Skocz do zawartości

[amortyzator] 28' do crossa ok. 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Założyłem niemal identyczny temat 11,5 roku temu, jednak trochę się od tego czasu zmieniło i potrzebuję zorientować się w temacie na nowo. :)

Posiadam Meridę Crossway 20-v 2009, a w niej SR Suntour NEX 4110 63mm. Widelec po serwisie sprawował się całkiem dobrze, ale kilka lat temu jakiś element wewnątrz (elastomer?) uległ permanentnemu uszkodzeniu i od tamtej pory jego serwisowanie jest nieopłacalne. Obecnie poza luzem, na który się ugina nie tłumi niemal niczego...

Co warto kupić w cenie ok. 1000zł? Wstępnie zainteresowałem się RST Vogue Air, Suntour NRX S-RLR LITE i ROCK SHOX Paragon Gold. Który z nich warto wybrać?

Obecny skok amortyzatora to 63mm. Mam do tego hamulce V-brake, więc przejście na widelec nie wyposażony w piwoty wiązałoby się z koniecznością wymiany hamulca. Tutaj też potrzebowałbym ewentualnej rady co warto brać, jeśli amortyzator bez piwotów będzie dużo lepszy. Ale preferuję, żeby nic oprócz samego amortyzatora nie zmieniać. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce v-brake mocno Cię ograniczają. Myślę że niegłupią opcją jest zmienić koło/przepleść je gdzieś na piaście pod tarczę (nie jest to kto wie jaki koszt), dorzucić do zestawu jakiś dobry, mechaniczny zacisk, np. Avid BB5 i wtedy możesz brać co chcesz. Ja jestem bardzo zadowolony z Paragona ale z najwyższymi modelami widelców Suntoura nie miałem do czynienia - z tego co nie raz przewinęło się gdzieś na forum są równie dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...