Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa do ok. 3500 zł] na wzrost 186 cm i 106 kg wagi.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak w temacie. Liczę się z tym, że raczej na pewno będzie to używka. Przeglądając oferty, trafiłem na coś takiego. Wiekowy ale piękny stan. Właściciel twierdzi że to rozmiar 55-56. https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-wilier-mortirolo-carbon-schimano105-CID767-IDKjM4L.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower konkretnej marki z czasów, kiedy nie żałowano materiału na ramy.Ma wysoką główkę i alu sterówkę.Bardzo dobrze jak na pierwszą szosę i sporą wagę użytkownika.

Wiadomo, przy 106kg z wytrzymałością kół - może być różnie.Trzeba go dobrze obejrzeć, sprzedający nie ma talentu do zdjęć.Rozmiar 55-56 jest na styk na 186 cm wzrostu (przy tradycyjnej szosowej geometrii).

Jeżeli wszystko jest ok i można stargować do ok. 2000 to ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon zapewnia że jest jedna ryska na ramie o której mógłby nie mówić i raczej bym sam nie znalazł. Jeśli znajdę rysy, za każdą opuszcza 100 zł z ceny którą wstępnie utargowałem na 2500. Problem w tym że daleko trzeba jechać i wolałbym nie tracić pół/całego dnia żeby wracać na pusto. Przemawia do mnie ładny stan i ogólnie estetyka tego egzemplarza, choć te "wąsy" wystające z klamkomanetek wywołują u mnie dreszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarem szosy jest wymiar poziomy

Przekrok powinieneś zmierzyć już na starcie bo ma on znaczenie w doborze rozmiaru i nie chodzi tylko o to czy się na górnej rurze zawiesisz

Napęd 3x jest w szosowych warunkach totalnie niepraktyczny. Mając "standardowe" na dzień dzisiejszy 50-34 jechałbyś z blatu na płaskim, z mlynka na podjazdach i używał przy tym całego zakresu kasety. Przy 3x oprócz zmian na kasecie ciągle będziesz skakał pomiędzy blatem a środkową zębatką. Do tego przekosy i ciasne upakowanie kasety, które sprawi, że blat będziesz wrzucał tylko powyżej 33-35kmh. Przy budżecie 3,5k nie patrzyłbym na nic innego niż 2x11, mooooze 2x10 jak się coś bardzo fajnego trafi. Spróbuj jakiś np. hak przerzutki do tego wiliera dokupić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz? Co mnie obchodzi, że z jakiegoś pomiechowka czy innej dziury? 

Ten rower to jakiś składak. Rama na pewno starsza niż grupa, stoi na jakiś kowadłach z kosmiczną ilością szprych, do tego ten sam mostek, ta sama kierownica z madonki (zresztą mam u siebie taką samą). Ile identycznych, składanych rowerów na ramie, której nie ma w katalogu może być w tym kraju? I jeszcze z tym samym czerwonym "czymś" na korbie? 

Nawet owijki nikt nie ogarnął tylko nakręcone ciągle pół rolki taśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...