Skocz do zawartości

[rower elektryczny] Bulls Am4 2021 czy Cube Hybrid 140


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Myślę, nad kupnem e-bike w okolicach 20 tys. Temat pewnie wałkowany już nie raż. 

 

Znajomy jeździ na AM4 2021 i jemu silnik zachowuje się bezawaryjnie, z tym że zmienia co rok. Bardzo chwali ten rower.

Pytanie czy ktoś z was wie, czy Brose w modelach 2021 już na pewno poprawili awaryjność tych silników? Przez inny soft i hardwarowe zmiany? Lepsze łożyska w suporcie? 

Dodam, że jest to rower na 27,5 calach.

Podoba mi się natomiast, Cube Hybrid 140. Jest na większych kołach 29, inna geometria ramy.  Tu pytanie jak elektrykami jeździ się w 29 calach w porównaniu do 27,5. 

Bosch Performance CX- Słyszałem i czytałem, że mimo wszystko jest na drugim miejscu po Brose.  Dlatego, że na pasku Brose ma lepszą kulturę. Bosch też głośniejszy. 

Oba mają 24 miesiące gwarancji na silnik, więc nie ma problemu z serwisem. 

Jestem ze Śląska, i wiem, że w Mysłowicach jest serwis i sprzedaż Bullsa, nie znalazłem natomiast na miejscu serwisu Cube. To chyba też, pewnie ważne w wyborze.  

Z góry dzięki za opinię.

 

https://www.bulls-bikes.com/gb-en/product/bulls-e-stream-evo-am-4-27-5-diamant?AKLW=AKLW_AK35&FARB=FARB_FA140&RHOE=RHOE_44

czy 

https://allegro.pl/oferta/rower-cube-stereo-hybrid-140-hpc-sl-kiox-m-ka-10831925210

 

 

Edytowane przez BikeONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zmienia co roku rower czy silnik w rowerze ? I jeden i drugi wariant wydaje mi się dziwny . Ale ....

A co do meritum ,  jeśli Bosch to silniki 4 gen podobno ( bo znam tylko z opisów , recenzji ) są bardzo dobre i praktycznie bez oporowe .

Aha , uwaga na rozmiar/geo Cuba . Moje doświadczenia są co prawda ze sztywniakiem ale przy wzroście  179 cm rama 18" była dla mnie za wysoka ! Sztycę musiałem mieć mocno schowaną , a przedkrok prawie nie istniał . Jak na rower MTB był o dużo za wysoki , a jak dla mnie też ciut za długi . Zdaje się że długość rury podsiodłowej ( chyba  46 cm ) mierzyli nie od suportu tylko od końca rury czyli od obudowy silnika . Inaczej mówiąc to była faktyczna wysokość rury .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chrismel napisał:

Jeżeli znajomy nie ma problemu z wymianą silnika co rok, zakładam że gwarancyjną, to chyba dobrze świadczy zarówno o marce jak i o serwisie. Czy jest sens w tej sytuacji sprawdzać na sobie jakby zachowało się Cube ?

Zmienia co roku rower na nowszy model nie silnik :) a w ciągu roku używa dość często w górach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WaGiant napisał:

Ale co zmienia co roku rower czy silnik w rowerze ? I jeden i drugi wariant wydaje mi się dziwny . Ale ....

A co do meritum ,  jeśli Bosch to silniki 4 gen podobno ( bo znam tylko z opisów , recenzji ) są bardzo dobre i praktycznie bez oporowe .

Aha , uwaga na rozmiar/geo Cuba . Moje doświadczenia są co prawda ze sztywniakiem ale przy wzroście  179 cm rama 18" była dla mnie za wysoka ! Sztycę musiałem mieć mocno schowaną , a przedkrok prawie nie istniał . Jak na rower MTB był o dużo za wysoki , a jak dla mnie też ciut za długi . Zdaje się że długość rury podsiodłowej ( chyba  46 cm ) mierzyli nie od suportu tylko od końca rury czyli od obudowy silnika . Inaczej mówiąc to była faktyczna wysokość rury .

Zmienia rower, na nowy. 

Dzięki za opinie co do wielkości ramy. 

Rozglądałem się za Cube lokalnie, ale ciężko z dostępnością. Może skiteam będzie coś miał, żeby pooglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 17:12, BikeONE napisał:

Tu pytanie jak elektrykami jeździ się w 29 calach w porównaniu do 27,5. 

Jakiś czas temu wymieniłem  w swoim ebiku przód z 27,5+ na 29. To co mogę powiedzieć: 29 daje płynniejszą jazdę i to prawie w każdych warunkach. Jedynie na piachu 27,5+ są lepsze. Z tyłu zostawiłem 27,5+ ale nie wiem czy nie pójdę w kierunku 29 również z tyłu.

