Skocz do zawartości

[Kierownica] Wewnętrzne prowadzenie pancerzy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

kupiłem kierownicę z wewnętrznym prowadzeniem pancerzy i zastanawiam się jak je poprowadzić.

Pancerze wchodzą przy klamkach, a wychodzą przy mostku, ale bardziej z tyłu niż dołu. Na ramie pancerze lecą po dolnej rurze, a jeden pancerz do przedniego hamulca tarczowego.

Jakieś sugestie jak je poprowadzić?

Pierwszy pomysł był taki, żeby pancerze przechodziły w kierownicy na drugą stronę mostka, ale obawiam się że może zrobić się za duża plątanina. Nie wiem też co z przednim hamulcem. Puszczać wewnątrz czy normalnie na zewnątrz? Owijka będzie tylko do gięcia kierownicy, więc pancerz będzie mógł lecieć od razu w dół.

Dwa pierwsze zdjęcia to aktualny stan, trzecie to nowa kierownica.

IMG-20210627-183629823.jpg

IMG-20210627-183640199.jpg

IMG-20210627-195248280.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też co z przednim hamulcem. Puszczać wewnątrz czy normalnie na zewnątrz? Owijka będzie tylko do gięcia kierownicy, więc pancerz będzie mógł lecieć od razu w dół.

 

Co do całości nie wypowiem się, ale przemyśl, czy nie będzie Cię denerwował przewód hamulcowy wychodzący od razu ze zgięcia. W moim przypadku takie dyndające przewody blisko gripów denerwowały mnie, miałem uczucie, ze np. pijąc a potem szybko chcąc złapać kierownicę zawadzę o przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat i puściłem przewody wewnątrz. Wychodzą normalnie przy mostku i idą tak jak w poprzedniej kierownicy. Przecież te otwory są tam, gdzie najczęściej fabrycznie kończy się owijka i stąd przewody wędrują dalej.

Taką sytuację pt. "krótka owijka i przewody na zewnątrz" mam w drugim rowerze na trenażer i tam złapałem jednak przewody jednym zwojem izolacji bliżej mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem po wstępnym przeciągnięciu i ułożeniu pancerzy. Z tyłem nie ma problemy, bo biegną do jednego miejsca i włożyłem je w koszulkę. Jak zwykle przód trochę psuje koncepcje. Wrzucam zdjęcia, może mi podpowiecie jak to zrobić żeby wyglądało dobrze.

IMG-20210905-093615408-HDR.jpg

IMG-20210905-093610083-HDR.jpg

IMG-20210905-093603539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...