Skocz do zawartości

[pedały] luz


Cico

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pedały acenta na łożyskach kulkowych. Musiałem je rozkręcić i przeczyścić bo trzeszczały. Po skręceniu jeden pedał łapie luz. Już drugi raz muszę go ponownie skręcić. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić czy pedały do śmietnika się nadają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy wszystkie pedały na tradycyjnych kulkach i konsuach były zaprojektowane tak aby dało  to się serwsować chyba już się skończyły. 

Czy tam pomiędzy konusem a śrubką jest  specjalna podkładka która wchodzi na nafrezowaną oś w taki sposób że nie może się obracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić kontrę. Czyli trzymając dolną, dokręcić mocno górną. Bez tego będzie właśnie luz.

A że potrzeba do tego specjalny klucz, to już inna sprawa.

Pedały kupuje się sprawdzonych producentów ( jak wszystko inne), żeby potem nie było niespodzianek. Tak naprawdę takie pedały to jednorazówki. Miałem kiedyś jakieś VP i skończyły żywot dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cico napisał:

Nie, nie ma żadnej podkładki. Śrubki też nie są nafrezowane. 

wiec  niestety na 99% nie da się już ich złożyć do kupy tak, aby jednocześnie miały prawidłowy luz i się nie rozkręcały. W moich Wellgo stało się to samo - rozebrałem  i nie da się tego skręcić. Tak jak pisze skom25 to jednorazówki.

Mam też pedały Giant z roku 91' i można je dowolnie rozkręcać serwisować i kasować luzy, rożnią się wyciętym frezem na osi i dodaną podkładką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...