Skocz do zawartości

[Trening MTB] o ile km zwiększać trasę?


xDaniel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem w tym i drugim wątku o diecie - nasz młody Kolega trochę za ambitnie ale taki jest przywilej wieku :)

Żeby zacząć trenować, trzeba mieć trochę wiedzy, zwłaszcza jeśli chce się to robić samemu. Trening to nie tylko plan ale i ewaluacja ;)

Właściwie to kilometraż nie jest najlepszym miernikiem dla jednostki treningu - bo nawet nie wiadomo, co chcesz trenować, więc czym chcesz to mierzyć?

Siłę? Moc? Wytrzymałość? Sprinty?

Trening nie do końca polega na tym, że jadę 20 km w trupa, a następnego dnia 23 km, a kolejnego 25 km :)

Musisz mieć jakieś pojęcie o tym, jakieś mierniki - np. pomiar tętna na początek.

I wtedy taki prosty plan może wyglądać tak - rozgrzewka 30 min., kadencja 80, tętno 1 strefa, 30 min. - kadencja 90 - 120, tętno 2-3 strefa... itp.

Są gotowe plany w intranetach ale... pomalutku.

 

Poczytaj sobie też o treningach biegowych, o wysiłku aerobowym, itp. Mam wrażenie, że dla biegaczy jest dostępnych więcej opracowań.

 

Żeby nie było - ja też tego nie rozumiem :) Najważniejsze, żeby sobie nie zrobić krzywdy, bo jak przeholujesz - a możesz ze zmęczenia jakiś błąd popełnić, jakaś kontuzja - i skutki mogą się ciągnąć przez całe życie. Nie chcę Cię zniechęcać, po prostu zacznij ten swój trening od głowy, nie od nóg :)

I do zobaczenia na szlaku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...