Skocz do zawartości

[Licznik] Cycplus M1 czy Magene C406 do 250 zł


KorppX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego licznika rowerowego. Licznik musi współpracować z zewnętrznymi czujnikami po ant+/bt oraz synchronizować się ze stravą. Budżet maksymalny to 250 zł, nie dołożę już nic do niego. 

Wstępnie znalazłem dwa urządzenia:

  • Cycplus M1 - około 150 zł 
  • Magene C406 - około 230 zł. 

Który z nich będzie odpowiedni dla osoby początkującej. Czy polecicie jakieś inne liczniki w tej kwocie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam igs10s, kupując z Ali chyba nawet trochę taniej niż ten Cycplus. Licznik działa naprawdę rewelacyjnie, byłem zaskoczony dokładnością z jaką rejestruje trasy dokładność myślę że jest na poziomie 1m. Sporo też śmigam po różnorakich laskach i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się utracić sygnału. Auto sync ze stravą, b.dobry kontrast z dobrą widocznością w słoneczne dni, w nocy ładne równe podświetlenie, bateria trzyma jakieś 25h bez ładowania, oczywiście współpraca z licznikami po ant+ / bt5. Można chyba nawet ręcznie zgrywać trasy kabelkiem USB ale jeszcze nie próbowałem.

Ja brałem tutaj i mogę polecić tego majfrenda, przesyłka doszła w niecałe 2 tyg, widzę że obecnie są jeszcze jakieś zniżki ja płaciłem 110 zł. za sam komputerek bez uchwytu S60. https://www.aliexpress.com/item/1005002396263919.html

Napomknę też że ta marka istnieje normalnie w UE, nawet w Polsce.. to nie jest jakaś losowa chińska firma "krzak". https://igpsport.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Magene ale Cycplus na naszych szerokościach geo gubi 10-12% dystansu i o tyle też założą prędkość więc tutaj czujnik prędkości na piastę jest przynajmniej mile widziany.

Cycplus i iGS są na tych samych chipach ale Cycplus ma lepszy firmware i duużoo lepszy suport, apkę mobilną oraz www. Obydwa stawiają timestampy co 1s więc bardzo duża rozdzielczość trasy (dla porównania tanie sigmy co 5s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dokumosa napisał:

Nie wiem jak Magene ale Cycplus na naszych szerokościach geo gubi 10-12% dystansu i o tyle też założą prędkość więc tutaj czujnik prędkości na piastę jest przynajmniej mile widziany.

Cycplus i iGS są na tych samych chipach ale Cycplus ma lepszy firmware i duużoo lepszy suport, apkę mobilną oraz www. Obydwa stawiają timestampy co 1s więc bardzo duża rozdzielczość trasy (dla porównania tanie sigmy co 5s).

Popieprzyłem.... przez ten upał... iGS ma lepszy soft i lepsze apki oraz wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Setorix napisał:

Cycplus nie ma łączy czujników po bt więc jeżeli ci na tym zależy to raczej musisz się rozejrzeć za czymś innym, Cycplus ma bt tylko i wyłącznie do łączenia się z apka xoss na telefonie żeby przesyłać treningi

 

9 godzin temu, Setorix napisał:

to prawda, sam z takich korzystam, lecz autor pisał o urządzeniach po bt to po prostu uprzedzam :) 

Nie precyzyjnie napisałem to w poście ale chodzi o to żebym mógł połączyć czujnik po ant+ lub bt. Obecnie mam czujniki magene, które paruję z telefonem po bt. Zalezy mi na tym żeby można było je wykorzystać również w nowym liczniku. 

Dzięki @Dokumosa i @keltu chyba zdecyduję się na IGS 10s. A jak z rejestracją prędkości poprzez GPS przez licznik ? Ma takie same problemy jak Cycplus, czy jak będę przekładać licznik na drugi rower, dobrze określi prędkość bez czujnika na piaście ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość z GPS zawsze jest obarczone pewnym błędem szczególnie w gęstej zabudowie miejskiej czy lesie gdzie bywają chwilowe problemy z odbiorem sygnału z odpowiedniej liczby sat. Ja się nauczyłem, że cycplus założą.mi te 10% A co do dystansu to strava ma funkcję autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Cycplus ale na IGS wartości bez czujnika wydają się bardzo zbliżone do tego co miałem wcześniej z bezprzewodowym Van Rysel'em z Deca, fajnie jakby to ktoś kiedyś przetestował z jakimś dokładnym licznikiem bo odnoszę wrażenie że błąd pomiaru bez dodatkowego czujnika prędkości jest conajwyżej kilku %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iGS (mam 50s) jak wspomniałem działa nieźle i faktycznie podaje zbliżone wartości do rzeczywistych ale jak każdy tani licznik potrafi mieć sporadycznie (w zależności od widocznosci powierzchni nieba) problemy z łącznoscią z GPS i wtedy jedziemy np. 20kmh a licznik podaje 6 itp. W tych samych miejscach głupieje też cycplus ale już np. najtańsza sigma pure gps działa dobrze i pomimo tego, że sigma odczytuje położenie co 5s (a rozważane co 1s) to sumarycznie podaje najbardziej zbliżone wartości do rzeczywistych. Najlepiej też radzi sobie z wysokością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę odgrzebię.

