Skocz do zawartości

[Napęd] Przeskakujący łańcuch - sprawa nietypowa


pablo201_5

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam 😄.

Chce sprawdzić czy faktycznie będzie przeskakiwać. Wg. Was zacznie od razu przeskakiwać, ja nie mam zdania.

Reasumując, mamy tutaj 2 przypadki:

1. Zacznie przeskakiwać od razu. Zamówione części się nie zmarnują, domówię kasetę i będzie nowy napęd.

2. Nie zacznie przeskakiwać. Tylko co wtedy? Czy używana kaseta nie przyspieszy w jakiś sposób zużywanie się łańcucha i nowego blatu?

PS Jakie narzędzia są potrzebne do przełożenia blatów i kasety? Nie chodzi mi oczywiście o klucze imbusowe/płasko- oczkowe etc. tylko o jakieś specjalistyczne nasadki shimano z wielowypustem/specjalne ściągacze etc. Widziałem tez jakieś narzędzie do demontażu blatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. to się wydarzy... a jak będziesz szedł drogą "poczekam aż się ułoży" to zniszczysz łańcuch natychmiast... i koniec "eksperymentu".

ad 2. to się nie wydarzy... nie ma żadnego "co wtedy"

ad. PS.  do blatów: imbus i czasem klucz do komina bo się kręcić potrafi, da się ogarnąć płaskownikiem, kawałkiem blachy, dłutem, czymkolwiek co pozwala przytrzymać, do kasety: klucz do kasety i bacik, zamiast bata może być stary łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment co najwyżej socjologiczny bo techniczny polegający na założeniu nowego łańcucha na mocno używaną kasetę został przeprowadzony setki tysięcy razy przy różnych warunkach brzegowych, jest dobrze udokumentowany a wynikające wnioski są spójne więc IMHO szkoda czasu na kolejną iterację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign @wkg

Imbusy i rozkuwacz posiadam 🙂. Łańcuch rozkułem już dawno bo co jakiś czas go shakeowałem. Spinkę mam KMC i rozpinam ją rękami.

Klucz do kominów: czy są różne rozmiary/typy czy wystarczy "klucz do kominów"? Np. taki się nada:

Shimano TL-FC21 Klucz do odkręcania tarcz mechanizmu korbowego ,do śrub zębatki przedniej, | Sklep Bikester.pl ?

Analogiczne pytanie dot. klucza do kaset- czy też są różne rozmiary i typy czy wystarczy "klucz do kaset HG"? Np. taki się nada:

ICETOOLZ 09C1 KLUCZ DO KASET HG NAKŁADANYCH 10673455374 - Allegro.pl ?

@Dokumosa

🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...