Jeżeli chodzi  o napęd : Brose jest ok, ale należy pamiętać ,że jest to jedyny chyba  producent , który pozwala producentom rowerów na modyfikacje samego silnika jak i elektroniki więc mogą być różnice w obrębie "standardu" wyznaczonego przez producenta.

Co do roweru:  jestem zdania ,że  jak Brose to tylko Spec. Testowałem i mogę potwierdzić ,że jest tak jak piszą o nim w recenzjach  ( chodzi o model Turbo Levo)- czyli bardzo dobrze :) a  z twoim budżetem to "zahaczasz" już o Speca. Na Bullsie nie jeździłem ale są recenzje o nim ,że brakuje mu agresywności i jest bardziej do spokojniejszego jeżdżenia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bezdyskusyjnie Bulls. Mam AM4 od kilku mies , zrobilem ok 1000 km w tym gory i jestem mega zadowolony. Przewagi: Brose to 90 nM ( Bosch 85 - odczuwalna roznica ). Ale przede wszystkim bateria - Bulls to 750ka a Cube 625. To potezna roznica w zasiegu. A do tego Brose w ogole nie hamuje przy jezdzie bez wspomagania-Bosch delikatnie tak ( jezdzilem kilka dni Focusem na Boschu ). I ostatnia rzecz-Brose jest bezszelestny ( skychac go nieco dopiero przy duzym wspomaganiu ), Bosch zas szumi jak wiatrak do kompa😂. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam am4, zrobione 500 km. Rower jeździ świetnie i rzeczywiście nie wyobrażam sobie mniejszej baterii niż 750 watt. Bulls chyba nawet w przyszłym roku będzie proponował za dopłatą do nowego modelu 1000 wattt !!! Silnik cichutki, dobrze oddaje moc. 

Edytowane przez BikeONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.06.2021 o 17:12, BikeONE napisał:

Cześć, 

Myślę, nad kupnem e-bike w okolicach 20 tys. Temat pewnie wałkowany już nie raż. 

 

Znajomy jeździ na AM4 2021 i jemu silnik zachowuje się bezawaryjnie, z tym że zmienia co rok. Bardzo chwali ten rower.

Pytanie czy ktoś z was wie, czy Brose w modelach 2021 już na pewno poprawili awaryjność tych silników? Przez inny soft i hardwarowe zmiany? Lepsze łożyska w suporcie? 

Dodam, że jest to rower na 27,5 calach.

Podoba mi się natomiast, Cube Hybrid 140. Jest na większych kołach 29, inna geometria ramy.  Tu pytanie jak elektrykami jeździ się w 29 calach w porównaniu do 27,5. 

Bosch Performance CX- Słyszałem i czytałem, że mimo wszystko jest na drugim miejscu po Brose.  Dlatego, że na pasku Brose ma lepszą kulturę. Bosch też głośniejszy. 

Oba mają 24 miesiące gwarancji na silnik, więc nie ma problemu z serwisem. 

Jestem ze Śląska, i wiem, że w Mysłowicach jest serwis i sprzedaż Bullsa, nie znalazłem natomiast na miejscu serwisu Cube. To chyba też, pewnie ważne w wyborze.  

Z góry dzięki za opinię.

 

https://www.bulls-bikes.com/gb-en/product/bulls-e-stream-evo-am-4-27-5-diamant?AKLW=AKLW_AK35&FARB=FARB_FA140&RHOE=RHOE_44

czy 

https://allegro.pl/oferta/rower-cube-stereo-hybrid-140-hpc-sl-kiox-m-ka-10831925210

 

 

Cześć. Ja i wiele moich znajomych kupiło Bullsa AM4. Dosłownie wszystkim padły silniki Brose. Rowery kupione 2020,21 i 22. Awaryjność na poziomie 100%.... przekładnie planetarne w wewnątrz silnika są plastikowe :):):) to jest jakaś masakra. Plastikowe zębatki po prostu pękają i nie da się ich wymienić i trzeba szykować 4000 na nowe silniki ... jak ktos jeździ systematyczne to wymiana raz w roku.. No chyba że jeździ tylko po polskich terenach to wtedy ma „lekko” to przeżyje dłużej 

W dniu 17.08.2021 o 21:23, BikeONE napisał:

Kolega ma am4 z 2020 r,  do dziś 3 000 km i żadnych problemów. Ale na forach czytałem o takich co po 1500 km mają pasek urwany. Z przekładnią nie wiem. 

Boscha można zajechać w ciągu paru miesięcy w górach, przypadek potwierdzony. 

Mamy kilka Bulls AM4 i poza notorycznie psującymi się silnikami porobiły się dwuślady ( i nie myślić z krzywo zamontowanym kołem). 

W dniu 16.08.2021 o 21:08, BikeONE napisał:

To radzę zrobić więcej km przed końcem gwarancji. Nie znam nikogo komu nie padł silnik Brose.. ( ja i około 9 moich znajomych ma Te napędy ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...