Skocz do zawartości

[do 12 000] Full suspension


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie jestem posiadaczem roweru Trek ProCaliber 6 (2018) ale planuję jego sprzedaż i zakup roweru z pełną amortyzacją.

Dlaczego?

- pojawiły się u mnie problemy z kręgosłupem i jego geometria jest dla mnie zbyt agresywna/pochyła

- pełna amortyzacja mniej obciąża mój kręgosłup niż jedynie przód (mniejsze drgania itp. - sprawdzone w praktyce)

 

Dlatego pytam Was o wskazówki przy zakupie roweru z pełną amortyzacją do 12 000zł.

- zależy mi na dobrym zawieszeniu

- "wygodnej", mniej agresywnej sylwetce/postawie

 

Biorę pod uwagę następujące marki (ale może przeoczylem coś godnego uwagi):

Canyon, Radon, Trek, Specialized, Scott, Cube...

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto wziąć pod uwagę Trance’a albo Anthem’a od Gianta. Mieszczą się w budżecie i mają niezłą specyfikację. Który model, to zależy co jeździsz. Trance jest bardzie trailowy, a Anthem xc. Ja mam Trance’a i go uwielbiam. Nadaje się na szlaki, ale po mieście też nie boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam trance, też polecam, ale w mieście czuję się jak w terenówce z wyciągarką. Da sie jechać, nawet fajnie, ale jakoś głupio.  No i na płaskim asfalcie prędkość jest ograniczona przez przełożenie. Pytanie - czy kręgosłup pozwala ci jeździć w trudniejszych warunkach terenowych?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki Tak, jestem tego pewien :) Nie chcę rezygnować z jazdy w terenie a i wiem, że bardziej wyprostowana pozycja i mniejsze przenoszenie drgań zdecydowanie mi pomaga. Stąd moje pytanie :)

Moją uwagę ostatnio zwróciły rowery Cube a konkretnie ten model: https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo-120/cube-stereo-120-hpc-tm-29-flashgreynorange/ Jego geometria wydaje mi się "mniej wyścigowa" co jest dla mnie teraz ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo też fajny, taki XC na sterydach. Ale uwaga: korba 170 mm typowo górska, mogą być przykrótkie ramiona. Tarcza korby 30 - na miasto i twarde za maleńka.

Z tym kręgosłupem to raczej pytanie czy problemy biorą się od roweru - tu kwestia właściwego doboru geometrii jest superważna - czy są niezależne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cube całkiem łady i mają bardzo dobry stosunek cena jakość. Na plus też, że w przeciwieństwie do takich Dżajantów, których jest jak mrówek Cube jest dość oryginalnym widokiem na szlakach. Na geo za bardzo nie ma co patrzyć bo wszystko robione jest na jedno kopyto. Różnice są w pozycji minimalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wkg napisał:

Stereo też fajny, taki XC na sterydach. Ale uwaga: korba 170 mm typowo górska, mogą być przykrótkie ramiona. Tarcza korby 30 - na miasto i twarde za maleńka.

Z tym kręgosłupem to raczej pytanie czy problemy biorą się od roweru - tu kwestia właściwego doboru geometrii jest superważna - czy są niezależne. 

Moje problemy z kręgosłupem nie wynikają wyłącznie z jazdy na rowerze. To są niezależne sprawy ale "wyścigowa"/pochyła geometria znacząco pogarsza teraz moje wrażenie z jazdy.

Podsumowując: 

teren: tak

bardziej wyprostowana pozycja: tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kpiwowarczyk napisał:

Moje problemy z kręgosłupem nie wynikają wyłącznie z jazdy na rowerze. To są niezależne sprawy ale "wyścigowa"/pochyła geometria znacząco pogarsza teraz moje wrażenie z jazdy.

Z jakimi problemami z kręgosłupem się borykasz?

Też walczę - stąd pytanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 178cm wzrostu. Dzięki za polecenie tych modeli - zaraz na nie zerknę.

Również zastanawia mnie temat cena do jakości. Wspomniałeś, że w tym pojedynku dobrze wypada Radon (a wcześniej pojawiła się taka sama opinia dla Cube). Czy rynek oferuje jeszcze inne marki, które dobrze wypadają na tym polu?

14 minut temu, BartekMM napisał:

Z jakimi problemami z kręgosłupem się borykasz?

Też walczę - stąd pytanie. 

 

 

Moje problemy są związane z odcinkiem piersiowym i szyjnym. Długotrwała, pochyła pozycja powoduje z czasem drętwienie. Zdaje sobie sprawę, że "pełna amortyzacja" i bardziej wyprostowana pozycja nie załatwią sprawy ale pewnie pozwoli mi na dłuższą "zabawę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ... Radon wypada lepiej  w tej kwestii. Cube ma kijowe manetki,  najniższy amortyzator Foxa, znacznie gorsze zawieszenie (Cube to zwykły jednozawias)  tylko hamulce lepsze ale jest o 2k droższy https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail-cf/skeen-trail-cf-90-2021/ No i w Cube droższy w eksploatacji napęd SRAM-a.

