Skocz do zawartości

[hamulce] m6100 rozmiar tłoczków-uszczelki


Adikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem hamulce m6100. Oczywiście żyję nadzieją, że wszystko będzie ok, ale lubię się zabezpieczać na przyszłość. Zna ktoś rozmiary tłoczków zacisków i zna jakieś źródła zamienników? Jeśli macie jakieś wyrobione opinie na temat tych hamulców to również proszę piszcie. Słyszałem o problemach z wyciekach z klamek, a zaciski to już całkiem, ale mega podobają mi się klamki Shimano, więc postanowiłem zaryzykować. Za nowy komplet przód/tył zapłaciłem 480 zł także przy dzisiejszych cenach jest moim zdaniem całkiem spoko. Z góry dziękuję za każde info i pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest to delikatniejsze niż w m6000 albo jakość spadła. Na naście hampli (m615, m785, m625, m6000, m8000, m6100 i m8100 tylko z tymi x100 miałem problemy chociaż ich przebieg jest tylko promilem poprzednich). Szczesliwie shimano  od ręki, bez gadania wymienia na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosadzięki za odpowiedź. Cenię sobie Twoje rady i doświadczenie, więc wszystko biorę do serca. Szczerze mówiąc ta cena mnie przekonała do zakupu, ponieważ miałem opcję m6000, ale bez żadnej gwarancji, więc to odpadło w przedbiegach. Zobaczymy jakie mam szczęście.... Miłego dzionka 🙂

Jeśli możesz to opisz mi jeszcze jak najlepiej postąpić w razie problemów, żeby szybko je rozwiązali? Rękojmi do sklepu w którym kupowałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez sklep. Najlepiej mieć jakiegoś znajomego co ma szeroki asortyment na magazynie to wymieni od ręki. Jeśli nie to w przyp. awarii kupuje się nową klamkę/zacisk po czym jak wróci nowa z reklamacji można odsprzedać. Tym sposobem nowa, kupiona klamka/zacisk ma świeżą gwarancję/rękojmię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosatak jak napisałem kupiłem komplet 6100 za 480 zł nowych. Tył OEM, a przód BOX. Dużo masz przypadków z wyciekami w 6100? Wiadomo tak jak napisałeś to nadal nowość, ale ciekawi mnie stosunek do poprzedników. Zaciski są też takie czy ogólnie ujmując kwestia szczęścia w większości Shimano. Była opcja magury, ale tutaj mnie ta cena skusiła.... Na razie dotarł mi przód. Czekam jeszcze na paczkę z Niemiec z zaślepkami do manetek. Wcześniej sprawdziłem i u mnie to pasuje, ale ja mam trochę nietypowo na kierownicy wszystko ustawione 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dużo nie widziałem bo jest ich na rynku tyle co kot napłakał. Widziałem 2 posikane M6100 w tym jeden własny, osobisty. Zawsze wyciek z klamki w miejscu kratki chroniącej kondoma.

W każdym razie montuj, nie przejmuj się, korzystaj. Będziesz się martwił kiedy ew. problem się zmaterializuje. Kupowanie na zapas hamulców za bardzo sensu nie ma bo raz to się starzeje a dwa zawsze jakoś można coś dorzeźbić. Mam jeden rower z 2013 z górnej półki i wymyśliłem sobie utrzymywać go w osprzęcie z epoki. Jakieś 2 lata temu musiałem w nim zmienić klamkę m985 bo uszczelka na tłoczku dokonała żywota. Dorwałem leżaka magazynowego za grube $$$, pudełkowego, nieruszanego. Zamontowałem, odpowietrzyłem i po tygodniu to samo. Gwarancji brak bo to od osoby prywatnej. Zrobiłem przeszczep uszczelki ze współczesnej klamki deore i jest git. Tydzień temu znajomy się wyglebił łamiąc klamkę m6000. Dodatkowo miał manetkę xt i nie chciał się z nią rozstawać (a jak wiadomo starsze manetki gryzą się z nowymi klamkami, nowe manetki 11s nie są xt ;)). Klamki m6000 zniknęły z rynku z pół roku temu. Szukał nowej ze dwa dni bo jest purystą nie nie chciał różnych klamek (SLXa m7000 mógł kupić). W końcu stanęło na przeszczepie samej dźwigni z m6100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa mam manetki XT 780. Też lubię stary osprzęt i dorwałem właśnie te zaślepki. Normalnie ciężko to zgrać, ale ja mam nietypowo na kokpicie, więc u mnie będzie ok. Masz rację nie ma co się martwić do przodu, ale taki już jestem. Do motorków czy aut też zawsze coś mam w zanadrzu, ale powoli się staram z tego wyleczyć. Motocykle póki co sprzedane i została motorynka, ale znowu wkręciłem się w rowery ostro i oooo...widać efekty. Jeszcze raz dzięki i powodzonka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Dokumosa Widzę, że masz doświadczenie z reklamacjami Shimano. Kupiłem cały komplet 6100 rok temu z jakiegoś sklepu na allegro - wszystko ładnie w pudełeczkach itp. Oddałem do serwisu żeby poskracali kable i zamontowali i git. Niestety przedni postanowił przeciekać przy tłoczku (i zdążył ubić dwie tarcze 😕 zanim się zorientowałem).

Nie chciałem czekać z reklamacją więc zamówiłem sam nowy zacisk i wczoraj go sobie zamontowałem.  Pytanie czy teraz ten stary zacisk mogę jeszcze reklamować osobno? Jeżeli tak to pisać bezpośrednio do Shimano czy do sklepu w którym kupowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na gwarancji to tak i reklamuj w sklepie w którym kupowałeś. Wiem, że pytanie nie do mnie, ale już zrobiłem rozeznanie. Powinni bez problemu wymienić, bo w shimano wycieki to "norma"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zastanawia mnie tylko czy nie będzie problemu skoro chce odesłać sam zacisk a nie cały hamulec. No i czy lepiej uderzyć do sklepu, w którym kupiłem czy bezpośrednio do producenta (zazwyczaj jeżeli mam możliwość to reklamacje wysyłam bezpośrednio - dla przykładu buty trekingowe Salomona w ostatnich tygodniach własnie tak zgłosiłem).
Nie wiem jak to działa w przypadku Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano odsyła do sklepu w którym kupowaliśmy. Co do tego czy wyślesz cały zestaw czy sam zacisk to już musisz się dogadać ze sklepem. Są takie sklepy, gdzie nawet wysyłają na podmianę nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lextalionis napisał:

Dzięki :) Zastanawia mnie tylko czy nie będzie problemu skoro chce odesłać sam zacisk a nie cały hamulec

Miałem 2 awarie klamek i kazali cały box odsyłać.

A weż reklamuj u tego co nowy zacisk kupiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...