czegoś na YT od razu dyskredytował takiego kogoś), albo że to "jakiś ortodoks", który chce wmówić innym, że rozwiązanie,  którego on używa jest lepsze.

No i ten koronny argument, że przecież większość nie może się mylić, a jeśli większość czegoś używa to to coś musi być lepsze.

https://www.youtube.com/watch?v=m1SM_7bKzf0&t=214s

wkg, usilnie próbujesz stworzyć obraz mnie objeżdżanego przez kolesi w zatrzaskach, ale cały czas pudłujesz. Ten zawodnik, o którym pisałem, że "gniecie kapuchę" na stojąco (nr 1863) dwa razy atakuje i po krótkim czasie puchnie. Aż do samej mety nie udaje mu się wyprzedzić leszcza na platformach, w dodatku na sztywnym rowerze z kołami 26". Sprawdzałem w wynikach i zarówno w Żmudzi, jak i w Wojsławicach przyjechał na metę kilka pozycji za mną. Autor filmu również konsekwentnie wjeżdżał na metę po mnie (Żmudź, Wojsławice, Janów).

Twierdzisz, że błędnie oceniłem jego technikę, bo on według Ciebie ciągnie pedały, a nie gniecie? A masz na to dowody, masz odczyty z czujników z jego pedałów. Ty nawet nie potrafiłeś mnie odnaleźć w grupie, pedałującego na platformach, gdzie rzekomo działają inne mięśnie, ale wiesz, że tamten ciągnął. A nawet gdyby ciągnął, to co mu to dało. Spuchł po paru obrotach.

  

 

      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie oceniasz bo krytykujesz sprint pod górę. Po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Nie bredź już więcej, ja nic o jego ciągnieciu nie wiem. Po prostu pocisnął - dokładnie tak to się robi, Pod górę na mniejszej kadencji.

 

16 minut temu, marvelo napisał:

No i ten koronny argument, że przecież większość nie może się mylić, a jeśli większość czegoś używa to to coś musi być lepsze.

W twoim przypadku wypada powiedzieć: "Jak wszyscy ci mówią, że jesteś koniem - kup sobie uzdę"

Bo to - zapalczywy kolego - nie chodzi o zwykłą wiekszość. To nie miliardy much - to  topowi sportowcy, mistrzowie świata, obsługujące ich sztaby naukowców i lekarzy, fizjologów wysiłku którzy jakimś cudem nie czerpią wiedzy z twoich filmików :D Przemyśl to jak trochę ochłoniesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 01:43, wkg napisał:

Nawet koleś który go objeżdża sprintem w korbach ciągnąc w górę "depcze kapuchę" Zupełnie się biedaczyna sformatował

Wskażesz mi w końcu, który to jest ten koleś, który mnie objeżdża sprintem ciągnąc w górę i w którym momencie filmu?

A język, jakim się posługujesz w stosunku do mnie określa Ciebie jako forumowego chama, który nie szanuje rozmówcy.

Taki sposób prowadzenia rozmowy z Twojej strony narusza regulamin i psuje atmosferę na forum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź spać. 

Jeżeli myślisz, że będę teraz po raz koljny oglądał  półtoragodzinny filmik z dyszącym facetem tylko po to, żeby  udowodnić, że ziemia jest okragła to niestety jesteś w błędzie :(

Zresztą sposób w jaki prowadzisz rozmowe nie skłanie mnie do takiego poświęcenia :( Natomiast - przyznam - potrafisz rozbawić :)

Ale - mniejsza o większość.- przyjmijmy, że objedziesz mnie z łatwością - w końcu to nie o tym temat a ja się zgodzę bez mrugnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wkg napisał:

Bo to - zapalczywy kolego - nie chodzi o zwykłą wiekszość. To nie miliardy much - to  topowi sportowcy, mistrzowie świata, obsługujące ich sztaby naukowców i lekarzy, fizjologów wysiłku którzy jakimś cudem nie czerpią wiedzy z twoich filmików

Oczywiście, że nie, bo to nie są moje filmiki. To są ich filmiki i to właśnie ja, skory do nauki, czerpię z nich wiedzę. 

https://biology.uccs.edu/faculty_staff/jeffrey_broker

 

Professional Experience
  • Development and Assistant Project Engineer, Garrett AiResearch, Torrance, California, 1980-1985
  • Research Associate/Teaching Assistant/Lecturer, UCLA Department of Kinesiology, 1986-1991
  • Associate Engineer/Research Associate; Sport Sciences and Biomechanics, UCLA Department of Rehabilitative Medicine, 1990-1992
  • Senior Sport Biomechanist, United States Olympic Committee, 1992-2001;
  • Sport Science Advisory Board Member, USA Cycling, 2000-present
  • Biomechanics Section Chair, Sports Medicine Advisory Committee, USA Volleyball, 2000-present; Adjunct Faculty, United States Olympic Committee, Coaching and Sport Sciences Division; 2001-present

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo Nie do końca rozumiem dlaczego platformy miałyby być lepsze od wpinanych pedałów, skoro mają one oczywiste wady takie jak brak możliwości wykonania mocnego sprintu, czy narażanie się na straty energii gdy oderwie się nogę od pedała. Wady pedałów wpinanych które przedstawiłeś to tylko Twoje osobiste preferencje nie mające wpływu na generowaną moc.

Przy normalnej jeździe, o ile faza ciągnięcia nie jest taka ważna, o tyle sytuacja przy pionowym położeniu korby staje się kluczowa. Przy pewnym poziomie generowanej mocy, piny przestają wystarczać by odpowiednio mocno zadziałać na pedał. Do tego dochodzą straty energii na dociskanie nogi do pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleję trochę wody na Wasz młyn, zwolennicy zatrzasków. Tak to widzi wynalazca wspominanych już PowerCranks (czyli tych niezależnych od siebie korb). 

No to teraz pędzić, kupować i ćwiczyć - 40% mocy gratis.

Nie wgryzłem się w to jeszcze dokładnie, ale pewne argumenty brzmią sensownie.

Oczywiście wynalazca będzie zachwalał swoje dziecko, a praktyka to weryfikuje.

https://ro.ecu.edu.au/cgi/viewcontent.cgi?referer=&httpsredir=1&article=1017&context=theses  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo czasu i braku zajęć trzeba mieć, żeby toczyć jakieś wojny i udowadniać rzeczy które nikogo nie interesują? Zaczynasz jakąś wojenkę i cały czas dorzucasz, mimo że wszyscy już dawno zapomnieli.

Do moderacji: Może trzeba zrobić porządek? Skoro ja dostaję Warny, to chyba koledze też się coś należy, zwłaszcza że po raz kolejny sam prowokuje temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...