Ja mam 176-177 i myślę, że w Radonie jestem między rozmiarami 18 i 20. Bliżej mi raczej do 20 choć ich tabelki polecają co innego. To samo co w Neuronie gdzie tabelki i ludzie polecają M a mi dobrze na L. Tym bardziej, że tam są sztyce bez offsetu i krótkie mostki ! Ale mnie nie słuchaj, ja latami jeździłem na za małej ramie i mi kręgosłup pękał to może wahadło odbiło w drugą stronę :)

Prawdę mówiąc, to zależy czy chcesz jeździć ambitniej czy nie. Jeżeli nie - naprawdę spójrz na Rockridera AM w Decu. Jeżeli tak - to w sumie jest trochę kasy - przejedź się do siedziby bike-discount.de i popatrz na Canyona i Neurona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kpiwowarczyk napisał:

Moje problemy są związane z odcinkiem piersiowym i szyjnym. Długotrwała, pochyła pozycja powoduje z czasem drętwienie. Zdaje sobie sprawę, że "pełna amortyzacja" i bardziej wyprostowana pozycja nie załatwią sprawy ale pewnie pozwoli mi na dłuższą "zabawę" :)

Czego drętwienie? Bo może po prostu wystarczy zrobić bike fitting i popracować nad gorsetem mięśniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wkg napisał:

Nie nie ... Radon wypada lepiej  w tej kwestii. Cube ma kijowe manetki,  najniższy amortyzator Foxa, znacznie gorsze zawieszenie (Cube to zwykły jednozawias)  tylko hamulce lepsze ale jest o 2k droższy https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail-cf/skeen-trail-cf-90-2021/ No i w Cube droższy w eksploatacji napęd SRAM-a.

Ja mam 176-177 i myślę, że w Radonie jestem między rozmiarami 18 i 20. Bliżej mi raczej do 20 choć ich tabelki polecają co innego. To samo co w Neuronie gdzie tabelki i ludzie polecają M a mi dobrze na L. Tym bardziej, że tam są sztyce bez offsetu i krótkie mostki ! Ale mnie nie słuchaj, ja latami jeździłem na za małej ramie i mi kręgosłup pękał to może wahadło odbiło w drugą stronę :)

Prawdę mówiąc, to zależy czy chcesz jeździć ambitniej czy nie. Jeżeli nie - naprawdę spójrz na Rockridera AM w Decu. Jeżeli tak - to w sumie jest trochę kasy - przejedź się do siedziby bike-discount.de i popatrz na Canyona i Neurona.

Dzięki za konkretną odpowiedź 🙂

Radony wydają się być bardzo ciekawym wyborem. Zaciekawiła mnie pewna "funkcjonalność" tych rowerów a mianowicie "zmienna geometria". Co to znaczy / jak to działa?

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/swoop-al/swoop-al-90-2021/  (ten niestety przekracza moje $ możliwości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eathan napisał:

Czego drętwienie? Bo może po prostu wystarczy zrobić bike fitting i popracować nad gorsetem mięśniowym.

 

39 minut temu, kpiwowarczyk napisał:

Mam 178cm wzrostu. Dzięki za polecenie tych modeli - zaraz na nie zerknę.

Również zastanawia mnie temat cena do jakości. Wspomniałeś, że w tym pojedynku dobrze wypada Radon (a wcześniej pojawiła się taka sama opinia dla Cube). Czy rynek oferuje jeszcze inne marki, które dobrze wypadają na tym polu?

Moje problemy są związane z odcinkiem piersiowym i szyjnym. Długotrwała, pochyła pozycja powoduje z czasem drętwienie. Zdaje sobie sprawę, że "pełna amortyzacja" i bardziej wyprostowana pozycja nie załatwią sprawy ale pewnie pozwoli mi na dłuższą "zabawę" :)

Ja walczę z lędźwiowym. Po dwóch latach bezskutecznych prób fizjoterapeutów, trafiłem do lekarza, który stosuje metodę McKenziego. Leczy ona również odcinek szyjny.

Poszperaj sobie. Zdrowy jeszcze nie jestem, ale jest poprawa. Niestety w trakcie leczenia rower nie jest wskazany, ponieważ spowalnia proces leczenia :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ? Na szczęście. Przecież to enurak-zjazdówka o skoku zawieszenia 170mm !! Ty szukasz SUV-a (takiego nieco bardziej napakowanego XC) a nie czegoś w rodzaju Hanomaga na portalach (zjazdówki) ... Jeździsz po poważnych górach, robisz kilkumetrowe skoki ? Jeżeli tak to https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/slide-trail/slide-trail-80-2021/ ale i to moim zdaniem "too much of a bike"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @wkg - szukam takiego SUVa a nie zjazdówki. Powyższy link był tylko przykładowy bo tam znalazłem opis o "zmiennej geometrii ramy", który mnie zainteresował (pytałem o to również w poprzednim wpisie).

Tak jak napisałeś - nie szukam "mega dużego skoku" ale "miękkiego" roweru i z pozycją "mniej wyścigową" niż mój Procaliber :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...