 

Mam pytania dotyczace obu tych komputerków:

1. Czy podświetlenie działa automatycznie na podstawie wskazań gps (z instrukcji cycplusa "Podświetlenie ekranu LCD włączy się automatycznie w zależności od czasu wschodu i zachodu słońca w różnych strefach czasowych.") czy np włącza sie ono na podstawie wskazań czujnika światła? Pytam o oba, jak to w obu jest rozwiązane bo zastanawiam się czy podświetlenie nie włącza się samo jak się jedzie w nocy świecąc i oślepiajac prosto w twarz, chyba że to się dzieje tylko po wciśnięciu przycisku (i tu pytanie kolejne, czy to podświetlenie da się wyłączyć? czyli rzucić okiem na wskazania i kliknąć "wylącz" aby nie oślepiało czy trzeba czekać ileś tam sekund az zgaśnie?)

2. Cycplus M1 i wyświetlacz. Oglądałem dużo recenzji, i przeważnie pokazywane są urzadzenia z lekko matowym wyświetlaczem i osłabionym przez to kontrastem wyświetlacza. Jednak sa recenzje w necie (glównie YT) gdzie pokazywany egzemplaż ma ekran błyszczący odbijający światło. Jak to w końcu jest z tym ekranem, są 2 wersje czy jedna jest poprawiona względem drugiej, która? (np tu w 1:30 :

3. Czy w Magene c406 Light można ustawić jako jeden z parametrów na stałe oprócz godziny temperaturę powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igor002 jeśli mogę wiedzieć dlaczego nie bierzesz pod uwagę IGS10s ? Od cycplusa różni się tylko tym, że nie obsługuje pomiaru mocy. Możesz do niego podłączyć 3 czujniki jednocześnie. Podświetlenie jest regulowane w zależności od czasu, promienie słońca nie odbijają się. Poza tym cena jest dość przystępna. 

Odnośnie pkt. 2 to z tego co się dowiedziałem, kiedy stałem przed zakupem, są dwie wersje cycplusa z matowym i błyszczącym ekranem ale dlaczego tak jest i czym one się różnią to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KorppXdzięki za odpowiedź.

 

Nie pasuje mi wisualnie :) a tak naprawdę to taką mam fanaberię że lubie jak godzina i aktualna temperatura jest wyświetlana na ekranie, nie gdzies w podmenu.

Z tego względu tez wykluczyłem brytona rider neo.

Apropo pkt.2, tu wersja z połyskiem, ładnie to widać, i ekran jest jak by bardziej wyraźny:

81IRkuHIscL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, igor002 napisał:

Czy podświetlenie działa automatycznie na podstawie wskazań gps (z instrukcji cycplusa "Podświetlenie ekranu LCD włączy się automatycznie w zależności od czasu wschodu i zachodu słońca w różnych strefach czasowych.") czy np włącza sie ono na podstawie wskazań czujnika światła?

Miałem cycplusa to się wypowiem, czujnika swiatła to on raczej  nie ma bo gdy wjeżdżałem w tunele różnego rodzaju to się nie podświetlał

3 godziny temu, igor002 napisał:

Pytam o oba, jak to w obu jest rozwiązane bo zastanawiam się czy podświetlenie nie włącza się samo jak się jedzie w nocy świecąc i oślepiajac prosto w twarz, chyba że to się dzieje tylko po wciśnięciu przycisku (i tu pytanie kolejne, czy to podświetlenie da się wyłączyć? czyli rzucić okiem na wskazania i kliknąć "wylącz" aby nie oślepiało czy trzeba czekać ileś tam sekund az zgaśnie?)

Podświetlenie w nim włącza się gdy się robi szarówka na dworze i nie da się go w żaden sposób wyłaczyć przez co wieczorem świeci dosyć mocno w oczy

 

Co do wersji mat i błyszcząca to doszły mnie słuchy że po prostu pierwsze sztuki były błyszczące a teraz od powiedzmy roku produkują matowe, ludzie w komentarzach na ali tak pisali, ja kupiłem go w grudniu 2020 i już był matowy przez co był super czytelny w każdych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...